Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

DeeaA, da l-am folosit demult si a fost foarte bun chiar dc e cam scump .
Ruxandra, ahhhh ce super vacanta ati avut. Vreau si eu in vreo doi ani sa o duc pe Garga sa o las masca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

KIKINEATA asta m-a oprit sa-l iau din prima fara sa intreb de el,e cam scumpicel...mersi

(30+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deea, nu l-am folosit dar medicul de familie l-a recomandat in caz ca Luca va tusi. Dar cum el este netusitor de felul lui nu am avut nevoie.
Anul acesta a tusit prima oara mai mult de 2 zile, dar extrem de rar si doar ziua. Insa raguseste la greu; iarasi e ragusit si cu pete albe pe amigdale de vreo saptamana; fara febra; deci homeovox, vitamina C, miere si cam atat. Toata lumea in jurul meu e super racita, si eu am fost...
Pe Luca aseara il durea tare, dar tare undeva pe langa maselute. Daca nu-i trece cred ca trebuie sa mergem la dentist sa vedem daca nu cumva ii creste ceva :).
Vacanta placuta celor mici!Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Multam YAGMUR,am inteles de la mai multa lume ca e bun,dar pana la urma Dav nu a mai tusit deloc si am lasat-o balta..deocamdata.
Fetele care au copchii la clasa zero,a-ti primit tema pt vacanta?noi avem de facut cifrele de la 1 la 4(cate o pagina de caiet de fiecare)noroc ca lui chiar ii place sa faca..si l-am inscris si eu la un concurs europrescolar tot la mate(la cererea lui,normal) sunt curioasa ce o sa le dea si ce o sa faca el acolo(desi se descurca destul de bn ,ii plac mult calculele,m-a innebunit,mereu numara si aduna si scade cate ceva,e haios,totul la el se reduce la cifre)si au si premiu,o revista si o diploma ..eu il duc sa vad cata incredere are in el.

(30+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Deea, nici o tema. I-ar fi prins lui Luca bine dar pentru el ar fi fost ingrozitor de mult. Cred ca 2 randuri le scrie in 20 minute. Dar lui nu-i place. Acum la after au doar activitati distractive (muzee, ateliere, film, etc).
Din cate stiam la clasa 0 nu se dau teme. Invatatoarea lui Luca e super tanara, e blanda; imi place de ea; ma gandesc cu groaza ca la anul va pleca; daca se desfiinteaza clasa 0 ce se intampla cu invatatoarele care au acum clasa a 4-a? Vor veni ele iar cea de acum va pleca...
E bine ca ii place matematica; eu ma bucur ca Luca a inceput sa citeasca cuvinte scurte; seara in pat ne jucam de-a silabisitul si scrisul in aer . Acum e pregatit si nu trebuie ratat momentul.
Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR si invatatoare lui Dav este f tanara si frumoasa si blanda, mi-a fost pe plac de la inceput,dar ea le ramane pana in clasa a patra,nu vine alta,asta m-a bucurat f tare,mai ales ca si lui Dav ii place de ea si vb f frumos despre ea
LAVINIA tu ziceai ca esti micuta cu bb? Eu m-am facut cat casa si imi este asa de greu,sunt mult mai mare decat cu Dav si am avut sarcina mult mai grea cu fitoasa din burtika; acum fac si injectii de vreo 14 zile cu Clexane,apoi tre sa ma duc sa fac si o eco la picioare,am niste vene uraaaaateee si ma doooor
Voi le mai dati la puiuti Vigantoletten?Eu mai aveam de anul trecut si dr mi-a spus sa i-l dau in continuare in lunile cu r...oricum am facut si niste analize,sa vedem ce-i mai lipseste.


(30+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

sal'tare
reveniram si noi din vacanta, obositi dupa un drum lunggggg dar incalziti si la propriu si la figurat. Fuse asa de bine si asa de frumos, ca asa ma apuca in dor de emigrare pe una din insulele alea...
m-a apucat rasul azi dimineata cand la birou jumate din colegi erau imbracati ca de iarna si gripati iar mie mi se cojeste pielea de la prea mult bronz...
revin pe la sf. saptamanii cu poze.
Ruxandra, faina vacanta ati avut, sa va fie de bineSi pt maine pt flacaul G.
Deea am folosit si noi siropelul ala anul trecut. Anul asta nu a fost inca cazul. A dat rezultate abia pe la sf. flaconului.
Manu, daca ai sti de cand ma tin sa te sun...sper sa reusesc zilele astea...
pupez gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna fetelor!
La noi a inceput scoala serios,domle,in fiecare zi teme de genul cate o cifra o pagina intreaga de caiet,iar azi au invatat semnul mai mic si mai mare cu exercitii cu tot,apoi le-a dat de ex,cifra 5 s-o dezvolte ei singuri,cat + cat fac 5...mi se par destul de complicate pt.varsta lor,intr-a intaia ce-or mai face?

(31+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

parca nu erau teme la pregatitoare....
pe luca l-ar darama o pagina de teme
noi suntem la nivel de 2 randuri maxim
deci, eu zic ca este prea mult dar eu am fost mama relaxata
luca are mult de recuperat fata de colegii lui dar tot nu face o pagina/seara.. maxim 3 2 randuri si apoi mai repetam diverse in joaca
el are de recuperat la scriere mult dar il iau incet, incet....Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

YAGMUR,si eu sunt foarte relaxata(si pt ca stie si ii place sa faca de toate)dar temele le da pt ca sa fie facute pt ziua imediat urmatoare,nu asa,cand au ei chef,de asta intrebam pt ca mi se pare si mult si cam greut

(31+)

Mergi la inceput