Aradence DC (175) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ada, imi pare rau de Vladut! Sa va faceti bine cat mai repede! Multa sanatate lui Vlad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Ada cum sunteti? Multa sanatate lui Vladut.

Eu vineri am fost cu baietii la Timisoara la consult ORL. Vic si Alex sunt Ok dar Matia e praf , cu otita seroasa purulenta cronicizata. Am primit tratament destul de nasol, printre multe altele si prednison, sa vad cum ne descurcam cu regimul fara sare.

Si eu m-am intalnit joi cu Cristi si Ramo. Toata lumea e ok , atat cat se poate, mai putin mama lui Moni care nu este bine, plange intr-una. Am stat mult de povesti, am si impreuna, am incercat sa deslusim multe chestii care au ramas in ceata. Copii sunt un pic derutati pentru ca practic acum sunt educati de 2 familii cu conceptii diferite plus educatia ce au primit-o pana acum de la Moni care nu pusca de multe ori cu cei acum. Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Complicata situatie .

Ieri am fost la petrecere la Cami, implineste Gabi 40 de ani. Am stat pana pe la 2, Alex si Daria nici nu au venit acasa. Mergem si noi imediat sa ajutam la golit oalele

Duminica linistita va doresc.

Si pentru toti scolarii si gradinarii.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Miha, imi pare rau de Matia. Te-ai dus la control de rutina sau ai observat ceva la ei?
La multi ani lui Cami!

Ma doare sufletul cand ma gandesc la mama Monicai

Ada, cum ii Vlad?

Eu am o dilema, sa cumpar flori pentru maine sau nu? noi avem invatator

Ati vazut ca in dreapta paginii de forum a aparut "Jurnalul Monicai"?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Clau ia o ciocolata.

I-am dus la control de rutina.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Suntem acasa de pe la 14 si de la 17 musai sa ma duc cu ei la film. Cine mai vine? Ma duc la "The brave" ca de cateva luni il asteptam. Mai mergem diseara si maine dimineata la tratament, branula o are pusa inca.
Si eu cred ca o cioco e mai yammi decat florile. Anul trecut tot ciocolata am dus.
Miha, imi pare rau de Matia, sper sa I se repare urechiusele cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ada noi nu venim pentru ca unu l-am vazut, doi sunt in criza financiara. Bine ca v-a dat drumul din spital. Il duci maine la gradi?

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si o pt voi!
Ada si Miha- Sanatate copiilor!
eu vreau sa va rog Cand mergeti la medic sa cereti mamografie- tot Mai Multe cazuri de cancer la San la femei de 40- si dc e grd 1 tot Nu e usor- scos tot, reconstructie si treatment- dar e Adevarat ca nu te duci repede...
Miha- de ce Diana si Tudor is educati de 2 familia? Buni a zis ca ea e baza Asa cum a zis Moni si e normal-G nu se agita...
Va pup, Sanatate si scuze ca Mai intru...

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


un inceput de an scolar cat mai bun va doresc!
Nu aveti nici una dintre voi copii la scoala unde va merge Diana? ma gandeam ca poate faceti niste poze sa o vedem si noi pe viitoarea scolarita.

Ada multa sanatate lui Vlad si recuperare rapida.
Somleac la cine ati fost la control? la Smoc?
sanatate baiatului, greu cu otitele astea. a mai facut?
piticul meu a facut cateva in primul an, chiar si cu fisura de timpan. pana am descoperit cauza: streptococ pneumococic, dar nu am scapat de el cu antibiotic, doar cu vaccinul homeopat pneumoccocinum. de atunci nu am mai avut treaba.
Imi pare tare rau de mama Monicai, cred ca e distrusa saraca, dar trebuie sa fie tare pt copii.

Numai bine va doresc!

ps: voi mai intra pe aici din cand in cand. de citit o fac de fiecare data cand scrieti ceva, in speranta ca aflu vesti despre Dia si Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Noi am fost la Bihor, am plecat ieri la amiaza.

Ada, imi pare rau de Vlad! Multa sanatate ii doresc!
Eu zic sa-ti faci o mica trusa de urgenta sa ai in casa in cazuri din astea. De ex. Aerius, Ventolin spray si Flixotide...
A si tusit sau doar respira greu?

Clau, eu nu duc nimic in prima zi si de obicei nu duc flori, doar cioco sau cafea. Asa duceam la gradi, la Dragos la scoala nimic ca d-na nu primeste nimic, asa ne-a spus din prima zi.

Miha, sanatate lui Matia!
Si eu m-am tot gandit la Moni dupa ce am vorbit cu tine.
Nu le-ai spus fetelor ca Ramo si Cristi ti-au dus actele contabile pe care a lucrat Moni si miroseau a Moni.

Denisa, Miha s-a referit la parintii lui Moni si Cristi cu Ramona, astea-s cele 2 familii.
Sanatate multa iti doresc!

Gio, intra aici ca "acasa"!

Doresc si eu mult succes scolareilor si gradinarilor pe maine!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

No...am fost la film, am trecut si pe la spital, toate bune. L-am sunat pe Ghita pe la 15 sa vad daca nu vrea si Diana sa vina la film, dar erau la Andreea la Timi, si oricum vazuse deja filmu' asta. S-a plimbat si jucat mult cu fetita Andreei.
Alina, a si tusit, dar doar pentru ca nu putea sa respire cred. Asa mi-a recomandat si dna doctor, sa am tot timpul ventolin, salbutamol, flexotide... Oare nu e totusi de la ceva ce-a mancat? Ca daca era de la ambrozie sau ceva de genul...cred ca-i curgea nasulm il usturau ochii..
Va urez si eu pentru maine o prima zi de scoala memorabila. :)
Si in special lui Nicolas al Ioanei, ca e si ziua lui de nastere. Te pupam micutule curajos! Ioana, te asteptam acasa.

Mergi la inceput