Aradence DC (174) - Adio Moni!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Monica, cred ca acum gusti Vesnicia !
https://www.facebook.com/pages/ROMANIA-DE-POVESTE/125834870858165
Ramas bun suflet mare

Poate vedeti emisiunea acum, pe RTV. M-am gandit la Monica, sigur acum e Acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Miha, te-ai intors?

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Mai are Miha pana se intoarce. Trei saptamani e plecata cu drum cu tot parca.
Cat despre copii asa-i cum spune si Miha. Au niste bunici dedicati lor, un tata care le e alaturi si unchi si matusa care sunt gata de orice pentru ei. Sunt pe maini bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu tot nu pot sa dorm...o visez pe Monica,sunt agitata si ma gandesc la ea si la Tudor....ce fac puii aia frumosi?Cum le este?
....
Am fost azi la biserica si i-am aprins o lumanare....am plans cu lacrimi grele,care parca se rupeau.
Si m-am rugat.....eu nu o fac des....
I-am multumit lui Dumnezeu pentru ce mi-a dat...si atat.Nu am mai avut obraznicia sa mai cer ceva...am destul.l-am rugat sa-mi lase tot ce am.Atat.

Cum sunt copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ceau fetelor ,
Ma bucur ca v-am vazut si v-am cunoscut desi data fiind circumstanta atat de trista ......nici macar nu am reusit sa schimbam cateva vorbe . Eu cel putin de felul meu nu sunt prea vorbareata , dar situatia m-a marcat foarte mult , am fost de-a dreptul muta .
Poate va fii odata sa ne revedem cu un prilej de bucurie . (Eu sunt nascuta in Arad , copilarita in Vinga , iar acum 90 % din concediu tot la Vinga mi-l petrec asa ca cu sufletul parca ma simt aradeanca )
Va doresc multa sanatate si bucurii voau si copilasilor vostrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Fetele din Timisoara, eu vreau sa imi cer scuze, nu m-am prezentat, nimic, am fost foarte zapacita.

Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Dimineata la 10:30 eu si Cris avem programare la Stoica sa ne verificam alunitele. Eu am mai fost acum 2 ani, dar vreau sa merg iara.

Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Aradence dragi, intru oarecum ca musca-n lapte si imi cer scuze anticipat pentru asta.
Condoleante sincere pentru pierderea voastra (si a noastra, a tuturor celor care au cunoscut-o intr-un fel sau altul pe Monica).

Motivul pentru care scriu aici sunt copiii Monicai, in special Diana. Nu vreau sa fac o paralela, dar e bine sa fie pusi in garda tatal si bunicii, pentru ca Doamne fereste, iata ca se intampla si ceea ce va voi scrie mai jos.
Cumnatul meu a mai fost casatorit si prima sotie i-a murit din cauza aceleiasi boli ingrozitoare. Fetita lor avea 2-3 ani si baiatul 9 ani. Fara sa dea vreun semn ca ar putea face asa ceva, la doi ani dupa moartea mamei, baiatul s-a sinucis. Nu comentez tragedia in sine (va inchipuiti cam ce i-a fost dat cumnatului meu sa traiasca!), ci va rog din suflet sa transmita una din voi familiei Monicai sa nu cumva sa neglijeze aspectul acesta (desi sunt sigura ca sunt si ei constienti de asta) si sa faca psiho-terapie cu Diana. Sunt sigura ca saracii sunt la pamant si cu banii, nu numai psihic, dar cu drag as trimite si eu ceva banuti (si sunt sigura ca multe alte persoane) pentru copiii Monicai.

Ma gandesc la familia Monicai si ma rog sa poata merge mai departe.

Sper sa nu fi deranjat pe nimeni cu acest mesaj si va asigur ca viata Monicai nu s-a sfarsit in van. Prin exemplul ei de curaj si sacrificiu (nu-mi pot inchipui cum mai putea scrie atat de pozitiva si atat de detaliat tot ceea ce scria), a salvat multe vieti. Inca o data, multumesc, Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Buna dimineata!
Nu am scris nimic saptamana trecuta, deoarece incarcatura emotionala a fost uriasa, iar eu chiar sunt noua, deci nu sunt in masura sa comentez.
Sincere condoleante familiei!
Cat despre copilasi, doar ei stiu ce este in sufletul lor!
Eu mi-am facut curaj sa las o , un fruct, o gustare...fiecare ce pofteste!
Va doresc o saptamana frumoasa, plina de lucruri bune!
everyone!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fetelor,va rog cine-l are,sa-mi trimita pe pm numarul sotului Monicai.....desi doare cumplit,vreau sa-l ajut cu ceva pentru copii....va rog mult,este pentru puiuti.

Multumesc.

Mergi la inceput