Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deea, felicitari si mii de pupacei printesei :)
Eu nu am alaptat decat 2 sapt deci nu am info. Si oricum am uitat tot; chiar ma intrebam cand i-a iesit primul dinte lui Luca; ca nu se misca nici unul dar tin minte ca pana la un an era dintos bine...
Lavinia, pup sa treaca durerile...
Vai, mi-e dor tare de bebe mic
In rest, am inceput anul in forta; din pacate cand mi-am luat si eu cateva zile libere dupa 7 ianuarie m-a lasat genunchiul; am stat la pat cateva zile; e semnalul de alarma pentru slabit; daca nu slabesc, voi schiopata si voi avea probleme mari pana fac 50 de ani ; cat am stat in pat am mancat ciocolata... dar ma pun serios pe treaba...
Luca e la fel de vorbaret si agitat; inca incerc sa ii gasesc un sport care sa ii placa; cu greu am reusit sa-l pun pe patine, dar doar la AFI cu chestia din aia care se impinge; in Cismigiu l-au refuzat doi zisi instructori pt ca e anti-talent; il mai tin cu foca aia si apoi vreau sa mergem la National; insa cum eu nu mai pot patina vreau sa fiu sigura ca nu sta ca anul trecut in patru labe pe gheata .
Si e trist ca nu a mers la munte si multi colegi au fost; sper sa reusesc sa il duc macar o zi la busteni sau sa vanez un cupon de reduceri si sa stam un weekend....
Nu a fost iarna la munte si in fiecare an zic ca-l duc...
Pup

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yagmur

Deea, felicitari si mii de pupacei printesei :)
Eu nu am alaptat decat 2 sapt deci nu am info. Si oricum am uitat tot; chiar ma intrebam cand i-a iesit primul dinte lui Luca; ca nu se misca nici unul dar tin minte ca pana la un an era dintos bine...
Lavinia, pup sa treaca durerile...
Vai, mi-e dor tare de bebe mic
In rest, am inceput anul in forta; din pacate cand mi-am luat si eu cateva zile libere dupa 7 ianuarie m-a lasat genunchiul; am stat la pat cateva zile; e semnalul de alarma pentru slabit; daca nu slabesc, voi schiopata si voi avea probleme mari pana fac 50 de ani ; cat am stat in pat am mancat ciocolata... dar ma pun serios pe treaba...
Luca e la fel de vorbaret si agitat; inca incerc sa ii gasesc un sport care sa ii placa; cu greu am reusit sa-l pun pe patine, dar doar la AFI cu chestia din aia care se impinge; in Cismigiu l-au refuzat doi zisi instructori pt ca e anti-talent; il mai tin cu foca aia si apoi vreau sa mergem la National; insa cum eu nu mai pot patina vreau sa fiu sigura ca nu sta ca anul trecut in patru labe pe gheata .
Si e trist ca nu a mers la munte si multi colegi au fost; sper sa reusesc sa il duc macar o zi la busteni sau sa vanez un cupon de reduceri si sa stam un weekend....
Nu a fost iarna la munte si in fiecare an zic ca-l duc...
Pup

Yagmur si Luca






gand la gand cu bucurtie, de ieri am inceput sa tin cura, ca daca nu slabesc o sa am si mai mari probleme cu spatele pana la 40 .
incerc si eu sa il conving cu patinele, a fost un mare esec cand am mers cu el, dar i-am smuls promisiunea ca va incerca 3h cu profesor. noroc ca mi-ai adus aminte sa sun sa fac programare pt sambata
si noi vrem un we la munte, sa il lasam pe Alex la onesti si sa mergem cu Dani undeva in zona Brasovului. desi el nu prea si-a dat seama ca iarna asta nu a servit munte .

PS. nu mi-e dor de bb mic , ma capiaza alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Felicitari DeeaA!
Sa-ti traiasca bebelina!


Lavinia, eu parca as refuza acel vaccin produs in Danemarca, parca de bcg e vorba. Pe de alta parte nu cred ca l-as lasa nevaccinat impotriva tbc-ului.. si nu stiu cum ar reactiona la alte vaccinuri straine. Uff..


Yagmur, ce prostie e asta.. anti-talent la patinaj??
Doar vorbim de initiere.. sa se dea copchilul pe gheata.. si nu sa iasa campion mondial. Eu zic ca mai oricare copil -cu mai mult sau mai putin efort si atitudinea potrivita din partea parintilor- poate invata orice sport, din cele uzuale.

Cu experiente de la mine in ograda si pe langa.. daca o anume dra a putut invata sa inoate, atunci anybody poate. Dar mama a fost ferma si a zis ca, cum cursul de inot a fost achitat, il va termina. Chiar daca dl antrenor nu sta sa lugu-lugu toata ziua si ciar daca apa nu e cea mai calda si chiar daca ...
Si apoi.. dupa inca alte zile la piscina in vacanta.. cine credeti ca era delfinasul fericit, care nu se mai satura de sarituri, scufundari si balaceala?

Cu ski-ul, la unul dintre ei a durat sensibil mai mult ca la celalalt.. ei si? Am avut rabdare si tutun.. iar in ultima tabara a fost la grupa de avansati. Mandru nevoie mare.


Laura, ha ha! Esti dulce si plina de speranta.
La noi ciorovaielile sunt la ordinea zilei, asta nu-i impiedica sa-si duca unuia altuia dorul cand sunt despartiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna seara mamici!
Am si eu o intrebare...I se cojeste pielicica de pe corp..e de rau,sau asa trebuie..la David nu m-am confruntat cu asa ceva...stie cineva?

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006 si INGRID IOANA
pozedavidutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeaA

Buna seara mamici!
Am si eu o intrebare...I se cojeste pielicica de pe corp..e de rau,sau asa trebuie..la David nu m-am confruntat cu asa ceva...stie cineva?

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006 si INGRID IOANA
pozedavidutz



copiilor mei li s-a cojit de pe maini si picioare. au naparlit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Ruxandra multam
LAURA deci e ok..m-am mai linistit...
L-as duce si eu la inot,dar,nu stiu ,la mare avea mare curaj,dar bagat in colac,altfel nu are pic de curaj...si am inteles ca nu-I lasa cu..mai negociem

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006 si INGRID IOANA
pozedavidutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Ruxandra, acum abia asteapta sa ajunga la AFI. Si cred ca dupa ce se invata cu echilibru va renunta si la foca. Eu trebuie sa ii gasesc placa din aceea gen snowboard cu bila la mijloc sa lucram cu piciorusele lui si echilibru (am vazut eu demult dar nu in RO); o sa intreb cand ajungem la kineto daca stiu de unde; el are clar probleme de echilibru de la platfus si cred ca ar fi amuzant sa avem asa ceva in casa; din pacate de aproape 2 luni am intrerupt kineto si sper sa gasesc resursele financiare sa mai mearga
La schi nu stiu cand ajungem; mi-ar fi placut sa il pot trimite in tabara, dar Luca a inceput sa se scape pe el si ziua . O sa ii fac analizele sa vad daca este o infectie urinara; apoi poate terapie; daca gasesc gratis...
In rest, mi-e dor de vara; am planuri marete; sa vad daca strang si banii desi nu ar fi o vacanta scumpa: mare, dar la prieteni, si tot mare dar cu cortul la Sf. Gheorghe si Sulina. Doamne ajuta!
Deea, si Luca a naparlit..
Laura, spor la dieta; Luca nu a fost iarna la munte, cred ca isi doreste; vanez cupoane de busteni pe net :)

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La multi ani, Donia! multa sanatate si multa fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

cu intarziere, dar nu mai putin drag si dor Donia
la multi, multi ani fericiti, plini de bucurii si realizari!
mai dai pe la noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

saryta si Laura, multumesc muuuuult de tot! Sunteti tare dragute

saryta, La multi ani si pentru adolescenta ta si de ce nu, si tie, ca doar inca n-a trecut luna, nu?

Laura, eu inca fara FB. Mi-e dor de toata lumea, si as vrea sa aud despre fulguleti, dar ma tine un junghi enorm cand vine vorba de FB...

Mergi la inceput