Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, eu nu mai pot sa va citesc.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetelor,ce zi trista .Trebuie sa ne despartim de Moni in lumea asta...

In dimineata asta,am deschis putin arhiva de mess,offf,i-am scris de atitea ori ca o rog sa fie optimista si puternica dar ea era si optimista si mult mai puternica decit ne-am imaginat noi...A fost realista desi a stiut exact totul despre boala ei si despre cancer in general dar a fost si optimista-daca va amintiti, acum vreo 2 sapt i-a scris fetei (lorygabi parca e nickul ei...) care a povestit ca si-a pierdut sotul de aceeasi boala,ca stie exact pt ca citeste de 2 ani pe forumuri americane cu oameni bolnavi de melanom dar multi o mai "lalaie" vreme buna...deci intr-un colt al sufletului ei totusi spera ca nu va pierde lupta asa curind .Chiar dupa ce i-a fost scoasa prima oara ascita mi s-a parut inca optimista...
Niciodata nu am citit-o intr-un mood mai pesimist sau trist desi numai ea stia ce e cu adevarat in sufletul ei...a trait acesti doi ani de lupta cu boala la maxim,s-a bucurat de fiecare zi si intimplare de parca ar fi vrut sa-si faca rezerve de luat cu ea in eternitate .

Ramas bun suflet special!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mi-o amintesc pe Monica de-acum cativa ani, cand ii citeam jurnalul Dianei, de la bloguri...


Ramas bun, Moni!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Fetelor,va rog,spuneti-i MONICAI ramas bun si din partea mea.....spuneti-i ca o admir si ca ...m-a schimbat.Si mai spuneti-i .....nu stiu....ca e curajoasa si demna si o mama extraordinara.

Si spuneti-i DRUM LIN......

O sarut si eu...si ma inclin in fata ei.



Si mai spuneti-i...rugati-o... sa vegheze asupra celei care va merge curand sa verifice niste alunite...

Ramas bun, Moni si...multumesc!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Sunt alaturi si plang alaturi de voi
Drum lin, Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Va citesc, sunt aici, dar nu prea mai stiu ce sa va scriu....sa va rog sa fiti tari, sa va rog sa imbratisati copiii din partea noastra....mai bine sa va multumim ca ne primiti chiar si temporar la topicul vostru sa ne impartasim reciproc durerea.

Ramas bun, suflet curat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Ramas bun!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

S-a intamplat ceva..la 13.32 am deschis topicul si privindpoza Monicai mi s-a facut frig,mi s-a facut pielea ca de gaina si brusc,mi s-a usurat sufletul.Sunt convinsa ca Monica a trecut cumva,de fapt sufletul ei,pe langa noi,toti cei care am fost alaturi de ea...cel putin asa am simtit...adineauri.

Monica.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ma bucur ca Diana merge la inmormantarea Monicai. Mie mi se pare important ca ea sa mearga la inmormantarea mamei sale. Ofera acel sentiment de "closure". Toata agitatia asta de acum nu se compara cu linistea apasatoare care se lasa dupa ce toata lumea pleaca...

Drum bun, Monica!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ma gandesc la Moni...mereu...si ma rog neincetat pentru sufletul ei...

De cand am primit primul mesaj pe messenger de la Ada "a murit Moni", am avut sufletul...greu si un nod in stomac..si lacrimi in ochi mereu ..:(

Acum ma simt...usurata! Asa cum am simtit dupa ce am inmormantat-o pe mama mea....
Cred ca sufletul lui Moni a plecat...

Vei ramane in sufletul meu pentru totdeauna, prietena draga!
Bunul Dumnezeu sa ii daruiasca odihna si pace sufletului tau!


Mergi la inceput