amenda in Bulgaria

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

daca nu o plateai, politia bulgara trimitea procesul verbal in Romania. si cum nu sunt inca foarte clare legile, amenda se "plimba" cel putin un an intre institutii, poate se si pierdea :)).
sau poate ajungea la impozite si taxe in localitatea in care stai, ceea ce este putin probabil.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna




Ce mentalitate...

Poate trebuiau sa fie trimisi in judecata ca si-au permis sa dea amenda, contestata amenda si cerut despagubiri la CEDO.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

hai marius ca n-am dat cu parul .
de ce sa nu depuna si ei putin efort sa gaseasca contravenientul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

hai marius ca n-am dat cu parul .
de ce sa nu depuna si ei putin efort sa gaseasca contravenientul .

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna




pai il gasesc cu sigurantza!tehnica e avansata in ziua de azi(vezi exemplele date d emine)

Insa si mie mi-a"placut"modalitatea ta de a o "ajuta"!.De ce ar plati inconvenientza,cind ar putea sari peste!Spun si eu ...nu dau cu paru'!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Asa am patit si noi, am primit o amenda in ungaria tot pt parcare (expirase timpul,nu bagasem suficiente monezi). Am preferat sa o platim acolo, am cautat o posta de am innebunit. Pe urma distractie cu limba... Insa am zis sa nu me mai complicam sa platim din tara cand revenim

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput