FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

miky, iti tin pumnii stransi sa fie bine !!!
Am vazut ca ma intrebai de greturi, pai eu nu am avut deloc greturi si de acum nici nu mai apar, ca deja inchei luna a-4-a.
Sunt o norocoasa, sarcina mai usoara nici nu cred ca exista.

fetelor va doresc din suflet sa reusiti cat mai curand sa va vedeti visul implinit!!! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna cris,sarcina usoara in continuare! cat despre mine am recoltat vineri( 14.09) si maine transfer embrioni,sunt 5 embrioni,de ziua a-3-a,tu ce zici sa transfer 3 maine? sau 2? am niste emotii
Acum nu stiu ce cal au,maine o sa aflu,sper sa fie bine,Doamne ajuta tuturor fetelor aspirante ! va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

buna lumynyta si bafta multaaaa !!! curaj ca va fi bine!!!
pai, daca nu ai probleme legate de endometru in general se recomanda transferul a 2 embrioni. Daca ai probleme legate de endometru ce ar putea pune piedici la implantare, se cam transfera 3. De asemenea, nu stiu ce varsta ai...dar daca te apropii de 40 de asemenea se recomanda sa se transfere 3 embrioni, deoarece sansele de reusita sunt mult mai mici decat la 30 de ani...Oricum, dna dr va va recomanda tinand cont de tot istoricul vostru. Noua ne-a recomandat sa transferam 2, insa evident decizia era a noastra, dar am fost de acord cu dansa, insa uite ca s-a prins doar unul.
Iti tin pumnii stransi, te rog sa fii cat poti tu de pozitiva si sa te gandesti ca vei reusi. Si sa stii ca greul de acum incepe, mie la fiv cea mai grea parte mi s-a parut perioada de asteptare de 2 saptamani.. pup si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna cris,eu am 31 ani ssi mai am o ora si plec spre Bucuresti,ma duc sa citesc Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana,sunt ajutatori pt dobandire de prunci DOAMNE AJUTA ! PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

lumynyta, si eu tot 31 am ...daca tu nu ai probleme legate de endometru, atunci ai toate sansele de partea ta. Iti tin pumnii stransi, ufff ce emotii cred ca ai...imi amintesc cum eram si eu...hai ca va fi bine, vei vedea...de acum inainte sa ai multa grija de tine, sa te odihnesti mult, fara pic de efort fizic, fara emotii sau suparari, sa bei multa apa...si cam atat.
te pup, si te astept cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Lumynytas multa bafta, Dumnezeu sa te ajute, iti tin pumnii!!!!
Cris multumesc mult! ma bucur tare mult ca sunteti bine.
Maine am si eu punctia, sper sa am ovocite de calitate, problema este ca am endometru destul de gros, la ultimul eco (sambata) aveam 11.5 mm sper sa nu mai fi crescut mult.
o sa va tin la curent.
Va si sper sa auzim doar de reusite.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Miky, cum a fost?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nelay_star

Miky, cum a fost?!?


Nelay a fost ok, a mers destul de repede la punctie, am avut 18 ovocite, si 14 s-au fertilizat iar maine merg sa imi iau boboceii acasa, o sa aflu mai multe maine ca am uitat sa intreb in ce stadiu sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Ce ma bucur !!!!! SUCCES !!!!!!!!!!!!!!!! Astept vesti maine atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna CRIS ,azi e a 3-a zi de la transfer(am transferat 2 embrionasi de calitatea intai,unul de 7 celule si celalalt de 8),sper sa se prinda amandoi,imi doresc fffff gemenasi acum ce o vrea Bunul Dumnezeu,El e cu putere mare! Cei de la Promed o echipa de milioane,mai ales doamna dr Predoi ,te ungi cu ea la rana..ei au facut tot ce au putut.Iti multumesc pt sfaturi,dar stii azi am avut o sperietura mare ,oare afecteaza implantarea? eu m-am linistit imediat dar stau cu gandul numai acolo!
MIKY iti multumesc pt incurajari ,bafta si tie! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput