Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor, e gata , ceaiul, cappucino-ul...
La multi ani, Alessia!
Aici ploua, sunt 4 grade iar eu sunt tare fericita ca e suficient de cald cat sa nu ninga sau sa inghete. Nu de alta dar abia pe 6 noiembrie m-au programat la service ca sa-mi schimbe cauciucurile...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani si ultimei bucurii din listuta noastra,Alessia! sa cresti sanatoasa si cuminte!

sotul a fost harnic si sambata a profitat de vremea buna si a pus cauciucurile de iarna.sper totusi sa nu inceapa ninsorile ca nu imi place.se face asa o flescareala la noi pe strada ca arunca imediat cu sare de la primii fulgi.

asteptam week-end-ul prelungit sa mergem putin la cumparaturi.e primul nostru craciun in germania si nu avem nici o podoaba de brad iar magazinele sunt deja pline de decoratiuni iar pe mine ma omoara inghesuiala din luna decembrie!

Lexi si la noi ploua...ploua...ploua si cred ca fac azi un chec cu Matei, ca afara nu putem iesi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Ziua buna!


La multi ani, Bucuriilor sarbatorite in aceste zile! Sanatate si impliniri!!!



Lexi, multzam de ceai si de urari! Bafta... sa nu ninga pana ce-ti vor fi inlocuite cauciucurile de vara...



5 grade acu' si in targ'sor... plus ca ploua mocaneste... Yuch!!... Se mai adauga si o stare de iritare maxima... si mi-s rezolvata...... Nu suport perioada asta a anului... frigul si faptul ca se intuneca atat de rapid... imi zburlesc coama... ... Nu-mi vine sa cred ca peste o luna jumatate vine Craciunul... ... Acu' juma' de ora am avut o discutie cu fii-mea si am intrebat-o ce si-ar dori sa-i aduca Mosul... si... "daca taceam...... "... Raspunsul a venit rapid: "Papusa Maria, jocul mov care s-a stricat, patine roz si rolle roz... ah, nu... rolle-le i le voi cere iepurasului, multumesc"... Si s-a intors la activitatile ei... So... ... cu toata credinta si simpatia pe care o am pentru Mos Craciun... anul acesta bugetul e limitat... asa ca selectam...




Flavia, ma bucur sa citesc vesti bune despre tine si Bogdi! Succes bobocelului de clasa I!!! Imi plac acivitatile extrascolare la care este inscris!!! Felicitari!!! Sincer!!! Mi-ar placea ca sa avem si noi la Palatul Copiilor mai multe oportunitati... dar cu exceptia dansului, cantatului (unde fii-mea e afona...) si a picturii... nu ai ce sa alegi... ...



Gata... ma retrag... ca ma mananca dej'tele si astern cearsaful...


Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna seara, mamici!
Lexi, este foarte harnica la scris. Felicitari!

Maine incepe o noua saptamana de munca, Maria este in vacanta si o sa mearga la buni si tataia.
La scoala este bine. "Doamna" este blanda, le pregateste tot felul de materiale frumoase, este de o seama cu mine.

Maria este inscrisa la Palatul copiilor doar la pictura si desen. La cantat nu cred ca s-ar fi descurcat si aici mi-am adus aminte ce a scris Ioana.
As fi vrut sa o inscriu si la dans, dar ora nu e potrivita, nu putem ajunge, mai ales ca Palatul Copiilor este mai departe de casa noastra.

Incerc sa mai intru maine sa mai intru in ritm. Pe 15 noiembrie avem balul bobocilor si ma intreb cu ce sa o imbrac sa fie mai "speciala".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!

dupa 4 zile libere cu greu ne-am intrat azi in mana...trezirea a fost cea mai grea.
vineri am fost prin magazinele cu decoratiuni de craciun si mare nebunie a fost,cred ca toti din land si-au luat si vineri liber si au iesit la plimbare mai ales ca era soare si caldut.

matei a facut lista de cadouri pentru mosul si e lungaaaaaaaaa!!!

si se pare ca va veni si la noi zana maseluta,a inceput de sambata sa se clatine un dintisor in partea stanga jos.

sa aveti o saptamana cu soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata, mamici!

Vine cineva la cafea?

Osna, este primul dintisor care-i cade?

Maria are numai 2 cazuti si crescuti cei definitivi, cei de jos. Cel din dreapta l-a impins pe vecinul in spate un pic. Se clatina si ala, dar nu cade inca. Cei de sus se clatina si ei, dar nu sunt pregatiti de decolare.

Noi nu ne-am hotarat ce-i luam de Mosi Mariei. Daca ar fi dupa ea, ar primi numai papusi. Fara numar.
Revin mai tarziu, sa vad daca s-a mai trezit cineva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Noi ne-am trezit foarte devreme dar am avut treaba pana acum. Azi a fost penultima lectie la logoped, Maria e tristuta ca se termina, dar eu, pe de o parte ma bucur ca nu mai intarzii la serviciu. Am zis ca facem o pauza de logoped, dupa astea 10 lectii (sa vedem si cat va veni factura, sunt tare curioasa) si mai incolo le reluam, mai ales ca avem de corectat si "s"-ul.
Despre cadourile de Mos ce sa va spun, cred ca fii-mea bate toate recordurile la dorinte. Am primit in cutia postala 3 cataloage cu jucarii, din fiecare si-a facut o lista imensa (cam cate o coala A4 pt fiecare catalog) si in plus isi mai doreste si cateva jucarii din reclamele de la TV: catelul Princess, bebelusul Baby Amore (astea 2 nu se gasesc in De, le-am cautat de mi-a venit rau. S-ar putea sa aiba alta denumire), jocul Pantomime (asta e ok, cred ca i-l iau), papusa Lalaloopsy, etc, etc. Mai, si daca ii spun ca Mosul nu are cum sa-i aduca atatea jucarii, ca nu se poate, ca sunt copii care nu primesc nici macar o jucarie desi au fost foarte cuminti, face o fata si are niste expresii de zici ca e cea mai mare victima a lumii, cel mai napastuit copil.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna seara, mamici!

Lexi, grea misiune ai.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata, mamici!

Vine cineva la o cafea ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!

iau eu o cafea fierbinte sa ma incalzesc.l-am dus pe matei la scoala si m-am oprit scurt sa fac niste cumparaturi.e un frig afara....dar macar s-a oprit ploaia.

eu cateodata nu le inteleg pe vecinele mele.una dintre ele are fetita cu matei in clasa,ea e romanca si sotul e turc,copiii nostri se inteleg bine,se joaca des impreuna.

acum fatuca e bolnava si nu merge la scoala iar ieri vecina s-a prezentat cu ea de mana la noi la usa sa isi ia temele...mai si asta mica tusea tot in nasul lu' fiu-miu.i-am spus o data,de 2 ori fetitei sa-si puna mana la gura cand tuseste si lui matei sa nu mai stea asa aproape de ea...pe mama ei o durea undeva.pina la urma i-am spus verde in fata ca nu vreau sa se imbolnaveasca si matei ca vrem sa plecam de vineri 3 zile pe la prieteni si asta imi mai lipseste.

sper azi sa vina numai mama dupa teme...desi m-am oferit eu sa trec pe la ea imediat dupa scoala si sa ii las hartiile de la invatatoare!

uh ca m-am racorit!



Mergi la inceput