Bulgarasi de ianuarie-februarie2013, cap 17

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Simina, linisteste-te ca ii faci rau lui bebe; nu e nici o catastrofa.

Bubble, noi avem 3 in 1 asta
http://www.aubert.com/sorties/trio-streety-plus-bebe-confort,fr,11932946.html
pe care l-am folosit pana la vreo 6-7 luni ale baiatului cand l-am schimbat cu unul muuult mai usor si mai manevrabil gen:
http://www.aubert.com/sorties/quest-sport-maclaren,fr,2985999.html
unul din cele mai bune carucioare de pe piata dupa parerea mea... Nu stiu daca se gaseste si in Romania

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Gagici, am vazut ca lista de carucioare nu e actualizata. Am ramas cu o gramada de surprize. Cine stie sa o actualizeze?

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardna11111 spune:

Feteleeee ma inscriu cu carucior albastru :) Tocmai am fost azi la eco, e baietel :) Faza care e nitel ciudata e ca dupa data ultimei menstre as fi in 16,5 sapt. Dupa data eco as fi in 15,3 sapt. Are greutatea de 118 gr care corespunde unei sarcini in 15,0 sapt. Oare e prea slabut?

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_76 spune:

simina_kin, eu am facut DT la Medas Unirii, acolo sunt monitorizata de doctorul meu. Mi-a luat sange si mi-a facut si eco; rezultatul a venit cred intr-o saptamana.

Carmen 16+ cu
UM 24-04-2012; DPN 24-01-2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardna11111

Feteleeee ma inscriu cu carucior albastru :) Tocmai am fost azi la eco, e baietel :) Faza care e nitel ciudata e ca dupa data ultimei menstre as fi in 16,5 sapt. Dupa data eco as fi in 15,3 sapt. Are greutatea de 118 gr care corespunde unei sarcini in 15,0 sapt. Oare e prea slabut?

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+


Este un pic mai mic dar e in grafic. Nu ai de ce sa te ingrijorezi. O sa isi ia avant. Asa era si kidu meu, mai mic un pic si apoi a sarit pragul si acum e mai mare cu 1 saptamana :D

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ardna11111

Feteleeee ma inscriu cu carucior albastru :) Tocmai am fost azi la eco, e baietel :) Faza care e nitel ciudata e ca dupa data ultimei menstre as fi in 16,5 sapt. Dupa data eco as fi in 15,3 sapt. Are greutatea de 118 gr care corespunde unei sarcini in 15,0 sapt. Oare e prea slabut?

UM 26-04-2012; DPN 31-01-2013 15+



Sunt teribila!!!! Am uitat: FELICITARI PENTRU CUCULET! Bun venit in clubul mamicilor de baietoi

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 19+ cu Eduard Florin

In love with my little kid :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Ardna, felicitari pentru baietel. Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi, in orice caz greutatea e estimata pe diversele masuratori deci nu este exacta...

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Multumec mult fetele...m-am mai linistit....am macat ciocolata
Am reusit sa dau si de doc . I-a uitati ce cabinet si-a facut. Iar daca s-a afiliat si cu Regina Maria mi-e clar ca nu mai am bani pt asa "pretentii".

Am vb si cu sotul, mergem mai departe cu Filantropia. O sa ne ducem la Iosup joi si api la medsana (sau om vedea unde), iar dupa ce primesc rezultatele + analizele alea multe (TORCH si toate cele),care ies tot cam in acelasi timp, ne ducem la gine

Pt eco de 22s mi-am facut de pe acum programare la Filantropia, sa nu mai dau iar 250 degeaba. Am si pt acum programare , da n-am prins la timp la 12s , ci la 13s si 4z , dar tot o sa o fac pt sufletelul meu

N-as vrea sa par o chitroasa in fata voastra, dar , sincer , nu avem o situatie materiala prea grozava, si prefer sa-i cumpar fetii mancare,hainute, jucarii si ce-i mai trebuie , decat sa le umplu buzunarele ginecologilor

sa ma scuzati ca v-am stressat cu problemele mele de azi dimineata, stiu ca fiecare din noi are probleme mai mari sau mai mici, dar aveam nevoie de un sfat si-o vorba buna



fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009) si 8+

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Ardna, felicitari! Poate bb e mai mic pt ca ai ovulat mai tarziu. In toate calculele se considera ca ovulatia are loc la 14 zile, dar poate sa fie mai devreme sau mai tarziu. Stai linistita

18+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Fetelor ce de CUCI avem pe aici!
Felicitari fetelor care tocmai au aflat ce o sa fie bebele..asteptam si celelalte "surprize"
fetele si bulgarasii!

19+ cu

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput