Bravooo Patricia!Hai Lalu, Oana, Gabi! (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

salutare fetelor!
SA NE AJUTE BUNUL DUMNEZEU sa avem un capitol numai cu vesti bune si lacrimi de fericire cand vom vedea boboceii sanatosi si la termen iesind din casutele lor.
Multa sanatate, nasteri super usoare si bebelusi plini de energie si pofta de mancare fetelor care asteapta cu sefletul la gura aceste zile marele eveniment.
capul sus totul va fi bine Lalu, Oana si Gabi

celelalte burtici asteptati-va randul si programarile din partea dr. altfel nu mai scoatem majoretele
mami_ilinca hai cu vesti bune
bobuletz mai ia si tu pauze mai des si mai odihneste-te ca apoi dupa ce vine bebe adio pauze cand ai chef pregateste-te sufleteste pt beib, fizic ai tot timpul din lume
mirabela incearca si tu sa stai mai cumintica, rasfata-te cu david prin activitati care sa nu te solicite fizic prea mult si prin care totodata sa profitati de timpul ramas doar pt voi 2, lasa treaba k se face singura
mihaela cu cele 6 sapt iti repet ideea mea minte-i k dr a insistat, ti-a recomandat sa iesi imreuna cu copilul din casa cat de des se poate si sa nu il lasi singur k in primele 2-3 luni legatura dintre voi e f puternica si absoult necesara nu stiu, filozofeaza ceva de genul k oricum daca intreaba un medic nu cred ca exista vreo unul care sa le zic ca tu de fapt tre sa stai in casa
kytana multa sanatate prietenei tale sa se refaca repede sa stea cu bobocica ei, tu azi ce activitati mai ai in plan? k presupun k nu se poate doar sa stai acasa sau in pat
ramona_bm se pare ca fetitele noastre is tare active in burtici, sa dea domnul sa fie asa pana la marele eveniment ca asa stim si noi k sunt bine, iar elisa ta e o dulceatza de fata, nici nu imi pot imagina cat va puteti distra cu ea acum. in poza de cu elisa dupa 8 ore de la nastere zici k e bronzata, k doar ce ai venit cu ea de la mare asa mi se pare mie si totodata pare o grasunica mancacioasa.
lalu sper sa nu te chinui mult cu durerile astea si fie sa se opreasca de la sine , fie sa se hotarasca baietelul vostru sa va cunoasca si sa isi paraseasca garsoniera multa bafta, maine sa ne spui k il tii pe bebe in brate
pt toata lumea


33+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Off...as vrea sa fie si la mine epidurala cum a fost la Simonix...

lalu85 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Incep si eu sa ma incadrez cu brio in categoria neuronului gravid :) Daca nu chiar va iau pe toate... Aseara, inainte sa ma culc m-am gandit sa ii las un bilet sotului, care pleaca devreme la serviciu. Incercand sa caut o foaie si un pix am dat peste facturile neplatite si mi-am adus aminte ca o scadenta a fost deja depasita. Nu am reusit performanta asta la acest card niciodata, desi il am de ani de zile (Card Avantaj pentru cine stie). Ma gandeam eu cum am putut uita, aveam mustrari de constiinta, in fine, dimineata i-am dat Iuliei sa manance si hai sa plecam afara. Imi pregatesc tot, mai putin banii :) Si cand constat, dupa ce am incuiat, am coborat cu Iulia, am deschis portbagajul, am scos carutul, pus copil in carut si facut 5 pasi. Bine, se putea si mai rau, sa fi ajuns la banca si sa realizez prostia. Of, va dati seama ca nu m-am bucurat prea tare, dar am gasit o solutie care sa nu ma deranjeze prea tare fizic, ca nu mi-era prea usor sa fac cale intoarsa cu Iulia, desi ea urca singura scarile, nu trebuie sa o iau in brate, dar tot dureaza mult, plus ca nici eu nu ma bucur de atata sus-jos fara rost. Dar macar am scapat de Iulia, sa nu o mai tarai dupa mine, am pus caruciorul in casa scarii, i-am aratat un loc de unde o sa vina un catel si sa stea cuminte sa il astepte acolo. Si cat urcam eu pana la etajul doi am tot vorbit cu ea, sa fiu sigura ca nu face prostii (se urca si se da jos din carut singura, chiar daca are chinga prinsa in talie, se sustrage cu dibacie). Si doar am deschis usa, am luat banii in 5 secunde si am iesit inapoi pe usa. Am fost insa atenta sa o incui, chiar daca m-am rezumat doar la una din incuietori si asa am ajuns sa pot plati si eu facturile . Si ca sa nu mai patesc asa, am facut cerere sa imi decaleze putin emiterea extrasului, ca scadenta sa fie pe 23 in loc de pe 15, sa nu mai fiu asa stransa cu usa dupa ce ia sotul banii, sa merg urgent sa le si platesc. Bine, pana acum am putut fara probleme, dar neuronul gravid si-a luat vacanta si el si iata ca am facut-o lata. Sper sa nu fie prea mari penalitatile pentru doua zile, oricum nu dam faliment din asta, doar ca am tras eu semnaul de alarma ca am mintea in vacanta!

Dupa ce vine sotul de la serviciu plecam la ai lui, la Galati, asa ca ma duc sa fac bagajele, sa am timp pana vine el sa imi aduc aminte de toate cate trebuie sa le iau, ca la cum am inceput ziua, mi-e si frica :)

Kytana: Oare chiar asa sa fie cu prietena ta? Eu cred ca au facut ei cine stie ce prostii si au inventat acest motiv mai soft... De ce spun asta? Ca si eu am avut alergie la fire (ce e drept, la cezariana) si mi-au spus ca firele se vor elimina singure. Trebuia doar sa asigur o igiena a zonei, sa merg la curatat si, intr-adevar, firele s-au eliminat singure prin piele. Era uimitor sa vezi un capat mic de ata cum aparea pe piele dintr-o data, de niciunde! Oare colo jos nu se putea la fel? De ce sa fi avut nevoie de anestezie totala? In fine, sper ca macar acum biata fata sa fi scapat de medici, nici nu vreau sa ma gandesc prin ce a trecut!

O sa imi fie tare dor de voi si o sa ma gandesc cu drag la toate, in special la Lalu, ca nu voi sti pana luni, sau maxim duminica seara, daca am timp sa intru pe net, daca s-a marcat prima nastere sau bebe se lasa mult asteptat! Doamne ajuta si sa ne regasim cu bine toate!

O sa ma uit si eu in lista si sa gasesc pe cineva care are un DPN destul de diferit de al meu, sa o pot anunta in caz ca nasc, sa va poata anunta si pe voi. Bine, deocamdata nu ma grabesc, ca mai am doua luni, sper sa stea buburuza la caldurica, sa nu se avante mai repede. Dar e bine sa stabilesc legatura, sa fac schimb de nr. de tel., ca cine stie cand vine momentul. Va sfatuiesc si pe voi la fel, ideal sa anuntati o persoana care naste dupa voi cu destul, ca cele care vor avea deja puiuti, vor fi ocupate, nedormite etc. Bine, cele care nasc ultimele, n-au incotro, le vor anunta pe primele care au nascut, ca poate au depasit perioada mai grea si s-au acomodat cu postura de mamica.

Va pup pe toate! Si pentru Lalu o si un , tin pumnii sa fie totul usor, rapid si fara compicatii de niciun fel!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna, burtici!

Ce titlu de capitol avem! Oau!

Nu pot decat sa scot motatele la inaintare

Hai Lalu, Hai Oana, Hai Gabi!!!


Sa dea Domnul sa avem numai vesti bune in acest capitol cu bobocei sanatosi si mamici fericite!

Azi-noapte nici eu n-am dormit prea bine, intre 2 si 6 ma tot zvarcoleam prin pat, plus ca am visat urat. De seara, cand m-am pus in pat, aveam senzatia ca n-am aer si respiram asa zgomotos.

Azi merg si eu la recoltari de secretie si ce-o mai trebui Sotul a plecat deja in Alexandria cu lucrusoare de-ale lui bebe si de-ale noastre, abia astept sa venim cu bebe acolo

Ma revin Va pe toate!

fericita 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

am modificat si eu semnatura de azi chiar daca maine facem de fapt 34, dar nu am mai avut rabdare caci asa ma bucur cand vad ca mai trece cu bine cate o saptamana si abia astept sa ajung si eu la 37 sa respir usurata si apoi poate bebelina mea sa vina cand vrea ea la 38, la 40 , la 42 cand e ea pregatita
nu am mai rezistat si mi-am facut pt maine o programare la un eco particular ne costa cei drept 100 de lire , dar macar o sa imi masoare si mie bebelina, sa verifice lichidul, placenta chestii de genul toate legate de crestere si totodata vreau eu sa vad cu ochii mei k e cu capul in jos k moasa mi-a spus k e palpandu-mi burta, dar daca nu vad eu nu e suficient, asa is eu toma necredinciosul uneori asa k maine la 3 ora noastra, 5 la voi sa ne tineti si noua pumnii sa primim rezultate bune la eco.

34+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Hei gagici cu burtici ! Va salut si va pup.

Am fost la dr,ea zice ca e bine,ca e colul inchis.Mi-a facut doar control.Urmatoarea vizita e pe 6-7 septembrie.

Pupici !!!

Ma bag la curatenie ca e jale la mine in casa .

ANDREEA 35+ cu Andrei
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

UM 15.12.2011-DPN: 14.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

DanielaBejan: Succes maine la eco, gandeste-te la toate intrebarile pe care vrei sa le pui, sa nu uiti ceva. Si ia si un cd cu tine, poate iti da poze cu minunata voastra! Dar esti sigura ca daca e la privat iti vor da aceste amanunte? Ca poate asa e practica in Anglia, sa ajunga la pacient doar anumite informatii, nu orice. Sau te gandesti ca daca tot dai atatia bani, sigur nu te vor refuza sa iti raspunda la orice vrei tu? Oricum, succes, sa vii cu vesti bune!

Fetelor, legat de Mlhaela, soacra ei i-a spus sa iasa din casa, dar doar in curte, asa ca la aer o lasa, dar nu sa intre in contact cu ceilalti. Dar oare care o fi motivul, explicatia ei, ce iti fac ceilalti oameni sau ce le faci tu lor? Ca in biserica asa e ca nu poti intra 6 saptamani, iar apoi o poti face abia dupa ce iti citeste preotul in pridvor niste rugaciuni de curatire, dar pe strada ce sa patesti??? Da-ne argumentul familiei si apoi il rumegam si vedem cu ce sa il contraataci ca lumea, bazata pe argumente forte!

Gata, acum chiar ca fug la bagaje, ca timpul trece si numaidecat suna sotul la usa si eu dau din stanga-n dreapta ca nu am totul pregatit si apoi ma mai trezesc si pe drum ca aia am uitat, ailalta la fel etc.

Pupicei!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Cine e acum on-line sa dea pe Realitatea TV, e titlu mare 700 LEI spaga pentru cezariana si sunt discutii interesante. Medicul pare a fi ridicat de politie cu catuse, asa ca e groasa treaba... Mie mi-a sugerat sa schimb si abia am comutat, asa ca nu stiu, dar ma gandesc ca poate mai intereseaza pe altcineva. Gata, chiar fug, promit :)

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

elfica pai clinica unde merg au mai multe tipuri de pachete, in functie de buzunarul fiecaruia si de ce vrei de la eco, eu am ales pachetul pt crestere ca sa imi dea detaliile de care am spus, exista pachete doar pt aflarea sexului, pt anomalii cum a facut fiecare la 12 sapt sau 19 le incurc acum exista pachete 2D, 3D, 4D, pachet pt stabilirea legaturii intre tata si copil, fel si fel de chestii poti opta pt cd-uri cu inregistrai, pt poze, pt fel si fel de imprimeuri, afaceri cu de toate pt toti. Eu am zis k asta e important pt noi acum, legatura cu tacsu oricum e si vine si el maine si o poate vedea sa fara sa fie 4D si ne dau si 2 poze asa k important e sa fie ea bine ca amintiri si legaturi facem noi dupa ce nasc
drum bun si distr placuta in week-end sa te mai odihnesti si tu putin.

34+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

fetelor o lista cu necesarul pt bebe acasa in primele sapt avem si noi pe aici cumva, sa ne putem verifica sau inspira ?

34+ Emma

Mergi la inceput