M-am hotarat.........adoptie(82)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

buna, fetelor, m-am intors din concediu, am fost la chisinau, frumos acolo. ma gandeam ca intre timp vreuna dintre voi si-a gasit copilasul, dar vad ca nu e asa. angelica, cred ca ar fi bine sa incepi procedurile si la adoptie, sa mergi pe ambele cai sa fie timpul mai bine gestionat. oricum nu ai nimic de pierdut daca incepi sa faci actele ptr adoptie, cei de la ORA tin cont de vechimea atestatului si mult succes cu noul FIV, nu se stie de unde apare iepurasul tau, mariti sansele. uh, luni ma duc si eu la birouri sa vad ce se mai intampla...aproape ca ma angajez la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Dacris, bine ai revenit din concediu!
Din pacate lucrurile stau nemiscate, parca timpul a intepenit si nu mai vrea sa treaca. Si eu am sperat ca saptamana aceasta sa am atestatul in mana, dar din pacate nu am fost chemati inca nici penrtu semnarea raportului final. Toate se misca foarte greu. Imi este si groaza sa ma gandesc cat va trebui sa asteptam pana ne gasim printesa.

Sper ca voi sa primiti vesti mai imbucuratoare luni!
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Bine ai venit Dacris......te asteptam cu informatii noi, speram cat mai incurajatoare pt tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Alabina, Amy ....nu ne mai povestiti nimic?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna viitoare mamici, m#259; īntorc pe forum in speran#539;a ca voi auzi de la voi vesti mai bune,:(este atāt de greu sa a#537;tepti pana iti vei strānge puiul in brate:( voi nu a#539;i primit nici un semn de la Directie? Sau nu vi sa prezentat nici un copil? Chiar nu sunt copii declara#539;ii adoptabili?nu credeam ca va fi a#537;a de greu, am fost atāt de optimista ca vom fi parinti curānd, dar sunt dezamagita total de ce se īntāmpla:((sunt atati copii abandonati si nu li se da #537;ansa la o viata mai buna, nu se poate ,legea asta e f#259;cut#259; pt cine? Off!!!copilasii au de suferit, nu cele care ii nasc si ii lasa in spital!!!nu stiu ce sa zic totul se misca a#537;a de greu, de cand sa schimbat legea un singur copil a fost declarat adoptabil pe jud nostru :((( deci noi suntem pe lista de a#537;teptare cam a 5-6fam deci daca intr-un an a fost un copil m#259; gāndesc ca vom fi si noi parinti peste 4-5ani:(( pur si simplu dezamagita ne dorim enorm un copil, un copil la care sa ii daruim toata dragostea noastra, educa#539;ia, viata noastra!!! :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Athosica....stiu ca e greu dar fixeaza-ti ca tinta Pastele de anul viitor sau vara viitoare, asta pt linistea ta.......nerabdarea asta iti mananca nervii, trebuie sa fii realista....adoptia e un proces lung si anevoios
Eu in acest moment ma reatestez si pot sa-ti spun ca nu am nicio speranta pe anul acesta, desi am inceput sa aparem pe listele de la ORA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna. Nu am mai scris pentru ca nu am noutati. Aceleasi raspunsuri: in august a fost vacanta la instante, deci nu au fost dosare. In septembrie au reinceput, dar dureaza pana devin definitive. Eu una nu mai am sperante ca macar Craciunul asta sa-l facem cu un bebe acasa.
Multa bafta tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

da asa e malex, asa ne gandim, cand am inceput procedura adoptiei am zis ca pana de sarbatorile de iarna vom devenii parinti, acum nu mai cred asta, ma gandesc ca poate fi de paste la anul ce va venii, dar cand ma gandesc la voi ca sunteti la al 2-lea atestat si inca nimic.... nu stiu ce sa zic, ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de tot, si sa ne daruiasca copilasul nostru!dar pe voi nu v-au sunat deloc pe perioada primul atestat?sa va prezinte un copilas? numai bine viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata,

Se pare ca sunt o norocoasa, dar nici nu pot spune ca nu am dat din coate. Dupa o lupta crancena cu maternala, avem fetita acasa de cateva zile si totul e bine pana acum. S-a adaptat f bine, dar avem un drum lung in fata si sper ca o sa fie bine pana la capat. Vreau sa spun ca nu mai am timp deloc pentru mine si il am si pe sot in concediu. Asa ca fetelor, bucurati-va de timpul liber pe care il aveti acum.
O sa incerc sa va tin la curent.

O zi buna

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

FELICITARI ALABINA !!!!!!!!!!!!!!!!!
ma bucur foarte mult pentru tine
va doresc tot binele din lume

Mergi la inceput