Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

prima zi de afterschool, nu stiu cate zile vor fi pe motiv ca sunt doar 6 copii si nu stiu daca o sa ii convina financiar doamnei. i-a placut, au mai lucrat una alta, au fost la teatru astazi, au facut arici si alte asemenea. sunt f curioasa cat de obosit va fi zilele urmatoare, cat de mult o sa il afecteze programul acesta prelungit. deocamdata e ok daca se culca pe la 21, odata cu alex, desi mai are momente cand nu prea ne intelegem cu el din cauza oboselii . totusi sper sa fie bine, tanti geta se cam vede ca a mai adunat niste ani, mai putina rabdare, mai putin chef de copii si mai ales de joaca cu ei. asta e ... inca un an-doi trebuie sa ma bazez pe ea, dupa ce va incepe si alex gradi va fi o alta situatie, va sta mai putin timp cu copiii si poate atunci va fi ceva mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

KIKINEATA mare si la fel de frumoasa...ce colectie super de ponei..va trebui sa ma obisnuiesc si eu cu altfel de jucarii...si cu ce ocazie mancarica aia ?
YAGMUR nu sta deloc,ai? Am noroc,energia si-o consuma acasa sau afara,in clasa e destul de cumintel,asa mi-a spus doamna.
LAURA de ce crezi ca va fii si mai obosit cu after school? Obisnuia sa doarma dupa amiaza?
Si acum fetelor am si eu o rugaminte la cele care au nascut prin cezariana(care are timp si chef) CUM E,CUM TE REFACI? S-ar putea ca asa o s-o nasc pe pitica
Si noi am avut teatru azi,am fost si eu cu el,ca doar n-am mai fost de vreo 20 de ani.... la toti prichindeii.

(25+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ce bucurie sa o ravad pe Garga; frumoasa de pica ca de obicei; iar Cristina superba; arati super, nu vreau sa ma intalnesc cu tine ca ma deprim ca eu sunt cat casa.... bravo tie!!!!!!
Laura, eu cred ca se va adapta; Luca cade lat la ora 21, in zilele fara kinetoterapie chiar si la 8.30; dimineata se trezeste super plin de energie. Nu am motive sa ma plang. Ii place la scoala, dar mai ales la after, ca se joaca mai mult. In rest, inca nu am discutat cu invatatoarea sa aflu mai mult dar vreau sa o sun. Sa ii spun ca scosul in fata clasei nu rezolva nimic, ba din contra ii accentuaza comportamentul "negativ". Time-out nu a prins la Luca la niciuna dintre cele 3 gradinite. Iar el nu stie de rusine si nu vreau sa fie "educat" cu ea.
Deea, eu m-am refacut imediat dupa cezariana. Dar eu sunt trecuta prin 3 operatii si recunosc ca ma refac mai repede. Eu m-am ridicat imediat din pat, am fost la toaleta si eu facusem 2 operatii in una (mi-au scos si un fibrom cat nuca). Nu m-a durut prea tare, dar eu nu suportam sa mai stau intinsa ca ma doare spatele. Figura sunt si eu!!!
Astazi avem in program vizita la Observator daca e senin. Cu cei de la serviciu.
In rest, nimic nou. Astept vacanta de iarna fiind deja obosita. Imbatranesc se pare in ritm accelerat. Trebuie sa mai fac si eu miscare, dar cand?? Noroc ca merg mult pe jos cu Luca la kineto si inapoi. Inot, asta vreau sa fac....

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

deea personal recomand nasterea naturala, atunci cand se poate. eu m-am refacut cumplit de greu, dureri mari, desi ma miscam o faceam f greu. iar durerile de dupa ... brrrr, nu vreau sa imi aduc aminte. dar la mine nu s-a putut altfel, asta a fost. dar, repet, PENTRU MINE, a fost mai usoara nasterea naturala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Yagmur, noi nu am luat decat pastile de vitD. In megadoze uneori.


Kiki, vorba lui Yagmur.. esti enervant de slaba
si asa fain vorbesti de Garga "frumoasa, e buna, dulce, dragastoasa". Si chiar asa este!
Nici eu n-am vazut marea mea vara aceasta..



DeeA, experienta mea la dublu a fost foarte ok. .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Deea, mancarea e cea obisnuita de zi cu zi. Mai putin salata boeuf. Visasem la ea inainte a ma opera (cu asta m-am ocupat in ultima vreme). Dar restul sunt bunatatile noastre de care nu ne putem lipsi. Buneeee, light cat de cat si mult ca noi asa papam.
Poneii intre timp s-au inmultit chiar s-au dublat probabil dar gata am zis stop. Se si joaca foarte frumos, des, foloseste lucrurile incat sunt intr-o stare impecabila, le iubeste pur si simplu. Si eu nu ma pot abtine sa-i iau. O sa vezi tu ce frumoase-s fetele cochetele...

Ruxandra, yagmur nu sunt slaba, sunt in grafic la limita de sus Ahhh, Ruxandra daca as avea starea necesara sa-ti povestesc de Garga, o iubesc cat cerul si pamantul si cat tot Universul asta (asa imi zice ea mie), cand ma uit la ea uit si sa respir de emotie iar cand imi spune "Vino la mine in brate" ma strange tare tare si zice din suflet "esti a mea, a mea!" e divinaaaaa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Ahhh, DeeaA nu mi-as mai face nici o grija de cum as naste. Sa fiti voi sanatoase, ca la mine operatia a supurat vreo luna, o reactie la fire. Am primit calmante cred in prima zi, eram cam turbata :), ziceau unii...vreo ora asha dar am nascut spre seara si a doua zi dimi eram drepti. Ar fi ultima problema la care sa ma gandesc....Doamneee cum citeam Capraru si eram varzaaa, nici scutecul nu stiam sa-l schimb, nici baie, imi era frica si s-o ating...pai tu cu atat experienta in spate...uraa si la garaaaa. Va fi bine, oricum vei decide sau cum va trebui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Laura, de vreo juma' de an ma chinui sa-ti spun o vorba-doua. Tu cu manutele tale doua ai scris "nu stiu, nu mai fac presupuneri, am descoperit recent cat sunt de nocive". De cate ori ai vreun gand reciteste ce ai scris. Poate vrei sa-ti explic cum, mergand io prin mall zic o iau la dreapta pe langa un magazin sau la stanga unde era un lac frumos si o podea de lemn planaaa frateeee. Zic....hmmm ...mi-e ca dc o iau pe langa apa ma-mpiedic si cad in apa. Ia ghiceste cine era lata cat e ea de lunga si impiedicata pe podeaua de lemn la cativa centimetri gata gata sa cadea in lacusorul minunat? Subsemnata....Si asta e un exemplu minunatttt, dar am unele mai grele. Asha ca zen si gandeste pozitiv. Sanatate si virtute , in rest e mizilic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


kiki ma bucur. pt zambetele tale. atat

si da. sanatate! restul... doar exista. sunt. sa ne umple si sa ne invete in fiecare zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pupici de la noi ptr voi !!!

Deea, la mine refacerea nu a fost nici grea nici usoara .....dar ca toate in viata asta ......a trecut ! Iti doresc sanatate tie si piticei si indiferent cum , refacere usoara ! Eu ca si altele .....nu am avut de ales si asta-i viata ! Doar ca ai grija ce iti doresti :)) ..... eu mi-am facut o suta de mii de procese de constiinta ca nu voi trece printr-o nastere normala si ptr asta cred, am primit 6 ore de chin inainte ;) ! Alege si .... think pink ! :)


Lizzy, ce faci ?CE fac bajetii ? In caz ca va mai venii un bb la noi in casa, P a hotarat sa il numim cum il cheama pe baiatul tau cel mare :)

pupici
D

Mergi la inceput