Fulguleti de nov-dec 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Laura,
Acu aud si eu de mierea de manuka.. de unde o iei? de pe net? sau gasesti la plafar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lavinia_P

Laura,
Acu aud si eu de mierea de manuka.. de unde o iei? de pe net? sau gasesti la plafar?


Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)




de pe net, mai exact de aici: http://www.manuka.ro/

eu ii iau cu factor 15+, acum am inceput sa ii dau si lui alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


ne-am intors si noi.. fuseram in locul acela in care ziceam ca nu ajung, io adica

dar au primit cadou de la B.. asa ca io am fost adultul insotitor

unde?




revin cat de curand cu povestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


.. pana una alta vaz ca tre sa-mi suflec manecile.. ca mi-ati dat de lucru


Lavinia, ma bucur mult ca ati trecut de hop. Tinem pumnii si in continuare.


Lizzy, si io ar trebui sa ma gandesc la ne-vaccinare.. mai ales cu terenurile lor atopice. DA lui G nu vrea deloc sa dea inapoi.. cu toate ca au fost momente cand am zis ca scapam.

Cantarirea/masurarea oficiala va avea loc in jur de ziua lui.. pana atunci e in jur de 110/19.

I nu este deloc grasut, are alta conformatie.. e mai vanjos si indesat, pe cand M e mai finut.
Felicitari pt rezultatele de la concurs! Si cautam cantecelul.


Laura, spor la audit. Sa treaca repede!

Danita, doar sucuri de legume/fructe proaspat stoarse.

Saryta, complicat mai arata ortezele acelea.


Yagmur, te inteleg . Io chiar am cumparat la un moment dat scutece XL, pana la 30 kg. Au ramas in camara.. da m-am simtit mai bine. Multumim lui Luca pt inghetata.


Chinico, stiam, stiam! Cum e cu "Ausweis"-ul de Seepferd.
De unde? Am citit cu G in "Connie lernt schwimmen" ca pt a-l obtine trebuie sa faca o lungime de bazin, sa se scufunde dupa un obiect si o saritura. Deci e chiar pe bune.
"mama, sunt foarte, foarte obosita, a trebuit azi sa ma joc toata ziua!!! " Pai si n-are copchila dreptate?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Nimic nu este intamplator.
Dupa o zi si o seara in care am simtit si chiar am clacat nervos am deschis DC-ul si gasesc mesajul Ruxandrei, care mi-a dat energie pozitiva.
Deci, Ruxandra .

P.S. Motivele clacarii nu sunt deosebite, ci doar multa oboseala adunata (in weekend am adus ultimele cutii care stau la Breaza de 2 ani, sunt in plina curatenie generala); promit sa imi revin

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Yagmur,

pss.. am scris povestea la sectiunea de vacante


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Ruxandra - super faina aventura, pe lista noastra e trecut si DL dar nu stiu cand vom ajunge ... astept si poze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Super Ruxandra!
Si Luca isi doreste mult, mult. Ma gandeam ca atunci cand face 8 ani sa incerc sa ajungem la DL. Dar trebuie sa ma combin cu cineva ca e tare costisitor doar in 2.
Dar trebuie sa ajungem!!! Chit ca in acel an nu mai mergem in alta parte .

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna ziua fetelor!
Am si eu o intrebare,a folosit careva siropelul GrinTuss pt tuse seaca???Nu tuseste decat dimineata si seara,dar tuseste pana vomita,iar siropelul asta mi l-a recomandat dr.lui pt ca am vrut ceva homeopat.Careva?

(30+)

Mergi la inceput