perie rotativa rowenta

perie rotativa rowenta | Autor: Anna8

Link direct la acest mesaj

Buna, am folosit si eu peria rotativa Rowenta dar imi trage parul si trebuie sa-l opresc cand este la radacina ca altfel mi-e frica sa nu-mi rupa parul, a mai patit cineva asa? cum poti sa dai volum parului folosind peria si sa stea frumos si a doua zi macar? eu am dat cu fixativ, dar a doua zi nu mi-a mai stat asa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am avut si eu o astfel de perie si am realizat ca sunt bani dati de pomana. SI mie imi tragea parul si ma uitam cu oroare in oglinda, de frica sa scot parul de pe perie. Cred ca mai util ar fi sa fie folosita ca instrument de chinuire.

Am ramas insa fidela foenului-perie - nu se invarte dar da rezultate :)



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Eu o am pe astaperia rotativa Rowenta Brush Activ si este super buna. Nici macar nu ma pieptan inainte (asa cum scri in instructiuni) dar nu am nici o problema cu ea si parul care ramane pe perie la final este echivalentul a ce ar ramane daca doar m-as pieptana. Parul se aranjeaza foarte bine si arata bine cam 2 zile.
Nu imi dau seama de ce ati avut asa probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Si eu am si sunt foarte multumita de ea sunt la a doua prima a clacat dupa 4 ani n am problemele de care ziceti voi
O folosesc dupa fiecare spalare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinuk@

Si eu am si sunt foarte multumita de ea sunt la a doua prima a clacat dupa 4 ani n am problemele de care ziceti voi
O folosesc dupa fiecare spalare



Nici eu n-am probleme si o folosesc intotdeauna dupa ce ma spal.
Dureaza putin pana prinzi tehnica, trebuie citite instructiunile. La inceput mi-a fost greu dar de la a treia folosire cred ca n-am mai avut probleme. Si am parul lung si ondulat natural. Il usuc cu Rowenta si apoi il intind cu placa. Cand suvita de par e uda trebuie tinuta cu mana ca sa nu traga peria prea tare. CAnd se usuca un pic deja "aluneca" pe perie si nu e nicio greutate. Daca da semne ca s-ar incurca exista butonul care roteste peria in sens invers ... si gata.
Mie mi se pare super inventie, nici nu stiu cum am trait fara ea. Chiar ii spuneam sotului ca este obiectul pe care stiu sigur ca o sa-l inlocuiesc cu unul identic chiar in ziua in care se va strica :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu folosesc de vreo 3 ani . pieptam parul umed si apoi tin fiecare suvita cu mana pana trece peria . asa nu se agata . dar nu se agata daca suvitele sunt separate .

succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Si eu am una de vreo luna.Sunt foarte incantata de ea.Am folosit placa pana acum si parul imi era tot ars si uscat.Acum straluceste si e moale...Dupa ce ma aranjez arat de parca am iesit de la coafor...Nici eu nu stiu cum am trait pana acum fara ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

si eu tot pentru asta o iubesc pt look ul abia iesit de la coafor
eu am recomandat o la toate amicele mele

eu sunt tunsa bob cand mai scurt cand mai lung cu variatiuni imi intoarce perfect varfurile si daca vreau volum intorc parul cu ea pana la radacina daca il vreau super intins doar insist la varfuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristamro spune:

si eu folosesc peria de cel putin un an si sunt foarte multumita. Daca se prinde parul in ea si o blocheaza schimb directia si iau pe perie o suvita mai ingusta. Inainte foloseam foenul si placa de par. Asa este mult mai comod si mai putin stresant pentru par. Dupa spalare folosesc un ser hidratant termoprotector. In urmatoarele 2 zile o mai folosesc la varfuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellymer spune:

Salut!
Si eu am peria rotativa Rowenta, o folosesc de cativa ani si mi se pare foarte buna.Daca inaite ma chinuiam ingrozitor cu uscator si perie, acum mi se pare floare la ureche....e doar o chestie de exercitiu pana te obisnuesti cu ea.
Dar....am o problema totusi: parul meu este ff subtire si destul de scurt, drept urmare nu pot folosi decat peria mica care dupa atata timp, da semne de "oboseala", cea mare este nefolosita in cutiuta ei; ma gandeam ca poate cineva e in situatia inversa si nu foloseste decat peria mare care se preteaza unui par lung si bogat si poate ar vrea sa facem schimb.
Sper sa nu se supere nimeni ca am indraznit sa intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ori nu o stiu eu folosi, ori pur si simplu nu se potriveste parului meu.

Eu usc intai radacinile, apoi trec aerul cald pe restul suvitei. ( pentru volum e super tehnica asta) Si asta nu o pot face cu o perie care se roteste, insa cu un feon cu perie da.

Mergi la inceput