Asp opt(804)!Felicitari maria-r, dincaalina!!!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emi, depinde foarte mult de discutia pe care o vei avea cu medicul. Trebuie sa stii foarte clar ca va fi copilul monitorizat ecografic, trebuie sa ii fie urmarita activitatea cardiaca ca sa se intervina la timp in caz de probleme. Aici e buba la spitalele de stat, ca atunci cand dureaza travaliul, gravida e singura de multe ori, nu i se fac ecografii, si tot asa...Sigur, nu zic ca toate nasterile la spitalele de stat sunt cu probleme, doar atentionez asupra limitelor.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Sincer Miha, si eu as recomada anestezie totala.
Eu am facut chiuretaj cu anestezie locala (o injectie cu Mydocalm sau cam asa ceva in fund) si n-a fost bine deloc.

MeAlex, cred ca o sa nasc la spitalul Medicover ca ce-am vazut pe la maternitatea Bucur cand a nascut prietena mea nu prea mi-a placut (si nici ei). Saloanele erau cat de cat ok (atata doar ca era foarte cald si plin de tigani iar colega de salon i-a furat pampersii cat a fost ea plecata la toaletare) dar mai grav era ca la baie iti venea sa versi inca dinainte sa intrii si nu prea erau usi... Acum sa vad si daca imi permit, ca am senzatia ca e scump spre foarte scump. Dar la conditiile de acolo nu mi s-ar parea un risc nasterea naturala.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote


Mergi la Filantropia,conditiile sunt f bune

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

'Neata!
Poftiti la !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Anca, Miha nu e din Bucuresti ci din Moldova si banuiesc ca e cam greu sa vina la Filantropia.

MeAlex, am sunat azi la Fundeni si mi s-a zis sa vin maine dimineata cu rezultatul analizelor sa vedem ce si cum. Cred ca e mai bine, ca ma paste Clexane, simt asta, dar mi-era teama sa nu cumva sa nu zica Uscatescu ca nu imi da scrisoare medicala daca m-am apucat de Clexane de capul meu si sa trebuiasca sa dau 450 ron pe luna pe injectii ca ar fi cam mult. Asa, daca imi zic asistentele ei sa fac, nu o sa refuze sa imi dea scrisoarea.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Gaby sper sa iti iasa bine analizele, sa nu ai nici un fel de problema legat de trombofilie.
Emi ma bucur tare mult ca bebe e bine!
pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Emilia la tine ma refeream cu Filantropia

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Alex multumesc de info, am sunat la asistente si mi-a raspuns doamna Viorica, Claudia raspunde mesageria si mi-a zis asa aspenter 10 zile pauza inainte de chiuretaj, clexane 1 zi pauza inainte de clexane, clexanul reluat a 2 zi dupa chiuretaj inca 6 saptamani.
Oricum mai incerc sa vorbesc si cu Claudia ca mi se pare mult 6 saptamani de acum inainte.
Tie cine ti-a zis de 7 zile?
Nu e periculoasa anestezia generala la chiuretaj, probabil iti da o doza mica din coctail din ala ca nu dureaza foarte mult interventia.
Sper sa nu fie nevoie de nici una din aceste masuri, dar pentru mine e bine sa stiu dinainte ce am de facut in caz de, asa ma simt eu mai linistita.
Doamne Alex cate dreptate ai cu anestezia in col, anul trecut imi venea sa ma urc pe pereti de durere, la un moment dat tipam la doctor sa ma lase ca nu mai pot.
Gaby sa iasa bine rezultatele, sa nu ai balauri.

7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

E foarte bine, Emilia. Se rezolva intr-un fel sau altul.
Mihaela, mi-a zis Claudia, ca ar trebui macar 10 zile, cam asa a spus...dar eu citisem ca alte fete au facut 7 zile ca asa li s-a spus (nu mai stiu daca tot la Fundeni). E prea mult, 6 saptamani se face dupa nastere, e altceva.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Alex pai am incercat sa ii spun ca stiu ca doamna doctor U i-a recomandat la o fata dupa chiuretaj 7 zile si ea atunci s-a suparat a zis ca e cadru medical si eu sa nu vin cu povesti ca nu stiu cine cat timp a facut, daca stiu ca altcineva a facut 7 zile atat sa fac si eu dar sa nu o mai intreb pe ea ca ea stie ce vorbeste.
mi se pare rautacioasa, ca si saptamana trecuta la tel m-a expediat repede si nu mi-a dat toate informatiile necesare.
In fine speram sa nu fie nevoie.


7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ankcta

Miha am reluat ceea ce ai scris, abia acum am inteles, nu intelegeam ce posteaza fetele.... cred ca am sarit o pagina
Sper din suflet sa treci iar prin suferinta de anul trecut Poate DD se indura de voi, poate este fixat bb in spate rau si sta bine prins acolo!!!Cum ziceau si fetele u nu ai avut nicio scurgere, nik. Deci bb este ink acolo si s-a culcusit adanc, adanc!





DOAMNE am vrut sa spun sa Nu mai treci .....

Mergi la inceput