Asp opt(804)!Felicitari maria-r, dincaalina!!!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Moni 05 ea nu e soacra mea, cu soacra e alta poveste dar acum e bine.
Cea pe care o ingrijesc mi-a dat apartamentul cu acte si nu o pot duce la azil ca imi sar nepotii in cap iti dai seama cum sa o scot din casa ei. oricum rezistam, intradevar nu am nevoie acum de neliniste dar DD imi da putere sa merg mai departe, nici nu o pot lasa asa si sa plec nici nu o pot duce la azil, cate zile mai sunt de sus suportam si noi si ea, ca are momente cand e constienta si zice ca vreau sa mor ca vad ca va chinui dar daca DD vrea sa traiesc.


7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Buna ziua fetele!!!
Stiu.stiu ca nu am intrat demult pe la voi imi cer scuze.
Felicitari noilor burticute,sarcini usoare si fara stres.


Fetelor ma ajutati si pe mine daca nu va este greu,please,sotul a facut spermograma dar nici o boaba nu am inteles.Va rog frumos sa ma ajutati.
W.H.O SEMEN ANALYSIS

VOLUME(W.H.O >2ML)-------3ML
LIQIUFICATION(Normal,Moderate,None)-----Moderate
SPERM COUNT-------90x10'6/ml
MOTILITY(W.H.O >50%)-----55%
(W.H.O. Rapid 25% or Rapid+Medium 50%)
Rapid----15%
Medium----40%
Slow----15%
Static----30%



Abnormals(<90%)----90%
Round cell(<5M/ml----4m/ml
Antibodies IgG------negative
Antibodies IgA------negative
PH(7.2-8.0)-----7.5
Count 38x10.6/ml
motility 95%
Progresion 3-4 /4




Sufletelul meu.Eric 28/09/2007
["http://lt1f.lilypie.com/q9ozp1.png"]trying to conceive[/url]
http://www.fertilityfriend.com/home/32b890

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor,

Tocmai am primit si eu rezultatele la MTHFR. Am si C677T si A1298C heterozigot.
La explicatii scrie asa:
Pacienta este purtatoare heterozigota a ambelor mutatii.
Este vorba de asa-numita „heterozigotie compusa” deoarece ambele mutatii sunt heterozigote. Combinarea ambelor mutatii se asociaza cu un nivel crescut de homocisteina si un nivel scazut de folat, comparativ cu populatia generala.
Deoarece hiperhomocisteinemia este un factor de risc recunoscut pentru tromboze arteriale si venoase si pentru avorturi în luna mica de sarcina, se recomanda normalizarea nivelului homocisteinei prin substitutie vitaminica adecvata. De asemenea recomandam un control anual al homocisteinei.
La purtatorii alelei A1298C s-a comunicat un risc crescut de boala coronariana. Alti factori de risc asociati (imobilizare,
traumatisme, sarcina, contraceptive orale, fumatul, obezitatea) pot declansa tromboze. Se recomanda un control familial.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Emilia imi pare rau de rezultate dar e bine ca ai aflat acum sa poti lua masuri sa fie bine incontinuare sarcina.
Vorbeste cu Alex dar din cate am citit eu pe forumul de trombofilie ar fi indicat sa faci clexane ca asa cum am inteles eu 2 mutatii hetero fac cat 1 homozigota care a periculoasa.
Oricum o sa mergi si la Fundeni dar vorbeste cu Alex si vezi ce iti zice.


7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc pentru listutza de acatist .

emilia tre neaparat sa mergi la medicul tau si sa stabiliti o strategie pentru perioada urmatoare .

mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Emilia imi pare rau. Acuma stii ce ai si o sa poti sa iei un tratament. Tot raul spre bine.
Alina eu sunt bine, inca nu realizez ca am o noua viata in mine. Sunt inca ametita de bucurie, dar si cu sufletul cat puricele ca sa fie totul bine.
Va doresc tuturor sa va bucurati de un bb cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Fetele
Misiune indeplinita
Am fost la Manastire, am dat acatist
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Monique, multumim frumos pentru acatist.

Emilia, fii tare, nu este un capat de lume, tot ce conteaza este ca ai aflat din timp si vei face un tratament care te va ajuta si iti vei duce sarcina pana la capat cu bine, iar bebele va fi foarte foarte sanatos, la fel si tu.
Asta nu inseamna nimic altceva decat ca vei putea duce sarcina cu bine pana la capat. Si tu vei fi bine, faci parte din acele persoane care nu vor dezvolta nici una din potentialele boli.
DD este alaturi de voi si totul va fi bine! Vei vedea!

Mihaela, nu intelesesem eu bine situatia. In acest caz lucrurile stau diferit.
Este dificil dar asa cum ai spus cu siguranta DD iti va da puterea sa rezisti cu bine cate zile va mai avea. Oricum eu ti-am zis ca esti o femeie f puternica! :)
Va pup, sa aveti o seara frumoasa dragele mele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
am intrat si eu sa va salut,ma bucur ca e weekend, se anunta vreme calda si frumoasa la noi, deja facem planuri pe maine

Miha, mie tare mila imi e de tine cu batrana voastra, dar trebuie sa te gandesti sa o inveti sa ajute cat poate, ca vor veni momente cand nu o sa mai poti sa faci multe pt ea, ca o sa ai tu nevoie la randul tau de ajutor...sora ta ce mai face? parca ea isi fracturase amandoua bratele, sper ca nu am incurcat borcanele...

luni am eco de ziua 11, sunt curioasa daca clomifenul de luna trecuta are efect si luna asta...saptamana viitoare cred ca ma asteapta mai multe vizite la doc...

va pup dragelor si weekend fain sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

Fetele
Misiune indeplinita
Am fost la Manastire, am dat acatist
:)

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile


Moni Multumim de acatist, Dumnezeu sa te rasplateasca pentru gestul tau.
Emi imi pare rau de analize ca ti-au iesit prost, sa vb cu dr sa vezi ce iti spune sa nu astepti foarte mult.

Mergi la inceput