M-am hotarat.........adoptie(82)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

in curand voi pleca in concediu. cum de obicei sper in fiecare zi sa sune telefonul ca vor sa ne prezinte un copilas acum sper sa nu fiu sunata, macar in primele zile de concediu ca altfel...se strica tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Traim cu speranta ca in viitorul apropiat ne vom cunoaste copilasi,cert asa ar trebui sa fie pentru ca peste tot se vehiculeaza ca apar mai multi copii adoptabili ,cei care nu sunt cautati de parinti in jur de un anisor.In ceea ce priveste bugetul sa avem copilul caci apoi ne directinam noi banii ,clar ca in interesul copilului.Celor care ii arunca la gunoi , sau isi dau ajutorul social pe alcool nu le este gestionat bugetul.Dar nu suntem noi in masura sa judecam ,noi trebuie sa ne rugam sa ne ajute bunul D-zeu sa fim parinti buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Dacris, concediu placut si sper ca dupa ce veniti din concediu sa fiti odihniti, ca sa pueti face fata micutei ce va veni la voi
Ce nebunie e cu bugetul asta. Bine ca nu a trebuit sa-l fac, pentru ca era mult depasit fata de ceea ce as fi previzionat. SUnt multe nimicuri care se aduna luna de luna. Oricum pentru primele luni trebuie sa aveti un buget destul de mare alocat copilului si oricat de mare este consideri ca nu este suficient. Cel putin in cazul meu asa a fost......
Acuma dupa ani mi-am dat seama ca mult lucruri nici nu le-au folosit. Jucarii nedesfacute, saci intregi de hainutze neimbracte sau imbractae de cateva ori , si alte nebunii de genul asta. As fi vrut sa fiu mai cumpatata, dar faptul ca ne-am dorit asa de mult un copilas nu mai aveam limite. Din acest motiv zic ca aceste bugete sunt date peste cap. Intradevar cand sunt doi problema este si mai mare, dar sanatosi sa fie si noi sa avem putere de a munci ca sa le oferim stricutl necesar.
Va pup si va doresc mull, mult succes ... si asteptare cat mai scurta
Pe mailul comun am pus cateva poze noi cu piticutele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Ma omoara linistea asta........MAI VREAU VESTI BUNE!!!!!!!!
Noi am fost ieri la evaluarea psihologica, vom merge si saptamana viitoare si probabil vom mai face si niste cursuri (sincer cursurile nu mi se par necesare....stim ce pp adoptia si suntem pregatiti sa devenim familia unui copil adoptat)
HAI CU VESTI BUNE!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Malex dar de ce de 2 ori la tetsul psihihologic? O singura zi nu e de ajuns? Mi se pare absurd sa ne invoim de mai multe ori pentru acelais lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Malex , tare am vrea sa-ti dam niste vesti bune dar , in cazul nostru, "no news -bad news". Mie imi expira atestatul la inceputul lunii februarie iar zilele trecute am constientizat ca la inceputul lui noiembrie , adica peste foarte putin timp , va trebui sa o iau de la capat cu nebunia reatestarii.Imi vine sa musc pe cineva.Va doresc zile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Loriana, mie imi expira la inceputul lui martie si am socotit 4 luni inainte ca fiind la inceputul lui noiembrie. Cred ca in cazul tau tb sa incepi procedura de reatestare in oct. Cel putin eu asa am calculat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Printe , ai mare dreptate, multumesc ! E mai trist decat credeam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Dragele mele ,in august am depus si noi actele pentru reatestare dar nu am certitudinea ca obtinem reatestarea pana in oct. cand ne expira primul atestat. Am aparut doar pe o lista in jud.Brasov dar nu am fost soliciati.Am cerut 0-3 ani sanatos.Iar acum 0-2 ani pentru ca asa merge dupa noua lege, daca copilasul are 2 ani si o luna intra la 3 ani ( asa ne-a fost explicat).Eu consider ca acum este loteria cu potrivirea teoretica, doar ca bunul D-zeu si Maica Domnului ne vor intinde o mana atunci cand e momentul cu siguranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Noua ni s-a explicat ca daca are 2 ani si 11 luni intra la 2 ani

Mergi la inceput