Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Haideti la o , un ceai, un cappuccino... Aici ploua de rupe, e ceata si e destul de rece. Ce mai, toamna in toata regula.
Mariei i-a fost tare rau ieri, pe la 6 dimineata a paucat-o un acces ff puternic de tuse din cauza caruia a vomitat. M-am speriat insa ingrozitor pentru ca prima oara a vomitat cu sange. La urmatoarele reprize nu s-a mai intamplat dar totusi am preferat sa nu merg la serviciu ci sa merg cu ea la pediatra s-o vada. Mi-a spus ca e totul in regula, ca probabil din cauza efortului i-a plesnit un vas de sange dar ca totul pare ok. Mi-a dat doar un sirop de tuse pentru ea.
Azi-noapte a fost mai bine, sper sa-si revina.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna
Lexi, la fel a patit si Vlad cand a fost racit, s-a innecat cu mucozitati, a tusit rau si a vomat cu mucozitati cu sange. Horror
acum i-a iesit la exudat nazal si faringean stafilococ, steptococ si candida
terminam cele 10 zile de antibiotic
la scoala e cam nazdravan, nu stie de capul lui, se loveste tot timpul

sanatate Lexi

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani cu intarziere, Ruxandra, Alessia, Teodora si Vlad Andrei si pentru azi lui Rares!
Lilina, off, ce nasol cu mucii astia! Maria se simte mai bine, slava Domnului. Mult suuces lui Vlad in continuare la scoala!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

salutare si La multi ani sarbatoritilor din ultimele zile Ruxandra, Alessia, Teodora si Vlad Andrei si pentru azi lui Rares!

am ajuns acasa dupa o saptamana la ferma si cateva zile in stuttgart.a fost un concediu super,matei a venit foarte incantat iar noi cum nu aveam net,semnal la telefon si numai vreo 2 prg la tv ne-am relaxat total,am citit si am stat mai mult pe afara.

lexi daca vreodata aveti in plan vreo iesire cu fetele la un bauernhof vi-l recomand cu caldura.in fiecare dimineata si seara matei avea 1h activitate,aduna oua,ajuta sa puna iepurasii in custi si ii cara cu roaba din gradina in grajd,mana oile,dadea fan la ponei.gazdele au facut pt noi foc de tabara si am copt impreuna paine pe bat,a avut o ora de calarie inclusa,am fost oiri pt cateva ore...ce mai super pt pusti!

stuttgart aglomerat ca oras,centru mi-a placut dar asa nebunie sa gasesti un loc de parcare nu am mai trait de mult
acum incercam sa ne intram in normal,noroc ca e vacanta la scoli si saptamana aceasta.

vlad si maria va doresc multa sanatate si sa va faceti repede bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Azi avem multi sarbatoriti. Asadar, la multi ani, Mathias, Luca, David Stefan, Vlad si Vladimir Alexis!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

La multi ani fericiti baietilor de azi: Mathias, Luca, David Stefan, Vlad si Vladimir Alexis!

frig... frig.. frig,fetele din tara ar putea trimite si la noi in germania cateva grade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Osna, nu stiu cum e la voi, dar la noi oscileaza termperaturile ceva de speriat. Ieri dimineata erau vreo 4 grade afara si m-am felicitat ca i-am dat Mariei geaca de iarna, azi in schimb erau 13, la aceeasi ora si m-a "certat" fii-mea ca am imbracat-o prea gros. Nah... Trebuie sa-mi iau o weather station ca nu mai merge asa.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

si la noi la fel,ieri frig,azi 20 grade.am iesit pe balcon si m-am trezit nas un nas cu un val de caldura.sper sa tina asa macar zilele urmatoare cat mai are matei vacanta,sa mai iesim cu bicicleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Osna, la noi anunta vreme frumoasa pana la sfarsitul lunii. Sper sa fie asa!
Matei inca mai are vacanta? Aici au avut vacanta pana pe 12.10.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

lexi,in NRW au avut vacanta 6-20 okt.de luni e din nou la scoala.maine vine si buni din romania si daca vremea e asa frumoasa o putem scoate duminica la o plimbare prin zona.asteptam si musafiri( din nou!) dar ne face placere sa avem in casa prieteni dragi!

matei de cand a invatat literele e in febra scrisorilor pentru mos craciun.momentan a scris vreo 3 dar s-a razgandit si acum i le face si cu text si cu desene.macar are ocupatie in fiecare dupa amiaza.

Mergi la inceput