Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Gety, multumesc pentru cafea, m-am servit si eu!
Nu e asa o misiune grea, aleg ce mi se pare mai educativ si mai interesant din listoiul ei. De exemplu printre cadouri va fi sigur-sigur si un glob pamantesc. De mult timp tot zic ca ii iau unul si acum e trecut pe lista de dorinte, deci e tocmai bine.
Osna, chiar ca aiurea faza cu vecina. La ce mai tine copilul acasa daca tot il scoate si-l aduce pe la alti copii?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

lexi nu stiu daca mariei ii plac www.amazon.de/gp/product/B003AVN102/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF" target="_blank">genul acesta de jocuri . impreuna cu matei l-am cumparat de pasti pentru o prietena care are fetita in grupa pregatitoare si la vara merge la scoala.imi spune ca
este foarte incantata de el si inca se joaca cu placere.matei are ceva asemanator,din flomarkt.

de mos nicolae eu ii voi cumpara un adventskalender si de mosul am comandat www.amazon.de/Drei-Magier-Spiele-40860-Geisterm%C3%BChle/dp/B004H7RLSQ/ref=sr_1_1?s=toys&ie=UTF8&qid=1352206374&sr=1-1" target="_blank">jocul asta care pare interesant din filmuletul de prezentare.eventual ceva cu ninjago,o bluza sau pijama si niste dulciuri.si cam atat are atatea jucarii si in 3 camere nu mai stiu pe unde sa le pun,am din baie pina in dormitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Osna, faptul ca solicita ajutorul este perfect normal. Dar este total gresit sa iei cu tine copilul bolnav care, pe langa ca-i risti lui sanatatea (un copil bolnav nu trebuie scos din casa, asta e regula la noi), risti si sanatatea celor din jur, mai ales a copiilor care se imbolnavesc foarte repede.

Recomand produsele Fares. Eu ii dau Mariei, pentru preventie, un comprimat Plantusin inainte de culcare, dupa ce se spala pe dinti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor. Azi ofer eu .
Osna, multunmesc pentru sugestie, foarte interesant jocul cu numere si si mai interesant jocul la care am ajuns, uitandu-ma la cel cu numere, acela cu Sprechdachs, e exact ce-i trebuie Mariei. Cred ca i le iau pe ambele. Imi place si cel cu sacii de faina , e foarte interesant.
Gety, cum mai e Maria? isi face efectul Plantusinul?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna fetelor si multumesc de cafea.

la noi vreme urata si ploaie...matei se cam plictiseste in casa si cativa dintre prietenii de scoala cu care se mai intalnea sunt raciti.abia vineri vine un baiat pe la el,sper sa pastram intalnirea ca ar fi dezamagit micutul

lexi, matei are 2 jocuri despre cuvinte:ABC reise-haba si E wie Elefant-ravesburger.matei le-a primit dar sunt genul 5-7 ani si iti spun din experienta ca dupa ce s-a jucat de 4-5 ori si a invatat literele s-a plictisit si zac intr-un colt-personal mi se par slabute si nu le-as cumpara.

gety cred ca o rog pe mama sa imi aduca din romania cand vine iniante de craciun si sa incercam si cu plantusin.in ultimii ani nu am avut nevoie deloc de antibiotic,iar iarna a trecut numai cu muci si eventual un siropel de tuse. ma gandesc ca au avut o influenta pozitiva si drumurile la marea nordului facute in ultimii 4 ani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata, mamici!

Lexi, eu ii dau preventiv Plantusin. Maria nu s-a imbolnavit pana acum, si am intrat in luna noiembrie. Am inceput sa-i dau si Cavit si ii mai pun picaturi de ulei de catina in nas. Dar nu-i place deloc. Zice ca o ustura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Haideti la .
Gety, tocmai de-aia te-am intrebat pentru ca nici Maria mea nu s-a imbolnavit deloc pana acum, slava Domnului. Sper s-o tina tot asa. Eu ma gandesc ca si-or fi facut efectul siropurile pe care i le-am dat anul trecut, cel de catina si Noni.
Osna, noi nu avem jocurile de care spui tu, eu i-am luat Wort-Hexe de la Ravensburger care e ff interesant, i-am luat ceva jocuri cu animale unde ii spun cum se numeste fiecare animal, etc.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata si La multi ani celor care azi isi sarbatoresc ziua numelui!

aici in continuare frig si ploi si asta e unul din momentele in care imi doresc a doua masina....sa nu mai trebuiasca sa-l duc/aduc pe matei de la scoala prin ploaie.

ieri cand l-am luat avea geanta asa grea si acasa am vazut ca luase caietele altor colegi ,strangator fiu-miu.noroc ca erau din apropiere si m-am dus repede sa le duc inapoi sa-si poata colegii scrie temele.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!
am trecut sa va salut si sa va urez un week-end placut si cu soare!
asteptam sa vina matei de la scoala si plecam 3 zile la prieteni dragi,am scapat de gatit

pe luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

Ultimele 2 zile de vacanta!

Osna, am intrat un pic pe site-ul tau. Multe bunatati....
Nu am apucat sa citesc multe reteta. Iti vine sa le faci pe toate. Dar nu prea am voie.

O sa incerc sa le fac o rulada cu crema de ciocolata.

La Iasi sunt 7 grade si vreme ca de toamna tarzie.


Mergi la inceput