Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Multam RUXANDRA , eu abea astept,mi-am facut si bagajelul,acum astept sa dea un mic semn,ca sa pot fuge la spital


(36+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deea, tin pumnii :). Abia astept poze cu bebelina.
Am reusit sa cumpar cadourile pentru Luca si cele de Craciun; sunt fericita! L-am parcat la ai mei si am fugit in Carrefour, am mai comandat ceva cartile de pe elefant (sper sa ajunga pana de Craciun).
In rest eu nu am punte intre sarbatori, desi imi doream si planuiesc sa imi iau liber in ultima lui saptamana de vacanta (nu am liber ca nu are cine sa ma inlocuiasca, dupa 7 e destula lume ). As fi incercat cateva zile la Azuga dar nu am strans niciun bani si pare cam scump.... as fi incercat sa-l pun pe Luca pe schiuri, cu monitor bineinteles.
Cam atatea despre noi.
Donia, La multi ani istetului :).Si frumoasei Bea la fel :).
Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

deea - nastere usoara, bebe sanatos si papacios! ce fain e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dragele mele, multumesc mult de urari! Vi le intorc si eu insutit pentru fulguletii pe care i-am ratat
chinico, La multi ani pentru Bea si tot binele din lume!

Pe C l-am sarbatorit la un loc de joaca unde au venit colegii, dar si acasa, cu alta grupa de prieteni. El a fost foarte incantat sa fie cu prietenii lui, si bineinteles de cadouri.

Dar... nu stiu, eu am fost si sunt atat de afectata de ceea ce s-a intamplat cu copilasii din SUA, erau de seama alor nostri.
Vineri eram la cumparaturi pentru petrecere cand am auzit la radioul din magazin stirea, toata oamenii din jur erau in soc, parca fiecare incerca sa se adune si sa isi miste picioarele, sa incerce sa functioneze din nou. Eu de abia am mai gasit putere sa termin cumparaturile, dar nici vorba de entuziasm. Cand i-am vazut pe pitici la locul de joaca ma gandeam continuu cat de norocosi suntem ca ii avem intregi si fericiti. Nu mai zic de cate ori i-am imbratisat pe ai mei. Uf, nu imi pot lua gandul de la tragedia asta deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Donia, si pe mine m-a socat vestea, cu atat mai mult cu cat acum vreo 2 saptamani discutam despre regimul armelor in State cu prietenii si am zis ca nu m-ar mira sa mai aiba loc atentate in scolile din State
Sunt in focuri, sper sa termin de pregatit cadourile duminica seara, eu lucrez intre sarbatori asa ca incerc sa termin duminica tot...
Dar voi avea liber 3 zile in ianuarie... si sper sa reusesc sa ma odihnesc. Deh, cea mai noua la job si nu imi da nimeni liber . Recuperez la vara cand sper sa imi iau vreo 3 sapt de vacanta...
Craciun fericiti si multe cadouri sub brad!!!

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

DONIA cred ca pe toata lumea a socat ceea ce s-a intamplat,fie ca esti sau nu parinte,fie ca erau sau nu de varsta alor nostrii,dar....prea multa libertate la arme,prea multa..pacat...atatea vieti nevinovate..
DECI eu tre sa nasc prin cezariana,la ultimul control asa a ramas,nici o sansa de nastere naturala,DAR,mi-a spus ca pana la 39 de sapt nu se baga s-o faca aiurea,iar daca ma apuca pe mine contractiile,da,o face,dar cica sa stau pana ajng la cele din 5 in 5 minute...INTREBAREA mea e DE CE sa stau atata,daca tot ma baga in peratie? Daca nasteam natural I-mi faceam si eu epidurala si-mi era si mie mai bn,dar asa?sa astept atata fara nik?
La voi,fetelor, cum s-a procedat?


(37+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR,SARYTA,va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deea, la mine s-a decis 19 dec ca atunci putea el si vroiam sa fiu acasa de craciun (din pacate pana la urma am nascut pe 19 dar am fost externata doar pe 30). Dar si eu eram in 39 sapt si 4 zile in ziua cu cezariana.
Va urez tuturor Sarbatori fericite, pline de daruri si relaxare. Vacanta placuta!!!Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Va doresc un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si sa va aduca Mosul tot ce va doriti! Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


DeaA, cred ca medicul tau vrea sa evite o "cezariana la rece". Asteptand sa se declanseze travaliul de fapt asteapta sase intample niste procese benefice atat pt mama cat si pt bb. Sper sa nu vb prostii, dar e ceva legat de dilatatie, pt evacuarea ulterioara a lohiilor. In plus inseamna ca si bb este pregatit sa iasa in lume. Iar mama este pregatita, respectiv se declanseaza hormonii potriviti.

Donia,
Am citit la subiectul respectiv ca oraselul acela fusese declarat prin anii 80, de 3 ori la rand, cel mai sigur orasel din US.

Mergi la inceput