Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Am si eu 2 mari dileme:

- Sa ii fac vaccinul ala care a facut valuri acu o luna? (nici nu stiu exact cand se face)? Voi ati face daca ati avea acum un copilas?

- Sa recoltez celule stem? Informatiile de pe internet nu m-au convins...in schimb daca iei legatura cu o banca de celule,te conving imediat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna ziua fetelor!
Wow,sunt cea mai fericita mamica de fetita!!!!!!!!!!!
Am vazut-o f repede si f putin,dar a urlaaaaat,de mama mama,cel mai scump sunet(stiti si voi de altfel)apoi mi-au dat detaliile,are 3.530,51 cm,apgar 9(doar e cezariana)in salonul de bblusime numai gura ei se auzea,nu mi-a papat deloc de la san acolo(mi-o dadaeau satula)nu aveam nici lapte,mi-a fost frica ca nu mai produc,dar,ajunsa acasa am facut furia laptelui,am la greu,fata papa mereu,e atat de cumintica (opusul lui David )...atat de grea a fost recuperarea dupa cezariana(inca sunt praf),dar norocul meu ca am o printesa f f cminta si scumpaaaa
Va pupacim pe toti si mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

LAVINIA ,hai ca mai ai putin..cat despre vaccine nu stiu nik,nu am auzit nik,am fost pe alta planeta ultima luna cu pitik asta,mi-a fost tare rau....cellule stem eu nu am recoltat,nu am fost f.f convinsa,la fel ca si tine,nu stiu,sa-ti mai zica mamici care au facut-o....iar David are cateva tente de gelozie,dar fac tot posibilul sa-l implic in tot ce zic sau fac cu pitik,e ok deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

deeaA, felicitari! Ce bine ca ai lapte si sper sa te intremezi cat mai repede. Bun venit printesei, sa aiba parte de tot ce-i mai bun!

Lavinia, sper ca totul sa mearga bine si la voi, tin pumnii!

Va cam invidiez pentru bebei mici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Felicitari,deeaA! Sa iti traiasca printesica si sa va bucurati de amandoua comorile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

DONIA multumim,ma simt ceva mai bine acum si e asa bn ca ma pot odihni cu pitik,doarme mai multisor pt ca are si icter(a venit pediatra in vizita)tre s-o trez mai des sa-i dau sa pape sa nu se deshidrateze,e bn,sanatoasa doar ca labuta piciorului drept e orientata usor spre interior(cum a stat stransa in burtik)dar a zis ca se rez cu masaj.....iar dc ne invidiezi,ce mai astepti?
LORY32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Si mai aveam si eu o intrebare mareeee,ce nu am voie sa pap atat timp cat alaptez,am uitat complet(azi mi-am indulcit ceaiul cu miere si ma gandeam dc e ok)

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006 si INGRID IOANA 6.01.2013
pozedavidutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

DEEA,
Ce sa zic de alaptat...cauta pe net sau intra la mamicile de ian 2013..
Eu imi aduc aminte ca nu mancam lactate grase(gen smantana),citrice,nimic prea condimentat/aromat (usturoi,ceapa) si bineinteles alimentele ce baloneaza pe care oricum nu prea le mancam nici inainte fasole,mazare...
Cu cate kg ai ramas?
ce bine ca e cuminte..asteptam poze si scucces!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lavinia_P

Special pt a vedea ce face Deea am intrat...probabil e ocupata cu printesa..:)
Deea, sa-ti traiasca si crestere usoara! David ce zice?

Eu mai am...dar abia mai ma misc..mult mai greu decat la M..am ceea ce se cheama simfiza dureroasa ,nici sa ma intorc in pat nu reusesc fara dureri...dar ,ult a fost ,putin mai este..sa nu ma mai plang..:)

UN AN NOU CAT MAI FRUMOS la toata lumea!



Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)




Te-am vazut acum vreo 2 saptamani si mi se parea ca ai o burtica asa mica si ma gandeam ca iti e mai usor. pare rau ca nu te simti bine, sper sa treaca repede perioada ramasa. cand ar trebui sa nasti?

bravo Deea!!!!!!!!!! felicitari, ma bucur ca sunteti bine, ca ai laptic . gelozia o sa treaca, o sa mai reapara, eu sper ca la un moment dat (nu stiu cand) sa se inteleaga bine si ai mei .

de mancat eu as zice sa incerci in doze moderate mai de toate, vezi ce ii prieste si ce nu. la dani nu am mancat deloc fructe, la alex am bagat cam de toate. drept e ca si alex a avut icter prelungit si dormea asa bine puiul meu . bine ... acum nu mai doarme dar a crescut .

va pup mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeaA

Si mai aveam si eu o intrebare mareeee,ce nu am voie sa pap atat timp cat alaptez,am uitat complet(azi mi-am indulcit ceaiul cu miere si ma gandeam dc e ok)

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006 si INGRID IOANA 6.01.2013
pozedavidutz



pentru alaptat poti sa iei legutura cu Diana (diamat) si te ajuta ea. stie mai bine decat noi

Mergi la inceput