Buburuze de mart-apr2013(4)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Credeam ca partea cu dormitul pe stānga se pune mai tārziu cānd mai creste bb. Eu numai pe burta si pe dreapta dorm. Of, alt factor de stress

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Bun venit fetelor noi, sa aveti sarcini usoare si copilasi sanatosi

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu stau f prost cu somnul deoarece ma trezeste Robert noaptea ba la baie ba vrea apita ,de pozitie noroc ca de obicei dorm mai bine pe partea stanga,cred ca este obisnuinta de la prima sarcina

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele voi aveti careva prb cu dantura?
Mie a inceput sa mi se carieze o maseluta pe langa o plomba deja existenta si din cate stiu maseaua are si nerv, mor de frica sa ma duc la dentist sa o curete fara anestezie

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Scuze ca m-am bagat in seama
Am si eu de vanzare un wrap tesut aproape nou, in cutie si cu cd cu instructiuni de utilizare. Este ideal pentru bebe nou nascut;va puteti purta bebelusul īn pozitia cea mai calmanta pentru el, la pieptul dumneavoastra, burtica pe burtica,aceasta pozitie fiind foarte indicata bebelusilor cu reflux si colici.
Detalii pe pm.

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

danidani, si eu dorm si pe burta, si pe dreapta, momentan (am 8 sapt si jumatate) inca imi permit. M-a panicat si pe mine cineva spunandu-mi ca nu am voie sa dorm decat pe stanga, dar am mai intrebat/citit, si e valabil doar pentru ultimul trimestru. Pe burtica sigur nu voi mai putea dormi curand, dar pe dreapta nu vad de ce nu, din moment ce sarcina e micuta.

mara, eu cu dintii nu am probleme, dar am in plan o vizita la dentist zilele astea (profit si de ceva concediu ramas) sa nu am surprize. Dar am grija cu calciul, mananc destul de multe lactate, plus iau supliment de calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Si bun venit noilor burtici! Sa fiti sanatoase si voi si bebeii din burtica!

Noi suntem bine...cum le ziceam si fetelor de la odiseea Piscoatei nu o sa ma plang de lipsa somnului ca poate asa incepe si a mea buburuza sa doarma:)) Macar sa ma-mbat cu vorbe:))

Despre dormit, sunt inca fericita ca pot dormi pe burta desi nu cred ca mai pot face asta ptr mult timp...la prima sarcina am dormit foarte bine pe stanga cu un picior sub burta...dar deja in ultimul trimestru si asta era greu ca sa nu mai zic ca nici pe spate nu puteam sta...dar trec repede si astea noi sa fim sanatoase:)

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mara - felicitari ptr baietel dar cine stie se mai poate schimba...o prietena de-a mea "avea" baietel pana in luna 5 sau 6 de sarcina cand "brusc" s-a "transformat" in fetita...asa ca nimic nu e sigur:) Despre dinti inca nu am probleme si sper sa nici nu am pana la finalul sarcinii...alaptarii ca dupa vreau sa bag o reparatie capitala daca e cazul...am facut asta si inainte de prima sarcina si tare bine mi-a prins.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Gata mi-am updatat si semnatura:D

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Bine ati venit danidani si ruxandra,sarcini usoare si bebei sanatosi.
Fetele,doar nu tre sa dormim pe stanga de la 8 saptamani,asta mai incolo cand creste bebele si apasa pe vena cava.Oricum nu te obliga nimeni sa dormi pe stanga,asa este recomandat.Eu am prietene care au dormit in ultimele 3 luni doar pe spate ca altfel nu au putut si bebeii au fost foarte sanatosi:)
Cat despre simptome,pe mine nu ma paraseste foamea asta teribila, somnul si sanii destul de sensibili...greata mai putin...Oricum,mai bine somn si foame decat sa vomit intr-una :)

8+

Mergi la inceput