Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Aruam, eu tocmai mi-am luat Medyn dar posteaza la Aspirante Optimiste ca sigur se va gasi cineva care sa aiba nevoie.
Fetelor, voi ce simptome de sarcina mai aveti?
Eu in continuare n-am nimic nimic decat ameteli (foarte foarte rar), dureri ca la ciclu (si acelea foarte foarte rar, in general daca fac efort) si sani putin mai sensibili decat de obicei (nu mai sunt asa sensibili ca in primele saptamani oricum).
Mi-e foarte greu sa dorm pe partea stanga. Noaptea ma mai intorc pentru cate 5 minute pe spate sau pe dreapta si apoi ma apuca remuscarile si ma asez iar pe stanga desi nu imi e comoda deloc pozitia.

9+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumesc mamici scumpe!

Mara succes la DT si sa ne spui ce ai in burtiq.

Felicitas cam asa tb sa ii spun si eu dar tot nu ma lasa alta mai "buna" nu gasea el. Oricum l-am avertizat de cand o tragea cu al 3-lea .
Sanatate la burtici si succes la urmatoarele ecografii.

Danina 13+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Buna fetelor, ma primiti si pe mine? Ma cheama Ruxandra, am acasa un baietzel de 5 ani si un samburel in burtica. DPN-ul ar trebui sa fie 19.04.2013. Ma rog la Doamne-Doamne sa fie totul in regula de data aceasta pt ca in ultimii 2 ani am pierdut 3 sarcini. De data asta poate este cu noroc.
Va citesc de multa vreme, de cand s-a infiintat aceasta odisee dar nu am avut curajul sa scriu nimic pana acum cand am fost la eco si am auzit batai de inimioara.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ruxandra bine ai venit.Sti care este motivul pierderii celorlalte sarcini? Esti sub tratament? Bafta multa sa ajunga bebe la 40 de sapt si sa fie sanatos.

15+ cu
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Katy, se pare ca trombofilia a fost vinovata de pierderea sarcinilor. Maine dimineata ma infiintez la Fundeni la d-na Uscatescu. Momentan am tratament:2 no-spa, 2 supozitoare Uscosin, Vitamina C, MagneB6, femibion1, acid folic, aspenter (1 zi da, o zi nu), utrogestan 200/3 zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna fetele, am venit de la eco ,bb e bine,jucaus nevoie mare,aparent o sa avem tot baieteldar mi-a spus dr ca este doar o parere. Oricum sunt foarte dezamagita de prestatia dr ,nororc cu unii ca ,calculele le fac calc.ecografului...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna. Sper sa mai primiti o burtica printre voi... Am o fetita de 6 ani si un samburel de 10+ . Extaziata? Nu stiu. Totul s-a intamplat atat de repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Bine ati venit danidani si ruxulic!!
Sarcina usoara si bebei sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

emilia, eu am in continuare un pic de ameteli, senzatii de voma si de greata, si usoare dureri de burtica (asa, ca la o febra musculara) dar nu permanent. Cam atat. Si saniii foaaarte sensibili, dar e normal.

Pofte nu am prea multe (desi mi s-a pus acum pata pe o ciorba de urzici...), si as manca multe fructe si legume crude. Am renuntat la prajituri si ciocolata (de nevoie, mi se face greata daca ma gandesc la ceva dulce-dulce) dar mananc cu pofta biscuiti de exemplu. La cafea nu am renuntat, dar nu mai mananc branza cu mucegai si nici conserve (mancam ton in conserva) doar ce e pus de mine ca e fara conservant. Mezeluri nu manancam oricum decat extrem de rar (noi gatim amandoi).
Zilele astea am auzit-o pe o tanti care ma compatimea ca sunt gravida si nu mai pot sa mananc ce imi doresc (ma gandesc sa se referea la greturi, dar pe mine nu ma impiedica sa mananc).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

emilia.m si eu am aceeasi prbl cu somnul. De ani intregi dormeam doar pe burta astfel incat mi-e f greu sa ma obisnuiesc alt fel. Ma culc special pe stanga dar ma trezesc peste noapte in toate pozitiile cu putinta si am remuscari. Poate pana mai creste burtica reusesc sa ma obisnuiesc.

11+

Mergi la inceput