Asp opt(804)!Felicitari maria-r, dincaalina!!!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mihaela, cum a fost la eco?
Emi, pe langa ce ti-am zis, adaug ca e foarte bine ca ai aflat care e problema. E posibil ca dr. Uscatescu sa iti dea Clexane, dar nu e musai. Pana vine, te acopera Aspenterul si Medyn-ul.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc Mihaela, Gabriela, Monique, Moni, Maria, Miki, MeAlex . Sper sa fie ok o saptamana numai cu Aspenter, Medyn, Elevit, Acifol, Euthyrox, Vitamina C + Zinc. De fapt nu vad de ce nu ar fi ok inca o saptamana, ca bebe a recuperat saptamana asta care tocmai a trecut, cat am fost pe acelasi tratament, 2 zile din cele 6 diferenta intre varsta calendaristica si cea ecografica. Ma tem putin, ce-i drept, dar incerc sa fiu si optimista.
Intr-adevar e bine ca am descoperit problema si acum stiu ca s-ar justifica Clexane si trebuie urmarita homocisteina.
Intrebarea mea este, mai are sens sa imi fac PAI-urile, Leiden-ul.. etc. Adica... nu tot asta ar fi tratamentul indiferent de rezultatul la celelalte analize? Nu tot Clexane sau Aspenter sau ambele mi-ar da? Parca n-as mai da acum 290 ron pe PAI-uri si inca vreo 200 pe Leiden... as prefera sa cheltui pe altele cum ar fi vitamine, alimente sanatoase... etc.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Nu mai este bebe in uter.Nimic nu se mai vede, nici macar cat se vedea saptamana trecuta.

7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Vai Mihaela, cum asa? Nu se poate! Eu cred ca ecograful n-a fost bun. N-ai avut sangerari, nimic, deci nu cred ca avea cum sa dispara. Ai facut si Clexane....

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Of, Doamne...imi pare rau ca se intampla iar, Mihaela...nu stiu ce sa mai zic. Te imbratisez si sunt alaturi de tine.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Nu, nu se poate! Nu pot sa cred! Nu cred ca e posibil! E posibil?
Poate nu era bun ecograful.
Mihaela fii puternica si acum, asa cum esti mereu!

Suntem aici, alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Doamne nu pot sa cred,e imposibil,eu nu cred,nu cred si gata.Cum nu este in uter,dar undei sa evaporat!Eu cred ca ecografistul este rau,cum fara scurgeri fara nimic bebe nu mai este.Mihaela putere tie,mai cere o parere.

Sufletelul meu.Eric 28/09/2007
["http://lt1f.lilypie.com/q9ozp1.png"]trying to conceive[/url]
http://www.fertilityfriend.com/home/32b890

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Din pacate, se poate...in cazul asta nu este avort spontan, ci oprire in evolutie. Probabil ca injectiile cu Clexane au facut sa se fixeze bine, dar problema a fost alta. Daca ecografia a fost facuta de acelasi medic, daca e ginecolog, nu generalist si daca s-a facut pe acelasi ecograf, din pacate sunt sanse mici sa fie o eroare...inteleg perfect, si eu m-am gandit de fiecare ca nu se poate, ca nu are cum...
LE: eu am repetat de fiecare data ecografia la cateva zile.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

mihaela asteptam alt test la alt medic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mihaela, sa continui tratamentul de sustinere pana la urmatoarea eco. Sa nu opresti nici Clexane-ul.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput