M-am hotarat.........adoptie(82)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari ALABINA ! sa fiti fericiti alaturi de minunea voastra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Felicitari, ALABINA!
Ma bucur ca ati reusit sa va duceti acasa papusica!
Dar povesteste-ne cum a fost? Suntem curioase!
Pupam noua familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Felicit#259;ri Alabina, ce bine in sfâr#537;it vi sa împlinit visul! Sa fiti Fericiti, sanatosi si sa va bucurati de minunea voastra ! In sfarsit o veste buna printre noi! Sper ca si noi cele care a#537;tept#259;m sa ne vedem visul realizat! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

buna fetelor!
am citit acest capitol, fiind aspiranta la bebe adoptat
deci adoptati-ma si pe mine aici la voi pe forum...
pana acum am 'activat' la aspirante optimiste dar...cum optimismul meu a crapat... gradual ma reprofilez/reorientez si eu pentru ca nu mai pot trai fara un copilas

suntem din Bucuresti si,
incercam sa facem copii de 2 ani si jumatate (stiu ca nu e mult timp si ca sunt persoane care au mai multi ani la activ)
acum... depinde cred de limita de anduranta a fiecaruia....

suntem la stadiul de 'juniori' - adica la intocmirea dosarului
marti vrem sa depunem
am intrat aici ca sa ma mai temperez pentru ca imi imaginam ca e greu sa atingi visul asa usor

noi ca si criterii vom mentiona: orice etnie, fetita sau baiat, cu varsta de pana la 5 anishori, fara handicap fizic sau psihic....

va vad pe toate amarate si triste....si va inteleg, intru in lupta asta deja ranita si stiu ca vom iesi probabil oloaga dar victorioasa.... cand o fi sa fie

va pup si va voi mai citi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Bine ai venit monique al#259;turi de noi, este f Bn ca a#539;i ales copil cu vârsta pana in 5 anisori, de regula cam majoritatea fam cer copii mici(a#537;a cum am cerut si noi) iar a#537;teptarea este mai lunga! Sa va ajute Dumnezeu si spor la toate demersurile cu actele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

si faptul ca ai ales ORICE etnie favorizeaza gasirea in mod rapid a copilasului. s-ar putea sa nu astepti prea mult. stiti, eu v-a zis ca am vazut mai demult un copilas brunetel (prea mult brunetel, sa ma scuze fetele care nu au prejudecati in privinta asta) si ma gandeam totusi sa il mai revad, afland ca inca nu a fost adoptat de altcineva. dar a intrat deja in sistemul "miraculos" de la ORA si am pierdut sansa de a-l revedea. nu-i nimic, ce e scris, e scris acolo sus. astept, astept....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Bun venit printre noi, monique!Rabdare si nervi tari de-acum incolo!
Eu imi pregatesc dosarul pentru reatestare, tot in Bucuresti.In tot acest timp nu am aparut pe nicio lista, nici macar pe a zecea pozitie, cel putin asa mi s-a spus.Si nu-mi doresc un extraterestru mic , verde si cu ochii mov , ci un copil sanatos, indiferent de sex sau etnie, 0-4 ani.Mi-am imaginat ca nu -mi doresc chiar luna de pe cer dar , se pare, ca am fost departe de realitate.Mai speram si mai asteptam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

incredibil! voi aveti pretentiile f mici si totusi nu sunteti sunate! incredibil cu aceasta noua lege "miraculoasa" care "favorizeaza" adoptia mai mult! poate ca au fost in concediu, poate ca e abia inceputul in miscarea rotilor din sistem...si apoi va da roade deodata...brrr, slabe sperante. inca odata: asteptam, asteptam.... cat suntem legati de maini si picioare precum sa ne pastram optimismul facand altceva...etc, etc,etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Buna tuturor!
Citesc de multa vreme discutiile de pe forum. Diferite teme, diferite subiecte de-a lungul timpului...
Felicitari celor care simt ca familia lor poate oferi unui copilas tot ce aceia care l-au adus pe lume nu pot! Mult succes in demersurile cu autoritatile si, mai ales, nu va demoralizati! Drumul este lung si nu este usor, dar merita!
Eu si sotul meu am adoptat recent o fetita, probabil spre norocul nostru pe legea veche. Inca asteptam finalizarea ultimelor hartii, dar viata noastra este implinita si crestem un copilas fericit.
Ma bucur pentru fiecare reusita, pentru fiecare familie care a adoptat un copil (sau mai multi ).
Tinem legatura.
Seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

fetelor, intr-adevar, drumul e lung insa finalitatea e sigura
adica.... comparativ cu lupta pentru a ramane insarcinata, unde nimic nu e fair play si nu vom stii daca vom avea un happy end... aici... oricat de mult ar dura... minunea se va intampla

hai sa vedem partea plina a paharului


Mergi la inceput