FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

lumynyta mult succes si lasa sperietura ca nu afecteaza .

sa fii o mamica fericita cu bb gemeni .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

Nelay_star mi-a fost dor sa va citesc , sa vad ce s-a mai intamplat dar se rotea ecranul cu mine zilele trecute . acum este mai bine . cu pasi mici imi revin . cu ajutorul lui dumnezeu ca cu medicii astia priceputi , mai scadem nitel nr populatiei si asa e saracie mare .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

mersi gabriela ,bafta si tie ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Buna,

A facut cineva FIV pe ciclu natural la Promed?
Vreau sa stiu daca se face si o usoara stimulare sau nu.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iube spune:

Crisia, eu am avut o incercare de FIV pe natural la Promed. Zic incercare pt ca nu s-a finalizat cu punctie si transfer, deoarece in ziua dinaintea punctiei endometrul meu avea o mica pb si eu am renuntat.

In cazul meu nu s-a facut nicio stimulare. Pur si simplu am monitorizat ovulatia, aveam un singur folicul care ar fi trebuit punctionat.
Nu cred ca aici se practica FIV pe natural cu usoara stimulare. De ex eu la FIV normal am avut stimulare cu 150 UI Menopur care este considerata destul de usoara.
Dar poti sa intrebi.

Din ce am vazut eu pe forum la Biogenesis se face FIV pe 'natural' cu usoara stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

iube multumesc pt informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

Buna fetelor,azi am fost sa fac testul beta hcg si sunt insarcinataaaaaaaaaaaaaaaaaa ,nu imi vine sa cred,am reusit din prima,Bunul Dumnezeu si Sfintii Ioachim si Ana mi-au auzit rugaciunile,in sfarsit dupa 13 ani ,s-a intamplat MINUNEA(sau MINUNILE),inca nu stiu,azi valoarea a fost de 14,12 ,au zis sa ma duc si luni,sa vada cum evolueaza.Sa va spun ceva ieri am plans cred ca vreo doua ore,deoarece ieri pe la 8 m-am trzit cu o sangerare ,am crezut ca gata,vine ciclul,dar uite ca azi am plans de bucurie
Doamne ajuta la toata lumea,sanatate si bebei multi! va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Lumi iti tin pumnii stransi sa ai luni beta mare si sarcina confirmata Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Lumynytas felicitari!!!! ai mai repetat beta?
Eu din pacate nu am reusit, mai am 8 embrioni congelati sper sa reusesc cu et.
si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Micky,
Data viitoare va fi cu siguranta bine

Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput