Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele, va invit la o ,sau la o limonada sau o canita de laptic
Eu astazi ma duc la eco pt DT, abia astept sa-mi vad comoara
Va pup si sa aveti o zi buna

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Hello fetelor.
Succes la DT Mara. Abia astept sa-l fac si eu si abia astept sa vina ziua de vineri sa pot sa-l mai vad si eu pe bebe.

9+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna dimineata!
M-am intors si eu din concediu, sunt acasa o saptamana, deci e mai relaxant.
Felicitari fetele pentru vestile bune! Bun venit zic si eu (cu intarziere) noilor burtici!

Cafea... eu sunt bautoare de cafea (1-maxim 2/zi, dar prefer expresso daca am de ales), si nici in sarcina nu am renuntat la 1/zi. Am inteles ca pentru a afecta bebe ar fi nevoie sa bei vreo 7-8 pe zi, ceea ce nu e cazul. Asa ca dimineata, ma delectez si eu cu o canita, numai bine ma pune pe picioare pentru o noua zi, altfel sunt ametita toata ziua si ma mai si doare capul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Neata!
Doamne cand ma uit pe calendar si vad ca peste 3 luni voi sta acasa .....ma cuprinde un dor de duca.....
pe la serviciu stiu doar cateva persoane de incredere- asat fiindca traim vremuri tulburi si dusmanii sunt peste tot. Ieri bunica mea imi spunea ca exista un proiect de modificare a concediului de crestere a copilului pana la 3 ani. Da Doamne! Stiu marea majoritatea prefera sau sunt fortate de imprejurari sa mearga la serviciu inainte de 1 an sau de 2 ani dar eu sincer daca ar face 3 ani concediu as sta acasa si cu jumatate de salariu. Mai ales ca anul asta fetita mea intra la scoala in clasa 1. Pupici burtici!

15+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burticute!
Mi-ati facut pofta de o cafeluta!
Maria bine ai venit si sarcina usoara!
Danina felicitari pentru fetita!Eu i-am zis la a meu inainte de casatorie ca numai fete fac si daca ii trebe baiat maibine s-arinsura cu alta. El a spus ca atata incercam pana iasa baiat si eu i-am zis ca osa ne umplem casa de fete. Ei acuma o sa vedem noi ce va fi.Poate osa vedem si noi pe 9 octombrie atunci e urmatoarea echo. Eu nu ma omor cu ecografiile, mai bine de banii aia cumpar ceva la bebe.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
12 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitas, eu am facut cate o eco pe saptamana lately dar eu am o sarcina cu probleme din cauza mutatiilor si asigurarea mea privata de la servici acopera ecografiile asa incat nu am platit nimic.

9+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici,

Ce faceti ,noi suntem bine,de cateva zile m-au lasat si durerile de spate e totul ok
Pt cele care sunt interesate ,sora mea are MEDYN de vanzare 80 comprimate care expira in mai 2013 si 90 comprimate care expira in sept 2013 ,ea a nascut si nu le mai ia acum .Le are din Germania ,daca va intereseaza puteti sa-mi dati un PM.

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
14+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Danina felicitari ptr fetita!

Mara - bafta la DT..sper sa afli si ce eate bebelusul>

Bun venit noilor burticute! Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi!

Ioana - imi pare rau ca nu e bebe acum, dar sigur va veni daca va doriti!

Noi suntem bine...mai putin la capitolul somn ptr ca pitica mea se trezeste de foarte multe ori pe noapte...bine insa ca exista cafeaua ca alfel as dormi cucapul pe monitor...si da si io beau o cafea pe zi...cate o inghititura cand imi aduc aminte.

Mai am doua saptamani pana la DT si abia astept sa aflu vesti din burtica. Vineri mi-au recoltat si ptr analize asa ca pe la sfarsitul saptamanii ar trebui sa am si niste rezultate sa vad ce mai e de facut in continuare.

Pupici si o saptamana buna tuturor!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Intru pe aici sa va mai salut si eu!
Vreau sa urez bun venit noilor gravidutze si sa felicit pe cele care cunosc ce se ascunde in burtica.
Eu nu am timp de nimic, nici de citit nu apuc pentru ca sunt foarte aglomerata la servici si plec numai noaptea.
Am vazut ca ati scris despre un proiect de lege cu privire la concediul de ingrijire copil.Da Doamne sa se adevereasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Vai concediul ala ar fi raiul pe pamant...dar nu mai creeeeeeeed pana nu vad...sau macar sa il prindem si noi, ca dupa aia ma oftic rau!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput