Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica azi!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, vad ca subiectul asta moare incet dar sigur. haideti macar la o .
La multi ani celor care isi serbeaza onomastica azi, in special bucuriilor Nicolas Mihai si Rares Nicholas!
Sper ca Mosul a fost darnic si v-a umplut ghetutele cu de toate!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata si cu intarziere LMA sarbatoritilor de ieri!

si la noi a venit mosul cu cateva dulcegarii si o bluza iar azi cand apare si tata din deleatie aduce si jucaria,un set cu piese metalice din care matei isi poate construi singur barci,vapoare masini.

a nis putin zilele trecute si am reusit sa facem 2 bulgari de zapada si sa ne udam manusile...pentru mai mult nu a fost caci aseara a aplouat si s-a topit.

sa aveti un sfarsit de saptamana minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
In Luxemburg ninge de rupe, e totul alb, nu mai stii care e trotuarul si care soseaua. Abia astept sa sune sotul sa-mi spuna cum e in Trier.
Aseara Mariei i-a cazut al patrulea dintisor, ii era tare frica sa-l scoata, nu stiu de ce, ii bagasera in cap copiii de la gradi ca doare cand scoti dintele, desi ea a mai scos 3 si de fiecare data a spus ca nu a simtit nimic. In fine, a pacalit-o tati cu ata de la un balon si i l-a scos. Dupa cateva minute de jelanie maxima (in care plangea dar sustinea ca nu a durut-o ) s-a calmat si a fost foarte fericita ca a scapat de dintele urat (incepuse sa atarne intr-o parte, arata chiar urat) si nu mai vorbea decat de zana maseluta. Asa ca zana s-a conformat si dimineata Maria a gasit un glob pamantesc puzzleball, care lumineaza in intuneric. Si l-a dorit tare mult, eu i-l pregatisem pentru Craciun, dar zana mi l-a sterpelit.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna mamici
nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, noroc cu facebook ca mai aflu ce faceti si cum mai aratati ?
La multi ani celor serbati ieri ! Sanatate multa si noroc le doresc sarbatoritilor si voua tuturor.
Noi am fost 3 zile in spital, am crezut ca are apendicita dar se pare ca nu a avut, doar gastroenterita. Am fost la Grigore Alexandrescu de urgenta, ca avea dureri si febra, are si rosu in gat. Am mai patit asta acum 3 luni cand am fost la bazin...dar atunci nu ne-a internat. Mi-a placut mult de d-na doctor Topor si de asistente si rezidente dar spitalul are ceva probleme cu igiena / curatenia ....sper ca dupa renovare sa se remedieze...
A venit si Mos Nicolae in spital, de 2 ori si a treia oara noi. S-au organizat cei de acolo cu spectacol si cadou pt copii. Chiar am apreciat, mai ales copii.

Pup si numai bine va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
e gata!
Lilina, multa sanatate lui Vlad! Cum se mai simte?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!!!

dupa ce zilele trecute la noi a plouat cu galeata,in sfarsit avem zapada.a nis toata noaptea spre bucuria juniorului.am promis ca azi iesim la o bataie cu zapada daca tine vremea cu noi.

sambata am impodobit si bradul,sper numai sa tina ca avem in sufragerie peste 20 grade si mai e ceva pina la craciun.

sanatate lui Vlad!
sa aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Pe gerul asta va invit la o sau un ceai fierbinte! Haideti repede, pana nu se raceste!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Craciun Fericit tuturor!
Vad ca ati fost tare ocupate cu pregatirile ptr Craciun, cu impachetarea cadourilor. Cred ca Mosul a fost tare generos din moment ce nu ati mai avut timp de forum.
La noi Mosul a venit de mult prea multe ori anul asta. Drept ptr care mi-am jurat ca la anul o sa mai taiem. In primul rand Mos Nicolae trebuie sa se invete sa aduca numai dulciuri, asa cum era obiceiul lui odata, demult. In plus cred ca la anul nu va mai veni Mosul in persoana acasa, ptr ca Rares deja va fi cam mare sa mai "inghita" asta. Mos Craciun va pune cadouri sub brad si sa vedem cum il mai imputinam, caci anul asta s-a intrecut pe el: a venit la gradinita, la mine la servici, la gimnastica, acasa, la mamaie. Deja ma dispera cate jucarii au putut sa primeasca si acum zac imprastiate prin casa. Bineinteles ca mosul a adus ce isi doreau copii dar si ce ne doream noi, adultii (copii din noi mai degraba). Azi am dat in mintea copiilor si m-am jucat cu bebelusii fi-mii, cu plastelina, am facut prajituri si torturi, am facut lego...Eu i-am cumparat fi-mii o ditamai papusica bebelus la care nu s-a uitat prea mult iar eu m-as fi jucat cu el si ea isi dorea un bebelus cu carucior cat degetul (pe care bineinteles ca le-a primit) cu care a dormit toata noaptea. De dimineata cine credeti ca il cauta prin pat?
Dupa cum vedeti am avut o zi plina: joaca, joaca, masa, somn, joaca, joaca...Noroc cu Aladin ca am si eu timp sa respir acum. Maine parca vad ca o luam de la capat.
In rest...ne-am bucurat de obiceiurile de iarna: colind (am adunat toti piticii de pe scara si a fost asa de frumos sa vezi o mana de pitici intre 3 si 8 ani!!!), stea (le-am facut o minunatie de stea cu care am mers doar la mamaie ptr ca sotul meu le-a bagat in cap ca nu merg decat copii mai mari, desi erau asa simpatici cum cantau amandoi steaua si mult mai bine decat toti copii care au venit la noi la usa).
Vom merge insa cu sorcova unde vom aduna iar picimea de pe scara, desi va fi o mare dezamagire ptr ei ca vecinii nu prea deschid (ca si la colind unde abia au deschis cativa vecini).
Voi cum ati petrecut pana acum?
Bucuriile voastre s-au bucurat de darurile primite?
Pupici multi tuturor bucuriilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Buna
sper ca ati fost cuminiti si ati primit daruri multe de la Moshu'
noi am primit chiar daca nu am fost cuminti (respectiv Vlad, care a fost foarte agitat, nazdravan si obraznic de sarbatori !!! nu stiu ce a avut)
Oricum, a primit ce si-a dorit si a fost foarte incantat (toot niste Lego).
Eu sunt la serviciu inclusiv pe 31, deci o sa intru in Noul An muncind.... probabil.
Desi 2012 nu a fost un an prea bun pt mine si familia mea, totusi am realizat ceva anul acesta (ne-am mutat intr-un apartament mai mare, chiar daca nu e al nostru) iar sfarsitul de an mie personal mi=a adus multe realizari profesionale.

Va pup si va doresc sa va aduca NOUL AN sanatate, bucurii :) si impliniri pe toate planurile !

LA MULTI ANI celor care poarta numele de Stefan/Stefania !!!

Mergi la inceput