Bulgarasi de ianuarie-februarie2013, cap 17

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubblegum

Oo, ce mumos ca e sportiv:) al meu e mai linistit, miscacios in general seara si mai ales dupa ce papa (mai ales ceva dulce, de adrenalina asta;)
Eu azi am zis sa mai folosesc angel soundul sa ma mai linistesc si surpriza, nu am mai auzit un trenulet ci chiar o inimioara in adevaratul sens al cuvantului...am un zambet mare cat inima mea pe toata fatza:))))

18+



Ce frumos e!!! Nu mi-am luat angel-sound dar nici nu e cazul ca si el meu e sportiv. La doua ore asa da din piciorute. Daca nu il simt e suficient sa ma intind cu fata in sus si sa pun mana pe burtica si incepem joaca

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata!!!!

V-am pus AICI poze cu "mijloacele de plimbare prin casa" . Am cumparat si noi portbebe in genul www.bebebliss.ro/abc-design-port-bebe-carry-soft.html" target="_blank"> astuia, da este nou-nout si acum ,ca nu l-am folosit nici 5 minute ( asta a fost una dintre muuullltteelelee lucruri inutile.....sotul le spunea "bani aruncati pe fereastra")

Revin dupa ce citesc din urma

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Noi am avut sling (la fel ca al Siminei) si "marsupie" de la chicco, tre sa-l caut pe-asta ca nu mai stiu exact pe unde l-am arhivat. Foarte utile au fost, dupa parerea mea. Leganel din ala nu am avut la Adela, dar am de gand sa iau pt bb2.






Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 14+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

.......Eu sunt aeriana AJUTOR!!!!!!!!

Cand i-am spus ginecologului ca fac eco de 12s la Iosup , mi-a zis sa fac si DT , si eu am zis daa, binenteles , si uite asa am ramas cu impresia ca la Iosup dau si sangele......acum am aflat ca fac doar acea eco de 250ron (care , dc m-as fi programat din timp la Filantropia , nu o mai plateam) , si ca sange pt DT trebuie sa dau "la un institut"

UNDE MA DUC PT DT???????????????? SI CAND??? JOI FAC ECO , DT CAND SE FACE???

Oare la medsana pot face DT?

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tweetisor spune:

wow fetele dar ce harnicutze atzi fost azi ...

Blue : ai grija de tine ..si eu cred ca cel mai bine itzi revii cu dieta ..eu in sarcina am mancat de vreo 3 ori la mec ...shi la kfc asha cigulit de pofta can mai iesheam cu prietenii ..ma bucur ca nu am patit nimik

Legat de plimbat bebe prin casa . eu mi-ash lua sling ..shi binentzeles un tzarc ..cred ca e f util si in deplasari la pensiuni care nu au in dotare si cand mergem la bunci ..shi cand mai plec din camera ..de acolo nu are cum iesi

Debia astept sa ajung acasa ca la serv ma chinui netul e limitat ..stau asa pe furis – pe fb doar cu telefonul

Azi ma duc la medic sa-mi dea analizele de trimestru 2 shi trimiterea la morfo , care va fi pe 3 sept la RM tot la Rahimian Hadi

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

.......Eu sunt aeriana AJUTOR!!!!!!!!

Cand i-am spus ginecologului ca fac eco de 12s la Iosup , mi-a zis sa fac si DT , si eu am zis daa, binenteles , si uite asa am ramas cu impresia ca la Iosup dau si sangele......acum am aflat ca fac doar acea eco de 250ron (care , dc m-as fi programat din timp la Filantropia , nu o mai plateam) , si ca sange pt DT trebuie sa dau "la un institut"

UNDE MA DUC PT DT???????????????? SI CAND??? JOI FAC ECO , DT CAND SE FACE???

Oare la medsana pot face DT?

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Simina, eu am dat sange pt DT la 9 s, iar echo am facut la 12 si ceva. Eu am facut la RM

18+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

.......Eu sunt aeriana AJUTOR!!!!!!!!

Cand i-am spus ginecologului ca fac eco de 12s la Iosup , mi-a zis sa fac si DT , si eu am zis daa, binenteles , si uite asa am ramas cu impresia ca la Iosup dau si sangele......acum am aflat ca fac doar acea eco de 250ron (care , dc m-as fi programat din timp la Filantropia , nu o mai plateam) , si ca sange pt DT trebuie sa dau "la un institut"

UNDE MA DUC PT DT???????????????? SI CAND??? JOI FAC ECO , DT CAND SE FACE???

Oare la medsana pot face DT?

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!



Cred ca poti face la orice laborator/clinica numai sa ai la tine hartiuta aia de la eco (raspunsuri la o serie de intrebari: greutate,daca ai luat acid folic inainte de sarcina, daca fumezi, daca e prima sarcina etc.) ca sa poata sa se ghideze cei de la lab sa faca graficul de risc. Deci vb cu Iosup sa iti dea hartia cu pricina si analiza de sange se face la maxim 24 de ore de la eco.

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

m-a luat o durere de cap de mor. Ma simt ca dracu , parca nu am mai fost gravida pana acum si nu stiu ce sa fac.........problema este ca data trecuta am facut tot ce era de facut la cabinetul doctorului, ecograf ff performant, analize tot acolo ca lucrau cu lab. medlife , si n-am batut drumuri nicaieri (dar n-eau stors de bani rau)
Acum ma simt confuza, si nesigura, si sotul ma innebuneste cu 1000 de intrebari cu unde/cand/cum facem

Sunt atat de , si ma doare capul asa de rau , ca nu pot gandi bine. Nu-mi pot aminti cum se num clinica fostului doctor (Secara Dan Ioan) , pt ca , mai mult ca sigur ma intorc la el. Mai bine dau bani, dacat sa stau cu nesiguranta si frica in san

POATE VREUNA DIN VOI MI-L GASESTE PE SECARA PLZ.....CA EU SUN PRAF ACUM

ma duc sa-mi culc copilul, poate ma linistesc

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

m-a luat o durere de cap de mor. Ma simt ca dracu , parca nu am mai fost gravida pana acum si nu stiu ce sa fac.........problema este ca data trecuta am facut tot ce era de facut la cabinetul doctorului, ecograf ff performant, analize tot acolo ca lucrau cu lab. medlife , si n-am batut drumuri nicaieri (dar n-eau stors de bani rau)
Acum ma simt confuza, si nesigura, si sotul ma innebuneste cu 1000 de intrebari cu unde/cand/cum facem

Sunt atat de , si ma doare capul asa de rau , ca nu pot gandi bine. Nu-mi pot aminti cum se num clinica fostului doctor (Secara Dan Ioan) , pt ca , mai mult ca sigur ma intorc la el. Mai bine dau bani, dacat sa stau cu nesiguranta si frica in san

POATE VREUNA DIN VOI MI-L GASESTE PE SECARA PLZ.....CA EU SUN PRAF ACUM

ma duc sa-mi culc copilul, poate ma linistesc

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!



Stai linistita!!! Uite ca l-am gasit la RM: http://www.reginamaria.ro/ro/medic/dan-ioan-secara. Nu mai fii suparata ca o sa gasim o solutie. Daca vrei it recomand pe cineva dela Medicover. E la fel de scump ca RM , dar MACAR STII CA REZOLVI REPEDE.


UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zbubu spune:

Simina asta am gasit eu pe net:

Date de contact Dr.Secara Dan Ioan-Obstetrica-Ginecologie;echografie Ginecologica - Cabinet Medical Individual
Adresa firma - FirmePeNet Adresa: Str. Constantin Nacu 2 2
Localitate-judet firma Judetul: Bucuresti
Telefon firma Telefon: 0213150174

Mergi la inceput