Asp opt(804)!Felicitari maria-r, dincaalina!!!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Cateodata, cu un batran trebuie sa te porti ca si cu un copil...zi-i si tu ca daca se duce singura la baie, ii dai aia, daca mananca singura ,ii dai aia...Imi dau seama ca e greu, ca are tabieturi, dar stii cum se zice: noi am fost ai lor in tinerete, acun ei sunt ai nostri la batranete...Priveste cu incredere spre viitor, fa cat mai mult bine pt cei din jurul tau, nu lasa ca gandurile negre sa-ti intunece sufletul si vei avea vparte de multa lumina in viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor!
Va multumesc din suflet pt urari. Am fost f ocupata si nu am mai apucat sa intru.
Felicitari Alina! Sarcina usoara!
Emilia o sa intru la odisee dupa ce o sa am confirmarea de la doctor. Deocamdata prefer sa intru aici.
Bun venit noilor aspirante si sedere cat mai scurta.
Eu sunt bine, nici o greata. sapt viitoare am programare la ginecolog. Sper sa se vada bb.
VA pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Isa asa si fac, i-am zis cand poate lua mancare si merge singura la baie vede cheile si o las sa plece in oras.
Cand vad ca ma iau nervii dau drumul tare la TV sa nu aud ce zice, ca saraca delireaza va dati seama ce sa ii ceri la diagnosticul de dementa senila ceea ce inseamna alzhaimer. Ea vrea doar sa duca banii, actele, cheile de acasa ca asa incep ei sa faca si iti dai seama ca nu sunt de acord sa udca cheile la cineva sa vina sa imi controleze mie prin casa cand nu sunt eu acasa, mai ales ca are o prietena buna vecina care a fost internata acu 2 ani la spitalul de nebuni ca tot asa o luase razna si imi aducea farfuriile si tacamurile la mine ca intra vecinul de deasupra noaptea prin tavan si i le fura.
Nu le las sa se intalneasca ca dupa ce vorbesc amandoua baba mea inebuneste de-a binelea si ei ii e ciuda cand vede ca nu poate sa ii dea cheile la aia.
DD o sa ma rasplateasca pentru efortul depus, deja a facut-o cand mi-a dat sarcina asta mult dorita.


7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Eu cred cu putere ca daca ingrijim un om bolnav,alinam un suflet ranit,hranim un copil infometat si alte asemena lucruri,toate aceste fapte isi vor avea rezultatele in vietile noastre. Important e sa renuntam la egoism si sa facem tot ce se poate pentru alinarea sufletelor apropiate noua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Mihaela, ea avand Alzheimer stiu ca si uita foarte repede si starea de sanatate poate fi f diferita de la o zi la alta. Bunicul sotului mau a avut Alzheimer, dar saracul nu a chinuit asa pe nimeni, realiza ca e bolnav si incerca sa se descurce sg sa nu supere pe nimeni. Singurele iesiri erau ca pleca de acasa si uita unde sta ceea ce era fff grav.
Realizez ca este mama sotului tau si nu ar vrea sa o duca la un azil, insa ea in curand nu o sa va mai recunoasca si va fi mai bine pt toata lumea sa o internati la azil.
Si tu fiind insarcinata ai nevoie de liniste si sa ai grija de tine.
Isa mult succes, sa iti fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Eu una , ma simt asa de usurata ca l-am iertat, in sinea mea , pe fostul sot...Ca daca vroiam sa fiu cu altul eram si gata. Dar am stat si m-am gandit: mai, omul asta nu m-a lovit niciodata, nu mi-a vorbit urat nicidata,cand am avut hopul in viata cu fratii mei si cu avortul mi-a fost alaturi, nu m-a inselat. A fost momentul ala nenorocit cand am divortat, dar poate nici eu n-am stiut sa-l gestionez...Cand m-am intalnit cu el chiar am vazut durere si regrete in ochii lui...Totusi am fost 5 ani impreuna. Asa ca mi-am zis: din moment ce mai avem sentimente unul fata de altul,el regreta cu adevarat cele intamplate,avem si o finuta impreuna care intreaba mereu unde e nanu', eu ce drept am in fata lui Dumnezeu sa-i refuz alinarea si linistea de care are nevoie?? Acum va depinde DOAR DE EL, sa-mi dovedeasca faptul ca s-a schimbat si ca vrea sa o ia cu adevarat de la capat. Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat putere sa fac acest pas si sunt ferm convinsa ca va veni si rasplata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni05

Mihaela, ea avand Alzheimer stiu ca si uita foarte repede si starea de sanatate poate fi f diferita de la o zi la alta. Bunicul sotului mau a avut Alzheimer, dar saracul nu a chinuit asa pe nimeni, realiza ca e bolnav si incerca sa se descurce sg sa nu supere pe nimeni. Singurele iesiri erau ca pleca de acasa si uita unde sta ceea ce era fff grav.
Realizez ca este mama sotului tau si nu ar vrea sa o duca la un azil, insa ea in curand nu o sa va mai recunoasca si va fi mai bine pt toata lumea sa o internati la azil.
Si tu fiind insarcinata ai nevoie de liniste si sa ai grija de tine.
Isa mult succes, sa iti fie bine!


Subscriu si eu la cele spuse de Moni!
Multumesc frumos si-ti doresc si tie tot binele din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Isa tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci cu viata ta. Roaga-te la DD sa-ti lumineze mintea sa iei decizia cea mai buna.
daca decizi sa va impacati, fii mai prudenta si asteapta sa vezi ca s-a schimbat.
Iti doresc sa te lumineze DD in luarea deciziei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria-r

Isa tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci cu viata ta. Roaga-te la DD sa-ti lumineze mintea sa iei decizia cea mai buna.
daca decizi sa va impacati, fii mai prudenta si asteapta sa vezi ca s-a schimbat.
Iti doresc sa te lumineze DD in luarea deciziei!

Multumesc frumos Maria. Lui nu i-am zis ca l-am iertat ci doar sa incercam s-o luam de la capat si sa-mi dovedeasca faptul ca ma merita. Despre recasatorie, e prea devreme sa vorbim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionescu.isa spune:

Tu cum te simti Maria-r?. E un sentiment minunat sa simti ca ai un sufletel in burtica...Ai grija de tine si gandeste doar pozitiv

Mergi la inceput