Aradence DC (175) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

mai pe mine ma omoara ambrozia asta...ma mananca nasul de-mi vine sa-l tai jos...si ochii imi sunt inflamati Zilele astea n-am prea iesit din casa, dar azi m-am dus la cimitir la mami, apoi la sora mea in Aradu Nou si cum ieseam din masina cum incepea sa ma manance nasul...NU MAI SUPORTTT

Pana la urma m-am hotarat sa nu duc nimic, ca si domnul nostru e putin mai altfel, in sensul ca nu prea accepta "atentii" de la copii

Multa bafta scolarilor! ...si noua multa putere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ada, nu cred ca-i de la mancare...
Gabi zicea ca ambrozia tine pana in octombrie...deci se poate ca asta sa fie de vina.
V-ati plimbat pe undeva prin parc, pe mal...?
Daca face des si forme mai urate se recomanda Singulair. Am luat si eu 3 luni anul trecut cand am avut probleme cu respiratia, alergia... Anul asta nu m-a "chinuit" asa, doar ochii ma mananca si imi lacrimeaza asa din senin. Am mai luat Xyzal o perioada.

Ii spun si eu "La multi ani lui Nicolas!"
Sa cresti mare, frumosule!

Ade ma intreaba ca trebuie sa merga la scoala si poimaine si in fiecare zi?!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si eu ii spun de pe acum
La multi ani, Nicolas!
Sa cresti mare si sanatos si sa ai multa bafta la scoala!
Ioana,

Aualeu cati scolari avem incepand de maine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Bafta scolareilor vostri , dragi Aradence!
Sa creasca sanatosi si dornici sa desluseasca tainele cartii!


Recunosc ca si eu trag cu ochiu' pe la voi in speranta ca mai aflu ceva despre copilasii Monicai.
Nici nu vreau sa ma gandesc cata durere este de mami a lu' Moni. E greu sa consolezi un om aflat in asemenea situatie tragica cu atat mai mult cu cat Moni a incercat probabil sa-si menajeze familia de adevarul crud pe care il continea diagnosticul ei. Prin asta ne dam seama, inca odata...daca mai era cumva nevoie... cat de tare isi iubea ea familia, pe toti ai ei...fara sa dea dovada de cat de putin egoism. Cand era ea cu siguranta ca a fost mai bine asa... insa acum sunt convinsa ca se simt cu totii debusolati dintr-o data. MONI era motorul familiei.Ea era Generalul... asa cum a fost si cu noi la "Prietene fara titlu".

Toate gandurile mele se indreapta acum catre Dia si Tudor care incep acum o noua etapa in viata lor.Din pacate...fara mami a lor. Sa speram ca inocenta copilariei ii va ajuta sa treaca cu bucurie de aceste momente care pentru noi adultii reprezinta o mare tragedie.



LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dragi Aradence ,
va doresc si voua si copiilor vostri un inceput de an scolar frumos, incununat de multe succese.
Cele scrise de Teolinda stiu sigur ca vin din tot sufletul ei, eu simt la fel cu ea.
Cel de sus si Moni a noastra din ceruri sa vegheze la copilasii ei si sa dea putere familiei, si sa faca rana mai putin dureroasa.
Magnadesc cu dor si drag la Moni, eu tot astept sa apara de undeva.....
Daca vreuna dintre voi poate, sa transmita parintilor lui Moni si lui Ghita ca ne gandim la ei, la copii, si ca MONI nu va fi niciodata uitata.
Si pentru tot ce faceti voi, JOS PALARIA pentru asa suflete mari si mobilizare pe masura! Toata stima pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

No ca incepuram scoala A fost frumos la deschidere, program artistic, putina ploaie (nu putea lipsi), copilasi multi si nedumeriti , dupa care am urcat in clasa, au primit caietele speciale, am palavragiti putin cu domnul si ne-a lasat acasa.
Azi la 18:00 avem sedinta...probabil vorbim iar de bani

Aaaa si era sa uit esentialul...am fost sa vedem panoul de onoare din holul cancelariei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna dimineata!

Urez intai la multi ani sarbatoritului nostru, Nicolas! Sa cresti mare, puternic si sa fii sanatos!

SUCCES la scoala tuturor invataceilor care astazi au intrat in clasa I!!!!
Ati lacrimat un pic, voi mamicilor?


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_rubi


Ati lacrimat un pic, voi mamicilor?


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade





Poate cele cu copiii in clasa O sau clasa a intaia Chiar asa, doar Bogdi trece pe clasa a intaia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Nicolas!!!!

Ioana ce rau imi pare ca nu esti aici. Sigur ne-am fi intalnit.

Si acum sa incep:

Am inceput scoala. Matia a plans putin ca s-a speriat la un moment dat pe hol ca nu m-a mai vazut. A avut clasa superb amenajata cu baloane, pe masa cate o oita, o carte de colorat si o bomboana.S-au jucat, au cantat si au dansat.
Daria va avea un program infernal cu ore pana la 5 in unele zile

Alina, asa-i nu am scris ca nu mi-a mai venit. Le am si acum actele Monicai aici si in fiecare zi ma duc sa trag o priza. Nu ma pot stapani, miros atat de tare a Moni....

Am vorbit cu Cristi si prima zi de scoala a decurs super pentru Diana. Tudor a fost cuminte nu a plans, deci totul e ok. Mi-a promis Cristi ca maine imi aduce si poze.

Sunt 2 familii implicate in educatia copiilor pentru ca Cristi si Ramo sunt foarte mult cu copii, mai ales ca bunica e asa de lovita.

Teolinda , exact asta am discutat si eu cu Ramo si Cristi. Adevarul e ca ei nu au discutat niciodata cu Moni nimic de gravitatea bolii si sfarsitul de care fiecare a fost constient . Din pacate asta e durerea lor cea mare si a mamei Monicai ca practic Moni s-a stins tinand doar pentru ea toata suferinta sufleteasca . Este foarte greu.

Intrati fetelor si mai scrieti , chiar daca noi nu zicem nimic de copii. Eu de multe ori vorbesc cu cristi dar uit sa scriu aici

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Salutare.
Da, cred ca numa' Bogdi ii in clasa intai, restul suntem la clasa pregatitoare. Vlad are o invatatoare foarte faina, azi la 16.30 avem sedinta cu parintii deja. Clasa Iuliei nici n-a intrat in scoala, copilul invatatoarei lor este si el in cls preg si n-a stat doamna la discutii cu noi prea mult. Eu stiu deja ce ma interesa cel mai mult: ca la clasa lui Vlad se face after school.
L-am vazut pe Nicolas in pozele de pe FB ale Ancai Polgar. La multi ani inca o data pui frumos!
Nu-mi vine sa cred ca am ambii copii la scoala.
L-am vazut si pe Bogdi in poze in prima zi de scoala, vesel nevoie mare. Nici lui Vlad nu i se pare mare lucru, el abia astepta sa vina in scoala unde e si Iulia.
Acum imi dau seama ca Alexandra Dianei11 e tot in cls intai, tot la gen. 5, ne-am si intalnit in curte. Si cu Carmen ne-am intalnit, da pe Mela n-am vazut-o.
Am scapat azi si de branula, a ramas sa continuam cu aerosoli.
Pup toti scolareii, si cei cu vechime si cei nou-nouti.
Edit ca am vazut-o si pe Ale in poze pe FB. Frumoasa si eleganta de numa'. Am vazut-o si in curte, da' n-am avut vreme ca eram agitata dupa ai mei. Diana, tu i-ai impletit parul?

Mergi la inceput