Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, e gata !
Da, Gety, si eu am blogul Osnei bagat la favorite, are niste minunatii pe-acolo... Din pacate nu prea am timp sa gatesc.Maria a avut vacanta?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata mamici!

poftiti ca si o briosa cu banane.le-am facut aseara cu matei dupa ce am venit de la plimbare.

sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Osna, minunate briosele tale insa eu nu ma pot atinge, sunt la regim... O cafea servesc, insa, multumesc!
Aici avem vreme frumoasa, sper sa mai tina macar cateva zile, ca tare mult imi place toamna insorita.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Salutare, e gata . Vad ca ati abandonat subiectul de tot...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

salutare!

la noi a venit zana maseluta pe care a asteptat-o vreo 2 saptamani.am avut un week-end plin de musafiri si acum baietii sunt cu nasul in batiste.sper sa treaca repede si sa nu iau si eu.

toata lumea e in febra pregatirilor de sarbatori.prin oras e nebunie...nu mai am chef sa ies la cumparaturi

sa aveti o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Osna, felicitari pentru zana maseluta! Si Maria asteapta sa-i cada al 4-lea dintisor!
Da, nici mie nu-mi place imbulzeala din magazine, de aceea eu incep sa cumpar cadourile de Craciun de prin iulie-august. Bine, am si foarte multe de cumparat, as ajunge la pepeni daca le-as lasa pe toate pe ultima suta de metri.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna seara,
Osna si Lexi - va pupicesc si va multumesc ca mai intrati pe aici pentru ca altfel s-ar piedre de tot subiectul.
Despre noi ce sa zic, lui Victor i-a cazut si lui primul dintisor, zana maseluta nu a venit pentru ca a inghitit dintisorul si este cale lunga de la canal la zana maseluta .
La scoala totul este "bine si frumos", este incantat de aceasta clasa pregatitoare si vine zilnic incantat de lucrurile noi invatate.

Victor de Craciun isi doreste o tableta - cadou pe care e posibil sa nu-l primeasca deoarece nu mi se pare un cadou potrivit pt un copil de 6 ani. La pc poate sa stea cand vrea si se poate juca nu vad la ce bun o tableta + ca noi am avea nevoie de 2 pentru ca si Dragos vrea una.
De Mos Nicolae va primi un DVD cu Ice Age 4 si dulciuri.

Pentru copilasii care pot inghiti pastile - in loc de antibiotic va recomand - BIOSEPT de la FARERS - este un antibiotic natural care la noi si-a facut efectul.
VA doresc multa sanatate tuturor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata, e gata !
Cris , felicitari lui Victor pentru primul dintisor schimbat!
Apropo de cadourile de Craciun, fii-mea are o ditamai lista, dar am selectat doar cateva chestii de acolo pe care le va primi si de Mos Nicolae si de Mos Craciun. Dulciuri nu ii iau pentru ca nu le mananca, daca va puteti imagina, mai are inca prin frigider iepurasi de cioco ramasi de la Pasti, neatinsi. Iar dulciurile primite de Halloween s-au topit intr-o punga si le-am aruncat cu totul. Asa ca ne vom rezuma la jucarii si un calendar de advent (tot cu joculete, nu cu dulciuri).

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Va salut, dragi mamici.
Am disparut cam mult timp, din pacate nu mai apuc nici sa citesc, dar sa si scriu. Mai fur cate 5-10 min in pauze, la servici, cand si cand.
Ca tot vorbeati de Zana Maseluta, ne-a vizitat si pe noi aseara. A fost primul dintisor si Rares era f incantat, si-a tinut toata noaptea dintele in mana sa vada daca vine zana. Era tare mirat ca i l-a luat fara sa simta. Dar Zana Masaluta mami a cautat in tot patul azi noapte sa recupereze dintucul. Mai aveam sa dau salteaua la o parte
Noi suntem bine, am trecut prin multe dar acum sper ca lucrurile sa se fi aranjat putin. Am avut niste ani de cosmar. Dar Dumnezeu mi-a dat putere sa trec prin toate, numai ca m-am cam neglijat pe mine, mai ales profesional. Insa cel mai important este ca suntem sanatosi.
Copii sunt minunati. Toata ziua pun intrebari din ce in ce mai grele. Rares este extenuant cateodata cate intreaba si te blocheaza ca nu stii ce sa ii mai raspunzi. Nu stiu cat timp va mai tine farmecul lui Mos Craciun, Mos Nicolae, Zana Maseluta, ca deja isi pune niste intrebari logice si constata ca ceva nu se leaga... Ne bucuram insa ca inca reusim sa facem fata curiozitatii lui.
Miruna este o mica caprita care traieste inca in lumea ei, totul e "pentru ca asa vreau eu". Daca cu rares am scos-o la capat, Miruna ne pune capac in toate.
Rares este inca la grupa mare la camin. Nu stim ce va fi la anul, dar nu as vrea nici la camin sa ramana inca un an, nici la scoala aceasta grupa pregatitoare care mi se pare un pic cam pierdere de timp. Vom vedea pana in primavara, dupa alegerile astea, ce le mai "zburda mintea luminata" politicienilor.
La capitolul cadouri, Rares nu viseaza decat roboti si cavaleri si soldati. Un mos va veni sigur cu niste cavaleri, nu ca nu ar mai avea.
Pentru Miruna este destul de greu. Are de toate, asa ca va trebui sa analizam f bine oferta, probabil un laptop de jucarie, desi Rares nu a avut parte de asa ceva si...vom vedea. Probabil Rares va trece direct la calculatorul adevarat cu care inca nu a facut cunostinta.
Am doi copii talentati, fac niste desene de ma uimesc, nu alta. Probabil ca este si influenta sentimentelor materne, dar eu zic ca este si putin talent.
Dupa atata lauda (as vorbi despre piticii mei o zi si o noapte fara intrerupere), va pup dulce, mai ales pe bucuriile noastre dragi. Mi-e dor de perioadele in care scriau cel putin 20-30 de mamici aici (printre care si eu).
Osana, tocmai ce mi-am cumparat si eu tava de briose si abia astept sa incep nebunia. Taman ce mi-a trecut nebunia cu gauffreuri si incep cu alta. Asa ca sigur voi incerca si briose cu banane.
Cred ca in curand voi intra si eu la cura ca dupa atatea ducliuri, mai este si varsta care incepe sa isi spuna cuvantul...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Tanima, ma bucur ca ai intrat si ne-ai mai dat vesti despre voi! Sper ca de-acum perioada de cosmar de care scriai s-a incheiat!.
Pupici piticilor tai talentati!
Maria mea e racita cam de o saptamana si vad ca incepe si cea mica sa aiba muci. Au anuntat ca de saptamana viitoare vine si zapada, asa ca probabil tot racite vor fi. Asta e, sper sa trecem cu bine peste perioada asta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput