Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

RUXANDRA si eu vreau sa evit o cezariana "la rece"(bine,eu nu voiam cezariana deloc dar dc altfel nu se poate...)si nici nu vreau sa grabesc deloc lucrurile,cand vrea printesa sa iasa atunci sa fie,ce nu intelegeam eu era de ce sa stau aproape pana in ultima clipa (si cu toate durerile de rigoare )pana sa plec la spital???? La nasterea naturala parca I-ti face epi de la dilatatie 5,nu?(eu data trecuta nu am folosit nik si nu stiu sigur)si asa scapam mai rapid de unele dureri.


(37+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

DeeA, nu inteleg, ce legatura este intre dilatatia de 5 si contractii la 5 minute?
Imi scapa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Pai,stiu si eu,ce ma gandesc eu, ca de la contractile din 5 in 5 min nu mai e mult si nasti,pe cand de la dilatatie 5 pana la 10 mai e ceva mai mult?sau?


(37+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Cred ca Ruxandra are dreptate cu cezariana la rece. Toate problemele pe care le-am avut eu au fost generate de ne-eliminarea lohiilor.
Tin pumnii sa fie totul bine.
Cum ati petrecut de Craciun? Si ce planuri aveti de revelion?Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR astept, astept,n-o fac "la rece",azi am fost pe la spital de mi-a monitorizat-o,a zis ca e minunata si in cazul in care nu vrea sa iasa domnisorica mai devreme m-a programat pe 6 ianuarie la ceza cand o sa am 39 de sapt si 2 zile...abea astept
Noi Craciunul l-am petrecut in familie,acasa(nu aveam cum sa plec cu burtoiul asta pe undeva,voiam la munte,poate la anu')iar revelionul (daca nu prin spital) tot acasica.
Voi,pe unde,ce cadouri a-ti primit...nu mai vb nimeni pe dc...


(38+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Un an plin de noroc si bucurii va urez cu drag!
Deea, tin pumnii Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

La Multi Ani!!!
Sa aveti parte de un an nou cu sanatate, bucurii si liniste sufleteasca alaturi de cei dragi voua! Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR
Am pierdut dopul acela gelatinos,nu am contractii,nu am nik,maine oricum suntem de dimi la spital,dar ma bucur macar ca a dat si ea un semn ca e gata sa iasa.Abea astept maine marea intalnire



(39+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

deea - refacere rapida si bb sanatoasa si papacioasa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Special pt a vedea ce face Deea am intrat...probabil e ocupata cu printesa..:)
Deea, sa-ti traiasca si crestere usoara! David ce zice?

Eu mai am...dar abia mai ma misc..mult mai greu decat la M..am ceea ce se cheama simfiza dureroasa ,nici sa ma intorc in pat nu reusesc fara dureri...dar ,ult a fost ,putin mai este..sa nu ma mai plang..:)

UN AN NOU CAT MAI FRUMOS la toata lumea!



Mergi la inceput