Asp opt(804)!Felicitari maria-r, dincaalina!!!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Am vorbit acum si cu Claudia si a zis o saptamana clexane, deci nu zic amandoua la fel.


7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna dimineata fetelor!
Sa avem o zi frumoasa!
V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:


Nush ce se intampla cu mine?! Sunt fff distrata de la un timp, ma trezesc zambind prin casa de una singura din orice fleac! Cred ca este reactia organismului de riposta asupra starii in care ma aflam in fiecare an in luna august!!! Sper sa nu ma afund prea tare in butoi cand voi cadea, k in stilul asta....... nu cred ca mai am mult! Niciodata nu am fost atat de linistita dupa ce am fost invadata de "lacul rosu"!

Miha in special , dar si restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Scuze ca dau navala la voi, dar va citesc si eu cu interes

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



Sa inteleg k esti iar aspiranta, pt bb 2?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor.
Mihaela imi pare sincer rau ca treci prin asa ceva. Iti doresc din suflet ca suferinta asta sa fie doar un vis din care sa te trezesti cat mai repede. Ma rog la DD sa te ajute sa treci cu bine.
Eu tocmai m-am intors de la doctor. S-a vazut saculetul, care are 4 saptamani si 4 zile, deci e cu vreo 2-3 zile mai mititel.
Doctorul m-a chemat la control peste 10 zile, pana atunci mi-a scris vitamine.
Am avut mari emotii si inca mai am.
DD si Sfanta Feciara Maria sa ne ajute pe toate sa ajungem sa ne tinem copilasii sanatosi in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Of mai fetelor cum sperati voi toate pentru mine numai eu nu am putere sa sper.
sa dea DD sa aveti dreptate si sa nu fi vazut doctorita bine, sa fie bebe bine si eu atunci ar trebui sa imi iau o mama de bataita si va las sa mi-o dati numai sa fie el bine.

7+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos


Mai Miha sigur maine ne vei da o veste fff buna, nu-ti mai face griji aiurea!
Hai k de data asta scapi fara dar daca se mai intampla....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

A.. ok.. am inteles care e faza cu Filantropia acum dar nu pot face asta fiindca medicul meu care imi urmareste sarcina si cu care vreau sa nasc este doar la Medicover si la Bucur. Asa incat astea sunt cele 2 variante. Nu m-as duce sa nasc cu altcineva pentru ca am avut experiente diverse cu multi ginecologi pana acum si medicul de acum e super ok, prietena mea a nascut cu el, e foarte blanda si draguta si ma linisteste, nu ma repede indiferent daca ii indrug prostii... e zen femeia.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mihaela, chiar asta vroiam sa iti spun, ca eu vorbisem cu Claudia. Doamna Viorica se ocupa de multe chestii (mai ales cand e dr. plecata), e depasita si dansa uneori. Toate asistentele de acolo fac prea multe chestii decat ar trebui, le mai sare tandara, ca oameni sunt si ele...


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Mihaela nu cred ca iti face rau anestezia generala. Din cate stiu eu oricum e o doza mica, te adoarme max 15 min. Dar de ce ai incetat sa speri? Mai ai o sansa maine cat de mica o fi ea, dar mai exista inca. Si poate totusi se va finaliza cu bine etapa asta.
Mariafelicitari si sarcina usoara.
Dincaalina nici nu mai stiu daca te-am felicitat la cat de aiurita sunt, dar daca nu scz si felicitari cu intarzierea de rigoare.

O intrebare la voi daca de azi dimineata a aparut albusul cam pe cand ovulatia? Este albus in cantitate destul de mare dar nu e foarte elastic.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

Buna fetelor

Mihaela, imi pare tare rau ca treci prin asemenea clipe...nu am cuvinte...

Flory-Blanca, grea intrebarea cu albusul ...eu am avut sambata mult si de consistenta potrivita prima data, a continuat duminica si apoi a inceput sa scada treptat...de ovulat cred ca in cursul zilei de azi, ca ieri la eco inca nu ovulasem, mi-a zis ca pe azi probabil...deci eu zic ca la 3-4 zile dupa ce apare mucusul...cam asa...eu am facut ieri injectie de declansare, deci la mine cel tarziu diseara e musai sa se intample...apropo de asta, luna asta ovulez mai repede ca de obicei si endometrul e si el super bine pregatit pt cat de devreme e...

Mergi la inceput