Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *443*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Insa am o intrebare...Stiu ca Braila e in partea estica si merge pe principiul "de la rusi vine ploaia"...dar noi de ce nu am inceput gradinita? ca suntem semi-de stat? Maicutele mi-au spus pe 10. oricum voi suna pe joi sa intreb exact cand ne vedem. Cert e ca azi nu a inceput. Caci nu am vazut nicio miscare si ele inca fac curatenie in gradinita.


Noooooooooo... sa va pun eu o intrebare si mai dificila: noi, daca nu am avut vacanta, cand trecem in grupa mijlocie?

A-propos, Pisik, voi ati venit azi la gradi? (Adela zice ca da)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Se intalneste mama si Rares cu preotul.
Dupa ce discuta mama cu preotul acesta il intreba doua trei vorbe pe Rares. Se despart, fiecare merge in drumul lui. Mama il intreaba pe Rares:
-Rare, cu cine ne-am intalnit?
-Cu un prieten al meu, Doamne-Doamne!



Si noi avem o problema cand trecem pe langa o biserica (aka casa lui Doamne-Doamne), ca Adela vrea sa intram sa il luam pe Toto inapoi...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Iuca, eu ca "si imunizare" il pregatesc pe Rares cu polen si miere de albine si sirop de catina.
Polen cu miere i-am dat de la 1 -20 august. Iar de atunci ia pauza. De o sapt am inceput ca dimienata in ceai sau un compotul de peste zi sa ii pun o lingura de sirop de catina.


Eu nu o ca si imunizez pe Adela cu nimic...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Aaa, nu, Floric, mesterul "meu" (ca un singur mester am si de toate stie;)) nu e genul ala sa te fure/ sa te minta/ sa te-ncarce, nu acusica am zis de cate ori a alergat gratis la orice telefon al meu? E asa o figura, super simpatic, cand ne-a facut bucataria isi aducea mancarica de-acasa si oricat il imbia maica-mea cu mancarurile ei el nu lua nimic decat cu conditia sa ia si mama ceva de la el!:)) Si doar ii zicea mami sa nu-si mai puna de mancare, nuu, el foarte tacticos isi scotea cutiutele pe masa si avea si obsesia mancatului sanatos, cand l-a intrebat maica-meadaca vrea ketch-up a zis ca el nu foloseste asa otrava...De baut nu bea, de fumat nici atata...
Si stiti cum e, maica-mea se invartea pe langa el la povesti si il tot tragea de limba, asa am aflat ca de fapt baiatul lui cel mare, foarte bolnav de inima de mic si cu care mergea anual la operatii, tratamente, controale etc la TG Mures de fapt era doar al sotiei dintr-o relatie anterioara si desi aveau impreuna inca un baiat mai mic el la fel vorbea si despre cel mare si aproape toti banii din munca se duceau pe tratamentele lui, si in strainatate l-a dus si era tare mandru de el, ca e tare bun la invatatura si a intrat la facultatea de informatica. In fine, m-am lalait, da' asa mester de treaba am eu



Simpatic meshterilah! Faza cu indreptatul nu e neaparat din furt, ci din geometria epocii de aur... unde 2 perpendiculare pe un plan... nu-s paralele...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 16+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Maine incepe si Anastasia gradinita. E norocoasa, ca are deja 3 prieteni buni acolo : Ecaterina si 2 baieti de la cresa. Ed o are pe tanti directoarea, asa ca va trebui sa fie serioasa, ca e destul de stricta. Oricum, noi vb cu ea sa o ia pe A, ca nu stia cine o sa fie la clasa cealalta. Si e un educator, iar pe vreo5 i-au repartizat cu unii de la grupa mijlocie ca depaseau nr maxim din clase.

Si Alex incepe tot maine. Din fericire, el ela 8.30si ea la 10.

In noaptea asta ma uit si pe poze.
Anca-musa-i sa-ti scriu.
Din urama am citit pe sarite.
Ela- sper ca-i mai bine pe la voi. Acum, ca esti cu baietii sper ca s-au mai imprastiat dilemele. Tanti propitareasa, dupa mine, n-are nicio pb cu mp. Cred ca-i e teama ca peste 5 luni aduci si bunica, si pisica, apoi incep sa se planga vecinii, etc. Se intampla, sa fie si chiriasi neseriosi si necunoscandu-va incearca sa-si ia masurile ei de siguranta. Incearca sa mai stai de vb cu ea. Poate intelege. Daca nu, bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Noi ne apucam de curatenie+ super aglomerat programul la birou.
Asa ca va anunt o pauza lunga, cam pana pe 27 septembrie.

Daca e ceva urgent, rog fetele sa imi dea sms.

Va pup si sa fiti cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Novus am pus linkul aici



de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


Gata, am reusit si eu sa va vad, frumosi cum va stiam !! sper sa ne vedem curand

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anca, da, ajuns coletul, azi !


Inapreda cum fu prima zi l gradinita ????




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, eu ratasem intrebarea ta, noroc cu Denisa. Noi ne-am zugravit toata casa singuri si tot asa o sa fac de cate ori va fi cazul. Nu-i nici o sfaraiala, nu vad de ce i-ai da bani altcuiva, oricat de putini ar cere. Cu banii aia iti iei draperii. Daca nu-i nevoie de chestii mai complicate ( desi noi si din alea am facut), daca ai putin timp si bunavointa, imposibil sa nu reusesti.
Amorsa aia e un lichid pe care il intinzi cu bidineaua pe perete ca sa adere mai bine vopseaua si ca sa nu-ti suga peretele prea multa vopsea. Poftin scofala: http://m.youtube.com/watch?v=4v_2MZv5Zig
Cumpara o vopsea lavabila buna ca sa se intinda ok, si incepe dintr-un loc mai ferit, asta asa pana te prinzi cum trebuie intinsa. De undeva de jos, de dupa usa de ex. Nu vopsesti in sala de asteptare de la minister, stai linistita, nu-ti iese perfect, nu-i nici o tragedie, mai dai inca o data si e ok. Cauta un video care sa-ti arate si cum trebuie vopsit si te prinzi cum sta treaba. cumpara si banda de hartie pe care sa o lipesti pe tocul usilor si ferestrelor ca sa nu le manjesti.
Daca te hotarasti, da de stire si dezvoltam subiectul.
Eu am niste amici care si-au facut un perete in sufragerie grena, dar n-au intins cum trebuie culoarea si erau niste dngi verticale de intensitati diferite. Dar chiar si asa, camera fiind decorata cu gust, peretele parea foarte artistic vopsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna fetele!

IUCA, superbi copiii, ati fost la pensiunea la care mergeam noi de prin 2004 pana acum vreun an si ceva si chiar mi-e dor...

Fetele, vreau si eu raspunsul dat ILINCAI la problema de pe mailul comun, ma intereseaza si pe mine.

Haideti sa va zic, ca nici nu stiu cum. Cand povesteau ELA, GINA, mi se parea infiorator si ma gandeam cum e sa treci prin asa ceva. Am aflat. Astazi am fost chemata sa fiu data afara. Restructurare de posturi. Complet intampltor am patit treab asta eu si colega care am avut conflictul cu resursele umane in vara (ea a avut si cu sefa ei). Acum se leaga lucrurile si tind sa cred ca s-au iscat acele conflicte ca sa fim impinse sa ne dam demisia, dar daca noi nu am percutat s-a trecut la alte masuri.

Nu va spun ca am capul cat banita. Cu oricine incercam sa vorbesc astazi ma busea plansul. Nu ca nu-mi doream sfarsitul meu acolo, stiti bine. Doar ca vroiam eu sa iau decizia (probabil Doamne Doamne s-a prins ca nu o s-o mai iau veci si mi-a dat un imbold), plus ca e greu dupa opt ani de investit suflet, pasiune, timp sa te vezi aruncat ca o masea stricata. In fine, cumva simt ca este binele meu si ca ceva fantastic va iesi pt mine din asta si tocmai de asta am reactionat bine, dincolo de socul initial. Cat reusesc sa ma tin la adapost de panicile financiare si de apartenenta (ok, si acum eu unde ma mai duc zilnic?) mi-e ok. Cand imi vin gandurile nu mai e ok, dar na, e normal, de proaspata treaba.

Asa ca oficial ma apuc de treaba si imi caut si job in paralel, pt orice eventualitate. Deci, daca auziti ceva, dati de stire.

Va pup si va multumesc anticipat pt solidaritate PS: ILINCO, sa imi zici si mie cand te hotarasti

Mergi la inceput