Aradence DC (175) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Am mai citit pe aici pe la voi, ma bucur ca Diana si Tudor au trecut cu bine peste prima lor zi de scoala/gradi!
Doamne ajuta in continuare!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, i-am facut lu tati meu o radiografie la genunchi ca-l doare si scrie "opacitate calcara in partile moi adiacente condilului femural medial la insertia lig colateral medial"...ai idee ce vrea sa insemne? cunosti vreun ortoped bun? Multam!

Am fost la cimitir si m-am oprit pe la Moni...care vorbiti cu Cristi sau Ghita spuneti-le ca mormantul trebuie curatat mormantul inainte de parastasul de 40 de zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, nu mai scriu aici ca ne-am conversat pe FB.

Gabi, ce mai faci? Nu ai scris nimic despre Ioana in prima zi de scoala? Cum a fost, ea ce zice?
De restul scolareilor am aflat si pe FB.

Ade ii obosita la scoala dupa masa...am vorbit ieri la sedinta sa cumparam ceva saltelute si care vor sa se intinda si chiar sa doarma daca vor.
In rest e incantata. Mi-a zis azi:"daca ai sti cum a fost la scoala azi, superb!"


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ali, multumesc pentru sfaturi!
ce fain ca-i place Adelinei la scoala

Oare la ce biserica va fi parastasul Monicai? ma gandesc ca poate fac cumva sa ajung si eu...Care aveti nr lu Ghita ca eu nu mi l-am memorat in tel si nici nu mai stiu unde mi l-am notat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am vorbit cu Cristi,

parastasul va fi duminica la iserica Sega 2, in spatele blocurilor am intels e. Ora nu o stia, dar ma suna sa-mi spuna.
Eu stiu ca dupa parastas se curata mormantul si Cristi a spus ca si ei stiu la el. Nu le luam la Tudor si dianao masinuta si o papusica sa le ducem?

Matia e bine la scoala, azi i-a placut , dar ieri a plans ca vrea la prietenii lui de la grdi.

Pe mine sa nu ma intrebati cu sunt

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Miha, noua toata lumea ne-a spus ca mormantul trebuie curatat inainte de parastasul de 40 de zile...acum fiecare casa cu obiceiurile ei...
Parastasul e la biserica la care apartin si ai mei si unde facem si noi parastasul lu mami, asa ca sigur va fi undeva dupa 12:30. Se tine imediat ce se termina slujba



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:


Am vazut-o pe Moni in Jurnalul Aradean si ieri ,si astazi...
La 12 scrie sa o sa fie parastasul!
Succes scolareilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Nico, stai asa nu fugi, ce ma bucur ca scrii. Cum sunt copii cu urechile? Si eu am fost cu baietii mei la Zabos. Trebuie sa-i fac tratament lui Matia, dar inca nu mi-am facut curaj. Tie ti-a scris prednison? Cu asta nu-s in clar parca nu i-as da totusi.

Venim si noi duminica.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ma scuzati ca nu am mai scris de atata vreme, dar nu am apucat...
Am avut o spatmana grea, pe toate planurile, asa ca acum sunt epuizata. Speram ca o sa imi incarc bateriile in weekend, in excursia cu clasa lui Tudor, dar nu se mai tine, din cauza vremii nefavorabile...
Cu scoala am avut probleme de adaptare...Ioana a avut alte asteptari de ka scoala. A fost dezamagita cand am ajuns luni in sala de clasa....a zis ca e de bebelusi, si ca vrea clasa ca a luiTudor. M- a batut toata ziua la cap sa o mut la alta scoala sau clasa...
A doua zi dimineata cand am ajuns la scoala nu a mai vrut sa se desprinda de mine, iar pentru ca invatatoara nu si-a dat silinta forte tare sa mi-o ia din brate, a trebuit sa stau o ora acolo.In pauza am urcat in clasa la Tudor, unde am fost salvate de invatatoarea lui, care i- a zis ca o tine la ea in clasa.Dupa o ora a dus- o in clasa ei, unde totul a decur normal...Dupa masa am avut la show...a zis Cipri ca o duce el a doua zi la scoala, pentru ca avea drum in oras. Ea a plans si s-a vaitat ca vrea cu mama, nu cu tata....dimineata la fel...pana intr- un final am cedat amadoi nervos, a plecat fara ea, iar eu am batut recordul la imbracat cred...De atunci nu am mai avut probleme. Acum facem lobby cu programul de after. Am reusit asera oarecum sa o conving ca o sa fie fain, o sa manance mancare de la restaurant, etc...Poate ar fi bine sa o mai las totusi o saptamana sa se acomodeze cu scoala. Am facut ceva poze de la deschidere, dar geanta si cablurile de la aparatul foto sunt in masina la Cipri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gabi, bine ca mai dai un semn de viata.
Ce mortala a fost Ioana cu clasa de bebelusi.

Sper sa se acomodeze repede si cu programul de after.

Ade are in clasa 2 colegi de la gradinita si asta i-a ajutat la acomodare.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput