Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

un sfarsit de saptamana minunat pentru Bucurii si parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani, Carina Elisa!
Osna, multumim, va dorim si noi voua un weekend frumos! Si la noi vine buni azi, pentru 2 saptamani, plus doi veri de-ai sotului. Asa ca si noi suntem cu musafiri.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata! Haideti la , ceai sau cappuccino!
Aici e o ceata de-o tai cu cutitul si vorbeau colegii ca au anuntat ninsori pentru saptamana viitoare... Deja!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Salutare! Vad ca nu a tentat pe nimeni cafeaua mea de ieri.
La multi ani, Bogdan Tudor, Bianca si Radu Andrei!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Sal'tare!


Lexi... eu "m-am cinstit", ieri, cu ceaiul oferit de tine... Am si scris un mesaj... dar mi s-a blocat computerul ... si n-am mai apucat sa-l trimit.

Noi, adica eu si Mitzu am intrat cu "brio" in sezon ... nas lin curgator, voce si gat in renovare... Nu stim care si cum ne-am molipsit... asa ca s'tem amandoua "consemnate" la domiciliu. So... sanatate tuturor bucuriilor si familiilor acestora!

Evident, ACUM in Bacau e soare... si eu schelalai in spatele geamului... Am chef de vizionat un film la cinema... dar imi va trece cand ma voi insanatosi... ... Clar!

Alte noutati de la noi... nush'... pe Mitzu nu am inscris-o la clasa 0... din motive mai mult sau mai putin subiective (hai mey ca e prea mica pentru zapaceala din scolile romanesti )... Ma tenteaza ideea studiului scolar in sistem "step by step"... Am inceput sa ma documentez... inca sunt la inceput...



Editez: La multi ani sanatosi, Bucuriilor sarbatorite azi si in zilele trecute! Scuze... memorie in pauza...
Cred ca ma retrag acu'... m-a luat o "muiala" ... ( stare fizica explicata de o batranica prietenei mele care e medic )... in traducere: moleseala (cred... adica SPER!!! )... Tratamentu'... bata-l vina... ma baga in offline... ...


O zi faina!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani sarbatorritilor de azi:Bogdan Tudor,Bianca ,Radu Andrei!!!Sa cresteti sanatosi si cuminti!

lexi si eu m-am servit cu o cafeluta fierbinte ce merge de minune la frigul de afara.buni e la noi pina in decembrie si nu prea am avut timp sa intru pe net...recuperam timpul cat nu ne-am vazut anul acesta.

juniorul e de luni iar la scoala,a fost mai greu cu trezitul dupa vacanta dar acum s-a obisnuit deja.sambata e la scoala,e ziua portilor deschise si saptamana viitoare are liber joi si vineri...iar se bucura cateva zile de minivacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani fericiti Rares si Ioana Alexandra!!!! si celor care azi isi serbeaza ziau numelui!sa petreceti frumos azi de ziua voastra!

sa aveti un week-end cu soare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Remember me?

Waw, nici nu imi vine sa cred de cata vreme nu am mai intrat pe aici ... Va spun sincer ca nici nu am mai citit, din lipsa acuta de timp. In seara asta ma gandeam ca oare ce mai fac fetele, mai scrie cineva?!

Ce sa va spun de noi, suntem bine, am facut si noi 6 ani si am inceput scoala, clasa I. La Bogdi ii place, mai avem unele lucruri la care trebuie sa lucram, cum e concentrarea si graba, dar in rest e ok. Doamna invatatoare este tanara, dar are pretentii mari de la ei si imi place de ea. De la scoala il ia buni, avem mare noroc cu ea, ca eu sunt pana seara la 6-8 la munca.
Dupa scoala avem program aproape zilnic, la Palatul Copiilor, luni aeromodele, marti machete artizanale, miercuri sah si engleza, joi liber si vineri karting. Ii place ca are copii cunoscuti in grupe si merge cu placere. A ramas acelasi Duracell, nu s-a schimbat cu nimic. Nu stiu de unde are atata energie ca de mancat mananca groaznic, de altfel ca de obicei. Nu e prieten cu carnea deloc, lactatele, macaroanele, supa de pui si cam atat sunt acceptate. e groaznic cand vine vorba de pus pachet la scoala, nu avem de unde alege.
Ca si fire, temperament, e tare sociabil, se remarca repede, isi face prieteni repede, se lipeste pana si de cei mai reci oameni (asta s-a intamplat si la karting cu un nene profesor foarte rece si taios in vorbe si comportament), este curios de tot si toate, nu sta locului o clipa, nu s-a schimbat cu nimic de cand era mic.

Despre mine ... lucrez cam mult, parca intra orele in sac, mi-e ciuda doar ca nu apuc sa petrec cat timp vreau cu Bogdi.

Va pup pe toate si nu promit ca intru des, ca nu am cum, dar o sa incerc sa mai dau pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!

flavia ma bucur sa citesc vesti despre junior...wow dar ce program incarcat are...cred ca matei ar fi terminat seara.vad asta in ziua cand are ore pina la 12.30,scrie,facem cateva exercitii de citit si merge 2 ore afara ....la 6 deja ma intreaba cat mai are pina se culca.cat despre mancat si noi avem acum o faza de supica de galusti si cand il intreb ce vrea sa primeasca la pranza aud "Supa!!!!"...carne mai rar,nu prea e prieten.cred ca seamana ca mine care de vreo 4 ani am renuntat de tot la ea.

lexi a nins si la voi? punea ieri o prietena din München poze cu oameni de zapada pe FB si la noi era soare,cu dinti ce-i drept dar nici urma de ninsori.

buni a trebuit sa plece din pacate inapoi in romania,mare tragedie,mare...a plans matei si statea agatat de ea.vine din nou la jumatatea lui decembrie sa petrecem sarbatorile impreuna si sa ne faca cozonaci

sa aveti un inceput de saptamana cu soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Rares si Ioana Alexandra!
Yoanna, Flavia, ce surpriza! ma bucur fff mult ca ne-ati scris. Yoanna, insanatosire grabnica!
Osna, nu a nins in Trier, in schimb tocmai s-a oprit ninsoarea in Luxemburg. Eeeh, ce mai, iarna bate la usa. Dimineata era masina inghetata, -4 grade erau afara.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput