Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni iubita mea-iarata-ma ca nu pot fi cu tine
Diana draga mea-fii tare puiut scump,daca mergi la mami

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

ATENTIE!

M-a sunat GIOVA acum si mi-a zis ca s-a blocat contul MONICAI si va rugam sa nu mai trimiteti nici un ban! Saptamana viitoare vom afla un nou cont si va vom tine la curent pe toti cei ce vor sa-i sprijine pe copii si de-acum inainte!
Va multumim mult!



MONI ... mergi in pace!


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Imi pare rau ca nu ai facut parte din statisticile cele mai optimiste si nici macar din cele mai putin optimiste ...am recitit ce scriai despre statistici acum vreo 2 ani si spuneai ca trebuie sa te lupti ca sa atingi statisticile optimiste care spuneau 10 ani de supravietuire...Off si cat ai mai luptat si cat ti-ai dorit sa intri in acea statistica din pacate insa boala ta a fost mai puternica decat orice statisticaDoar 2 ani...doar 2 anidesi erai constienta de boala sunt sigura ca si tu ai sperat mai mult...cred ca iti facusesi socotelile si erai constienta de final insa nu asa repede....

RAMAS BUN MONICA DRAGA!!
D-zeu sa aseze sufletul tau in loc luminat in loc cu verdeata, in loc de odihna de unde a fugit toata durerea, intristarea si suspinarea...
Vei ramane mereu in gandul si in inima mea!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pufi vad ca si tu ai simtit ce am simtit eu....Monica e acum linistita...din pacate va trece mult pana se va potoli durerea din inimile familiei ...sa le dea Dumneeu putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Astazi ne-am luat ramas bun de la Moni. Ne vom reintalni, mai devreme sau mai tarziu....
A fost o zi frumoasa, insorita, ca si sufletul ei bun. In rest durere, lacrimi, tristete...lumanari aprinse.
Am vazut-o pe Diana, cu ochisorii ei mari si curiosi. Mi s-a parut linistita, dar numai ea stie ce este in sufletelul ei mic. Tudor la un moment dat a adormit.

S-a inchis si contul Monicai. Nu mai virati bani acolo. Se va deschide un nou cont pentru copii. Ne va tine la curent Cristi iar noi vom posta aici si la umanitare.
Probabil si nr de telefon al Monicai va fi inaccesibil in curand. N-am incercat sa vad daca mai suna....nu pot. Si tot asa, incet incet viata isi va relua mersul ei, cu bune , cu rele.
Moni, ne vom aminti mereu cu drag de tine!
Ramas bun, prietena draga!



Multumim tuturor celor care au fost alaturi de Moni, de familie, in tot acest timp si pe toata durata campaniei!
Miha, Ioana, care sunt departe in acest moment, precum si restul fetelor care nu au reusit sa ajunga, au fost cu sufletul si cu gandul la Moni.
Nu mai am cuvinte, ma doare sufletul la propriu!

Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ramas bun Monica, desi cand citesc subiectele tale, nu imi vine sa cred ca nu voi mai afla noutati despre tine, despre copii, despre viata ta.... Nu te-am cunoscut personal dar ai fost atat de prezenta aici, pe forum, incat am impresia ca te stiu de o viata...drum bun draga mea, ramas bun... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

eu nu pot scrie, sunt sfasiata de durere...la sfarsitul slujbei cantorul bisericii a cantat o m=piesa pe care mama mea o ADORA si asta m-a terminat si mai tare!

Moni, azi te-am condus pe ultimul drum, pe drumul catre ingerasi! Te iubim si voi ramane vesnic in sufletele noastre!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Stau cu pagina deschisa de-o vreme...si nu pot sa scriu. S-a dus Moni, si eu nu pot sa cred ca s-a dus. Ii am in fata ochilor pe Ghita si pe mama ei. Ne-a multumit Ghita din nou tutror c-am fost langa ea cu tot ce-am putut.
Moni

Tren de noapte

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

acum am ajuns acasa, de la cimitir, am fostt sa-mi iau copiii si ne-am pus la drum.
sunt asa de obosita, necajita.....

Nu stiu ce sa va mai zic, atata jale mai rar.....un sot distrus, un tata inmarmurit de durere, o mama cu inima sfasiata.
Cand am ajuns acolo am vazut-o pe Diana pe o banca plangand, era cu o verisoara si o matusa. Tudor era obosit, plangea si el.
Pe Diana au mai plimbat-o prin cimitir, prin imprejurimi, sa nu vada jalea din prejur.
Tudor a adormit intr-un final la cineva in brate.

Diana a venit la sfarsit, nu s-a apropiat de groapa, a inrat in masina lor si acolo a stat cu Tudor care se trezise intre timp.
Ne-a zis matusa ei ca ea isi doreste sa fie crucea din marmura neagra, asa-i place si asa va fi.

Drum lin, draga noastra!
Multa putere familiei sa treaca peste aceasta incercare!


Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gio

Mergi la inceput