Aradence DC (175) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Off Miha- cat de greu le este-
Diana crede saraca ca va fi o minune curand iar Tudor am inteles ca vrea la padure dar stie ca mami e moarta
Multumesc de vesti

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Miha, am citit de cateva ori mesajul tau si m-a busit plansul.
Ma gandesc la ochisorii lor tristi, ce dor trebuie sa le fie de mama lor!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Imi pare atat de rau pentru Diana si Tudor, oare ce simt sufletelele lor???

Miha, am dat doar 30 lei fondul clasei pe tot anul, pt esarfe albastre la uniforma, hartie la xerox, tus la imprimanta (au in clasa una a lor), sapun, hartie, etc. Fondul scolii inca nu se stie cat este, anul trecut a fost 50 de lei.

Alina, maine va afi gata cu totul, inca mai sunt ceva maruntisuri de rezolvat, daca vrei suna-ma si vii sa-l vezi.
Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Salut!
Ma gandeam sa ne intalnim si noi in parc cu copilasii si sa-l chemam si pe Ghita cu copiii poate reusim sa-i mai inveselim!
http://community.webshots.com/album/583433437HVLioa
Am pus poze cu noutatile de la noi de la lucru;un coltisor special amenajat pentru copii, si scaun fain tip masinuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Dau si eu un semn ,doar asa sa dau raportul legat de inceperea scolii,ca doar e eveniment mare pt noi cei care am calcat prima oara pragul scolii.
David e in clasa pregatitoare la gen 21 si tot ce pot spune e ,ca e super incantat,sper ca entuziasmul de la inceput sa nu dispara prea curand.
El demult isi doreste sa devina scolar ,daca s-ar putea sa trecem direct la liceu sa nu zic facultate,na visul oricarui copil sa ajunga om mare.
Cel mai mult ii place programul fara somn si ca e doar pana la 12 si de doamna invatatoare care e fff important pt el ca e tanara si frumoasa (asta numai trebuia sa zic).
La noi fondul clasei s-a adunat pt esarfa de care zicea si Flavia ca e obligatorie la noi ,pt creioane ,si toate cele si s-a ajuns la 100 lei ,rezonabil .Clasa e amenajata frumos ,totul e nou ,doar pt rechizite am adunat,ca asa au hotarat parintii sa fie luate la comun ,motivele sunt de tot rasul .
Cam atat despre scoala. Hai sa sciu 2 cuvinte si despre gradinara mea Ivett careia nu-i place traiul de la gradi ,dar n-are ce face ,asta-i viata .Si probabil va mai merge ceva timp ,ca am inteles ca de la anul revine pregatitoarea la gradi.

Miha dureros ce ne scri ,clar tristetea se citeste in ochisorii ingerasilor ramasi fara mamicuta lor .

la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Ceau, Aradence drage,

Abia acuma am un respiro, trupa mica doarme si am zis sa scriu si eu.....
Duminica am fost la biserica, am ochit-o pe Somleac, nu aveam cum s-o ratez, pentru mine e "mamica eroina", are niste copii minunati, cum a scris si ea, nu am apucat sa vorbim, eu eram cu teroristii mei, ea cu ai ei...poate cu alta ocazie....

Pe Tudor si Diana eu ii stiu doar din poze, pe Tudor l-am vazut in biserica, e mult mai frumos decat in poze, pe Diana nu am vazut-o....nu stiu ce sa zic, asa fara cuvinte am fost si cand am aflat de Moni....e greu sa gandesti asa ceva, da sa traiesti......e cumplit....Dumnezeu sa le dea putere sa treaca peste si sa stie ca mamica lor e alaturi de ei si vegheaza asupra lor

Daca mai faceti vreo intalnire si acceptati "noi intrusi" anuntati-ma si pe mine....eu imi doresc sa va cunosc.....

Va pup pe toate si va las o calda aburinda, o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna dimineata tuturor!

La mine azi se anunta o zi plina, sper sa nu fie asa furtunoasa precum preconizez.
Am avut si noi sedinta la gradi: fondul clasei la Dora - 200 lei, la Mara - 230. Scurt pe doi.
In rest toate bune, sanatosi.
Va pup.

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cristina sper sa-ti fie ziua cat de furtunoasa ti-o doresti tu. Stii ca Gina a facut hemorgie cerebrala? Azi o opereaza profesorul Ples.

Relusha te rog sa intri mai des. Banii i-am plasat chiar atunci.

Nico si tu ai promis ca mai intri . Vezi ca vin cu bota dupa tine la salon.

Ieri l-am luat pe Vic cu febra 39 de la gradi. Se pare ca e ceva viroza ca tot mai multi cad secerati. Si Ilinca muceste.

Ada Vladut cum e? Ii place la scoala?


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Noa salut. Io-s super mega extra busy ca mi-e colega in concediu si am la training saptamana asta pe noua colega angajata la Cluj. Nu apuc sa mananc nimic pana seara, azi nici o gura de apa n-am baut. Am bagat cafea (cu lapte).
Am incercat sa fac transfer din contul meu in cel pe care-l am de la Cristi si-mi spune ca nu-i valid. O sa-i scot si-o sa-i inmanez sa faca el depunere eventual...
Miha, Vlad muceste si el, ca-i vremea asta de nu stiu cum sa-i imbrac. Dimineata frig, dupa masa caldura. Dar in rest ii bine. EL adora scoala, ii foarte incantat ca-i cu Iulia in scoala. Se intalnesc in fiecare pauza. Si amandoi raman la after school zilnic.
Am ajuns la concluzia ca-i mai ieftina scoala decat gradinita. La Vlad am dat 50 de lei, la Iulia la fel. Si pe parcurs mai dam...dar foarte putin.
Cris, cum ti-o fost ziua pana la urma?
V-am pupat pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Ada, nu a fost atat de furtunoasa, dar foarte aglomerata. Am ajuns aseara la 9 acasa, mai aveam 2 tutu-uri de facut si trimis azi pe curier, dar n-am mai putut.
Miha, eu i-am trimis un mesaj pe mobil, in speranta ca i-l va citi cineva. Am vazut-o acum doua saptamani, arata bine, ca de obicei, vesela, m-a scanat cu privirea...stii tu, privirea ei :). Daca are nevoie de ceva, suna-ma si spune-mi si mie, ajut si eu!

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput