M-am hotarat.........adoptie(82)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

avertisment final




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

De unde aveti aceste informatii referitoare la copii cu DPA deschise? Sunt de incredere sursele de informatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

LiliGuran........eu sunt fffff suparata pe tine, nici nu stiam ca ti-ai gasit copilasul, povesteste-ne te rog
Felicitari si te asteptam cu istorisirea, nici nu mai tin minte in cat timp ti-ai gasit copilul, parca erai la reatestare, nu??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Da ne-am reatstat, nu ai de ce sa fi ,,suparata "draga Malex , totul s-a intamplat foarte repede .Am fost anuntati de directie sa mergem sa-l vedem pe calculator, a doua zi am plecat de l-am vazut in realitate ne-am hotarat pe loc ca-l vrem ,am mers apoi in wekend si am stat la familia unde este am iesit in parc etc...si asteptam cu nerabdare sa-l luam acasa cam in doua sap. Are un anisor si este un scump!Nu am mai apucat sa intru la noi e ,,nebunie " inceputul anului scolar ,planificari ,4 clase simultane ,100 ore onlain pentru clasa preg. dar acum se schimba prioritatile.Va doresc toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

ce frumos, sa va traiasca si sa il aduceti cat mai repede acasa!dar mai povestestene mai amanuntit cum a fost? ce ati simtit? ce au zis cei de la directie? visul vi s-a implinit acum asteptam noi! Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Mariaa, ar fi foarte bine daca s-ar intampla asta, in primul rand pentru copii apoi pt noi cei care ii asteptam atat de mult. Dar de unde sti ca vor aparea copii? este sigur? eu m-am bucurat f tare cand am vazut postarea ta! sper sa fie asa!Toti care asteptam suntem nerabdatori sa devenim parintii.Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LiliGuran


Da ne-am reatstat, nu ai de ce sa fi ,,suparata "draga Malex , totul s-a intamplat foarte repede .Am fost anuntati de directie sa mergem sa-l vedem pe calculator, a doua zi am plecat de l-am vazut in realitate ne-am hotarat pe loc ca-l vrem ,am mers apoi in wekend si am stat la familia unde este am iesit in parc etc...si asteptam cu nerabdare sa-l luam acasa cam in doua sap. Are un anisor si este un scump!Nu am mai apucat sa intru la noi e ,,nebunie " inceputul anului scolar ,planificari ,4 clase simultane ,100 ore onlain pentru clasa preg. dar acum se schimba prioritatile.Va doresc toate cele bune!

Draga Lili,
Nu te necaji pt tot ce inseamna scoala, deoarece foarte curand vei intra in CIC, pt tine acum si in perioada urmatoare cel mai important va fi bebelutul tau. Ma bucur enorm pt tine si va doresc bafta multa!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Lili....felicitari , ma bucur tare mult cand aud ca inca una dintre noi si-a gasit copilul mult visat........imi da si mie sperante.Sper sa-mi vina si mie "randul".Inca o data si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

buna fetelor,

nu am mai scris de mult timp ca suntem mult prea ocupati.
Am citit cat de cat postarile voastre despre noua lege si mi se pare putina bataie de joc.
Noi doream al doilea copilas,nu conta sexul etc..si am fost la directie unde o d.na de acolo cu care m-am inteles bine mi-a zis asa: "e clar ca trebuia al doilea copilas ca sunteti o mama extraordinara dar se fac foarte putine adoptii din cauza ca acum alege ORA,o sa fie mult mult mai dificil fatza de prima data |"
deci: eu am inteles asa....baga-te sa adopti ca trebuie al doilea copil dar ai de asteptat...plus ca nu sunt de acord sa o iau de la capat cu vizite si prostii.Avand deja o adoptie la activ ce mama naibii ma mai purica atat??Sa am 13 intalniri?? Pai nici concediu nu mai am atata....
nu mi se pare normal ca la al doilea copilas sa te caute atata...e adevarat ca poti sa-ti schimbi domiciliul,jobul etc ca pot surveni schimbarile astea insa sa ma ia iarasi cu "amintiri din copilarie"??
strigator la cer ce se intampla in tara asta!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Felicitari fetelor! Ma bucur mult pentru voi!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput