FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

miky chiar imi pare foarte rau pt nereusitata, dar data viitoare va fi mai bine.....cu cine ai facut tu fiv? luminita si eu la al 2 fiv am avut bete 14 dar din pacate nu am reusit, poate tu vei fi mai norocoasa si totul va fi bine. bafta, iti tin pumni. va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Lumi, Raluca
Ralu fiv-ul l-am facut cu dr Corina Manolea, de la inceput mi-a zis ca nu sunt sanse mari de reusita pentru ca aveam endometrul putin luteinizat, deja intrase in faza a doua, deci nu au reusit sa se implanteze. Acum sper sa fie bine la et.
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

fetele va anunt ca luni 1 oct am repetat beta si sarcina s-a oprit din evolutie ,nu imi vine sa cred nici acum,inca nu m-am resemnat,imi facusem atatea sperante credeam ca dupa 13 ani de incercari,reusisem,dar Doamne-Doamne nu a vrut cu mine!
miky si eu cred ca la fel am patit,am avut endometrul 14,57,deci aproape luteinizat,ei(sau el) s-a prins dar nu a avut timp sa se dezvolte,nu stiu zic si eu!! voi ce ziceti o fii asa?? ce sa mai ma doare sufletul si acum la 3 zile de la rezultat ,oare voi trece peste acest esec,simt ca nu mai pot,imi vine sa plang intruna,mai ales ca stiu ca testul era pozitiv ,si acum sunt iar singura,iar sa lupt,am obosit!
Eu nu inteleg daca vineri era 14,12 si luni 2,48 !
oare cand o fii bine sa fac al doilea fiv?
Doamne ajuta la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Lumi imi pare tare rau, chiar nu stiu cum sa iti alin suferinta, dar trebuie sa mergem mai departe su speranta ca data viitoare o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimi74 spune:

Buna, sunt noua pe forum si as dori sa va intreb daca ati auzit de FIV-uri cu sucess la Dna Dr Bolintineanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna mimi,bine ai venit pe forum,sa sti ca stiu o fata care luna aceasta a reusit cu doamna dr Bolintineanu,are TRIPLETII,bine ca sarcina e deabia de 3 saptamani,dar a reusit !ea avut 3 embrioni congelati si toti 3 sau prins,a avut noroc Mergi cu incredere la dansa e fffffff buna ca medic,am avut si eu cateva intalniri cu ea si e foarte explicita,calma si iti vrea tot binele,deci da-i inainte cu tupeu!!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

luminita,imi pare ff rau cu cine ai facut FIV?cu dna dr predoi?analizele de trombofilie le-ai facut?mutatiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimi74 spune:

Multumesc mult lumynytas81.Din pacate pe site-ul clinicii nu se spune nimic despre cate reusite au fost. Eu inteleg ca la aceasta clinica a fost doar un sigur FIV reusit. Am citit intr-adevar comentarii foarte bune despre Dr Bolintineanu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumynytas81 spune:

buna velvet,iti multumesc pt regrete,asta e,nu sunt nici prima nici ultima,cu Dumnezeu inainte!inca nu mi-am revenit ,inca este prezenta durerea dar nu am ce face!
Cu doamna dr Deliana am facut fiv,ea ca medic este ok,insa nu mi-a placut faptul ca a lasat endometru sa se maturizeze prea mult,eu nu am stiut ,am aflat dupa transfer,am inteles ca el nu trebuie sa fie mai mult de 11 si al meu a fost 14,eu cred ca asta a fost cauza eliminari.
Am avut estradiolul de 2022,voi cat la-ti avut? nu e cam mare?
Trombofiliile le-am facut pe toate si sunt bine,mutatiile le-am facut ,in afara de Ac anti cardiolipinici,nu mi-a zis nimeni sa fac aceasta analiza.
va doresc o duminica placuta si pe toate
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

luminita si ai vorbit cu dna dr de endometru?ai facut toate mutatiile-factorul Leiden,factorul II,PAI,MTHFR?

Mergi la inceput