perie rotativa rowenta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna fetelor,

Nu stiu daca mai urmareste careva acest subiect, dar eu vreau sa va intreb ceva: de care perie aveti ?
Eu am un par cu lungime medie, cu firul destul de subtire. As vrea sa imi iau o perie rotativa, dar am vazut ca exista doua perii diferite: cea cu tepi si cea cu fire mai subtiri (nu prea stiu cum sa explic, sper sa intelegeti). De care recomandati?

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Mi-am cumparat peria de la rowenta chiar inainte de a ramane gravida si mi-a fost de maaare ajutor dupa ce am nascut. ma ajuta sa arat pusa la punct fara sa merg la coafor. La inceput mi-a mai ramas si mie intepenita in par dar e chestie de indemanare ( care vine odata cu experienta) . eu am parul lung si la inceput ma durea bratul pana terminam de uscat , ondulat tot parul. rezultatul nici la mine nu dureaza f mult dar asta din cauza ca e parul lung si greu..depinde si de firul de par...nu cred ca e vina periei.

Oricum..dupa 3 ani de utilizare inca sunt f multumita de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu am rowenta si sunt foarte multumita de ea . noroc cu emilia ca nici nu ma gandisem de cand o am . tot de vreo 3 ni .

mi-e de mare folos .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Cristina, eu am Rowenta brush activ , ,http://www.flanco.ro/electrocasnice/ingrijire-personala/ingrijirea-parului/perii-rotative-ionice/perie-rotativa-rowenta-cf9250-1000w-2-accesorii-alb-argintiu.html.

Sunt multumita de ea. Am o intrebare pentru cele mai experimentate. Exista vreun sistem de unde se blocheaza peria sa se invarta singura, fara sa tin eu apasat cu degetul ? Ei scriu ca are sistem de blocare a periei,,la ce se refera ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda141

Cristina, eu am Rowenta brush activ , ,http://www.flanco.ro/electrocasnice/ingrijire-personala/ingrijirea-parului/perii-rotative-ionice/perie-rotativa-rowenta-cf9250-1000w-2-accesorii-alb-argintiu.html.

Sunt multumita de ea. Am o intrebare pentru cele mai experimentate. Exista vreun sistem de unde se blocheaza peria sa se invarta singura, fara sa tin eu apasat cu degetul ? Ei scriu ca are sistem de blocare a periei,,la ce se refera ?


Sistemul de blocare al periei de care zic ei este acela care iti fixeaza peria pe aparat (in partea superioara a periei exista o rotita care are pozitiile inchis/ deschis).

Nu exista un sistem de blocare al periei in asa fel incat sa nu mai tii tu apasat tocmai ca sa nu te scalpezi in caz ca ti se incurca parul in perie. Controland rotatia periei te protejezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

m-ati facut tare curioasa.
dintre fanele produsului, e careva cu lungime medie a parului? eu am un bob mai bizar acum, lung in fata, ciufulici si scurt la spate. statea foarte frumos la coafor dupa ce mi-l intorsese ala cu 5 maini si 7 perii cate o fi avut....dar acasa nu prea mai iese la fel.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

m-ati facut tare curioasa.
dintre fanele produsului, e careva cu lungime medie a parului? eu am un bob mai bizar acum, lung in fata, ciufulici si scurt la spate. statea foarte frumos la coafor dupa ce mi-l intorsese ala cu 5 maini si 7 perii cate o fi avut....dar acasa nu prea mai iese la fel.

-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...


Eu am par de lungime medie si sunt tunsa tot tipul ala de bob pe care=l descrii tu. Am peria de pe vremea cand aveam parul lung, in trei ani de cand o am l-am tot scurtat pana cand am ajuns la bobul asta si mi s-a parut ca ma avantajeaza asa ca am ramas la el. De la ultima tunsoare l-am imbunatatit cu o tentativa de breton asimetric :).
Mie imi iese destul de bine acasa. M-a invatat tipa care ma tunde cum sa-l impart pentru uscare si cum sa tin peria ca sa se aseze cum trebuie. Eu dupa perie il asez si putin cu placa pentru ca am firul subtire si mi se pare ca placa il ajuta sa se aseze mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaCCC spune:

Buna!

Ellymer, daca mai esti interesata de schimbul de perii pentru peria rotativa as aprecia tare mult daca o sa-mi raspunzi!
Modelul meu e Rowenta Brush Activ CF9320, si folosesc peria cea mare de 50mm tot timpul. Nu intentionez sa imi scurtez vreodata parul, asa ca am nevoie de una noua!!!
Pe cea mica, de 30mm am folosit-o o sinhura data 5 minute din curiozitate, dar saraca nu face fata lungimii parului!
Asadar, daca inca mai vrei sa schimbi peria ta mare cu cea mica a mea, sa sti ca eu astept cu nerabdare un raspuns!!! Adresa mea de e-mail: adrianitaalb@yahoo.com
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Eu pana la urma, am luat-o pe asta http://www.altex.ro/perie-de-coafat-rotativa-multistyle-babyliss-2735e-2-trepte-viteza-tehnologie-pe-baza-de-ioni-1000w-argintiu , ca era oferta.

Am testat-o duminica si sunt foarte incantata de ea si de accesorii, m-as bazai cu peria aia in cap non stop, ca este si relaxanta . Oricum, mi-am aranjat parul super...

Ma gandesc ca indiferent de marca, toate merg pe acelasi principiu. Ma batea gandul sa-mi iau una fixa, insa acum sunt convinsa ca nu ar fi avut acelasi efect. Precizez ca parul meu este ondulat si practic il intind si aranjez cu peria asta, la parul drept, se poate sa fie suficienta o perie fixa , nu ma pronunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

inbox, multumesc
uite asa cu postarea ta m-ai facut si pe mine cu peria.
Am trecut aseara si mi-am cumparat-o. Imi place tare mult ca si design, maine dim o probez, sper sa ma descurc. Parul meu are lungime medie si e ondulat bine, mereu il intind cu placa si nu iese chiar perfect, cu siguranta peria o sa ma ajute.

Mergi la inceput