Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello dragelor, ce mai faceti ? Noi bine, ceea ce va dorim si dvs. :)
Petrecerea a fost super, multumim mult Luy si de data asta. Te incoronam regina petrecerilor anuale ale dulceturilor si papanasilor!
Au crescut copiii, au facut de data asta grupulete, baietii s-au grupat functie de afinitati, adica cei mai nazdravani ( Yannis, cristi si Adi) s-au invartit peste tot holuri-terasa-lift luptandu-se cu inamici de tot felul , Fetele au stat la joaca , cu delicatete, au imbracat-dezbracat papusi, au preparat mancare, etc.
Deja nu mai trebuie sa stam cu ochii pe ei tot timpul, asa ca am putut socializa si noi mai pe indelete . Mi-a facut mare placere !





..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara !

Papanash, ma bucur ca totul a iesit bine la party si s-au simtit bine si copiii, dar si mamicile si taticii. Nu am auzit nici o reclamatie

Ca tot veni vorba de party, v-am trimis link la albumul cu poze pe contul comun de email. Am omis din graba sa va spun ca cineva ( nu stiu cine ) a schimbat parola cu ceva vreme in urma. Din fericire parola am aflat-o, asa ca cine doreste, e rugata sa imi trimita mesaj privat. Cine are cont pe FB Deja le-a putut viziona in grupul nostru de acolo.

Andries, Maria are intoleranta la gluten si de 2 ani tine regim alimentar strict. Asta inseamna ca ii ducem la gradi zilnic mancarea gatita de noi acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Ufff.. eu parca gasesc timp din ce in ce mai rar... Nu stiu la voi cum e dar eu robotesc toata ziua iar seara cad franta.. si asta in conditiile in care buni e inca la noi si multe din treburile casnice imi sunt degrevate..
Imi propun de cateva saptamani sa triez hainele Ioanei - ca sifonierul e neincapator si sunt multe haine care nu mai sunt pe masura - insa fiecare weekend trece fara sa fi apucat sa o fac..
A inceput si la noi nebunia cu cautatul de scoala pentru la anul... fac eforturi sa inteleg sistemul, criteriile ce stau la baza alegerii... scoala de langa casa nu-i buna - in primul rand pentru ca e in zona de limba flamanda - ... scoala europeana e cam departe de noi - ne mutam? - cam multe necunoscute...

In rest sanatosi, frumosi, voiosi , ceea ce va dorim si voua!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei: Michael, Tudor, Mihai, Alexandru!

Ani multi si luminosi sa aveti!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Carpatino, s-a micsorat ziua si de-aia nici eu nu mai am timp de nimic. Ce bine de voi ca o aveti acolo pe buni...
Fetelor, eu mi-am serbat ziua sambata prin participarea la Maratonul Bucuresti, la cel al copiilor, bineinteles A fost obligatoriu pentru ca altfel nu avea voie sa concureze copilul, si am profitat si eu sa zburd ca o gazela 500 metri....(asta e varianta pentru presa ).
Daca nu eram eu Adi era mult mai in fata, fiindca spre final obosisem si am mers-alergat incet, si el se intorcea dupa mine.
Dar, daca nu eram, totusi, cred ca abandona, fiindca la un moment dat s-a impiedicat de alt copil si a cazut, s-a julit la o mana, a inceput sa planga dar l-am luat repede de mana si am alergat impreuna in continuare....
E tare mandru de medalie, si-a luat-o azi la gradi sa se laude cu ea. Si eu sunt mandra, stiti voi de ce .
in rest, job, gradi si un pic de joaca , zilnic. A ramas fidel jocului monopoly , acum mai are niste lego de-alea mici-mici, din care ies chestii absolut minunate dupa 1-2-3 ore de munca de chinez. Am facut impreuna o naveta spatiala si cateva masini din cars.

A venit vremea sa fug la gradi, va pup !






..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Luy imi pare rau sa aud de intoleranta la gluten. Stiu ce inseamna sa te dai cu capul de pereti ca nu mai stii ce sa ii faci de mancare copilului sa nu-l doara burta. Mircea are un soi de sindrom de instestin iritabil plus alergie/intoleranta la conservantii alimentari(dar colonscopie nu i-am facut, asta e ultima analiza)si pana la acest diagnostic empiric l-am analizat la gluten, lactoza, o droaie de alergeni, etc etc.

Ce sa spun mai mult decat ca sper sa i se mai amelioreze conditia si sa poata si el sa creasca normal. La gradi, dna bucatareasa ii face mancare separat.

Multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

La multi ani scumpe dulcetzuri si incantatori papanashi!

Am vazut pozicile de la petrecere, o minunatie de papanasei si dulcetici maaaaaaari si super eleganti

Roxana cum de ai lipsit mamicuto?

Sabina bafta in tot ce ti-ai propus...fata cred ca sufera ca mami e fff ocupata

Noi tot intr.o alergatura, juniorul cu scoala , fotbalul si motocros(asta ptr un somn linistit), iar pitica cu gradi, nu prea incantata chiar daca nu mai doarme anul asta,find ultimul an, dar sapt ramane tot lunga rau, a inceput gimnastica artistica (sper sa se tina !)si sant f incantati profi ca are o mobilitate (pai la cat e de slaba mai are putin si devine invisibila)
In vacanta nu am putut sa-mi duc copii nicaieri, doar F ia dus la mare 10 zile, dar cum imi place sai vad razand , fetei ii voi face o mare petrecere intr.un spatiu inchiriat, cu actori prof si pe 1 noiembrie, cand va fisarvatoare ii voi duce la un parc -acvariu nou in felul asta va beneficia si cel mare
Sufleteste stau f bine, daca dragoste nu e nimic nu e, alalturi de mine am o persoana care ma sustine si ajuta mereu, el fiind un vechi prieten de la...groapa cu nisip...in viata nimic nu e intamplator...

pup mamici si pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu tot incerc sa pun punct, dar nu resusesc sa scot tot :)
RECLAMA ILEGALA -/invitati-speciali/sabina-ulubeanu-atunci-cand-mama-nu-e-bine-nimeni-nu-e-bine



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nu prea ai cum pune punct. "Chestia asta" daca vine, nu mai pleaca niciodata. Asta-i vestea rea. O alta veste rea este ca mereu iti e frica de "mai rau". Exista si o veste buna: se poate trai si cu o hemoglobina mai mica, mult mai mica, e o chestie de obisnuinta. Suntem cel mai adaptabil animal de pe planeta asta. Eu stiu ce spui tu, dar tot secretul este sa vrei sa razbesti si sa o iei ca atare. Atata este, atat avem, nu avem mai mult si ne descurcam cu ce avem. Cum n-au murit altii, n-o sa murim nici noi si o sa ne iubeasca copiii si asa cum suntem, "rele". Chit ca nu o sa inteleaga mare lucru din ceea ce se imtampla cu mama personala si se vor minuna de ce nu mergi la tzopaiala cu ei in parc sau pe munte.

PS: al meu cel mic imi spune ca-s cea mai rea de pe tot continentul hi hi tu cu universul cred ca esti mai rea.
PS2: si la noi diminetile sunt ca la suta de metri garduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

asa este.
daca ar fi doar hg mica, m-as calma :D
cateodata as vrea sa uit tot ce-am citit si sa nu ma mai duca gandu la tate balariile la o durere de antebrat cine stie de la ce (care poate si simptom de limfom, care limfon e precedat in multe cazuri de anemie hemolitica:D) si exemplele macabre sunt cu sutele, asa ca schimbam subiectu .
Asa rea, alta n-are fata.
Vestea buna e ca ne intelgem mai bine in ultima vreme.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput