Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Maria Diana de mami tzuc!

La multi ani Maria de mami tomasa!

La multi ani Eduard Stefan de mami bumbita!

La multi ani Miruna Ioana de mami andreea1002!

La multi ani Robert de mami laurici_27!

Ani multi, norocosi, luminosi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani fericiti, Roxana !
Sa ai un an extraordinar, care sa-ti depaseasca toate asteptarile !
O calda imbratisare, un pupic dulce si un buchet de flori pentru o Doamna cu suflet Mare si o draga prietena !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Nu vreau sa ratez sa-ti urez si aici La multi ani ! draga bernix

Sa te bucuri de momente minunate alaturi de frumoasa Ana si Bobo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Hello girls!!

In primul si in primul rand felicitari si un calduros La Multi Ani!! tuturor copilasilor!! Le doresc tot ce le doresc si alor mei!! Sanatate, noroc si-o copilarie cat mai fericita!!

Felicitari si mamicilor care-au sarbatorit!! Cred ca n-am mai intrat aici de multisor, m-au agatat Piticlontii celui mare si-acolo am ramas parcata

Unde-i linkul catre party? Spuneti-mi si mie vreau sa va mai vad si eu sa vad pe cine mai recunosc

Mirciulix "puiul lui mama" (nu reusesc deloc sa-l invat ca lumea romaneste, n-ar zice el puiul mamei nici de frica), creste si el, incet, incet, dar sigur. E categoria tzantzar (cu sindromul de intestin iritabil ce-l are nici n-are cum sa fie altfel) dar e vioi, destept, hotarat (uneori prea hotarat... vireaza spre caposenie)

Intrebare: voi la anul ii dati in clasa zero?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daca se face la scoala, eu il dau cu siguranta. 8 ani impliniti in una octombrie din clasa 1 mi se pare complet aiurea.
noi cu cei nascuti in sept oct nu ar trebui sa avem dileme.
clasa 1 la 7 ani (plus minus o luna, doua), clasa zero la 6 ani.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Si eu l-as da pe Mircea, ii merge si mintea si mana brici. Problema noastra e datorata burticii, daca se emotioneaza sau se infurie pur si simplu nu prinde wc ul. Daca nu o sa am conditii la scoala de stat, va trebui sa il dau la particulara, macar un an. Nu vreti sa stiti cum sunt wc urile in scolile de stat, ce-mi povestea Vic anul trecut: "mami, daca te duci la wc dimineata mai e cum mai e, dar dupa pauza mare e plin de pipi pe jos".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Luy, .

Sabina, dap, la anul clasa zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andries, la sofia nu-s chiar asa closetele, dar ea se duce la fetite:D
pana una alta, amandoi sunt virusati si tusesc de mama focului. Pe ghe l-am tinut acasa de luni, pe sofia de maine nu o trimit, ca i s=a infectat si un ochisor si nu vreau sa am toata clasa pe constiinta.

cu tot Busteniu si marea, virusu e virus. ma cam oftic , dar asta e, nu e f grav, mananca, se joaca, functioneaza, dar behaiala asta ma termina auditiv :D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am reusit aseara sa incarc pozele de la party intr-un album pe picasa, am trimis link pe mailul comun.

Andries, ma bucur ca ai revenit pe la subiectul nostru ! Pacat ca ai ratat petrecerea... Ar fi fost frumos sa veniti si voi, ne-ar fi facut placere sa va revedem.
Eu nu vreau clasa 0 de la anul... Una dintre problemele mele este ca nu am momentan o solutie pt faptul ca la scoala programul se termina la 12 sau cat o fi... Ne-am gandit la after school dar e complicat cu mancarea Mariei, cum o ducem acolo... Ca nu o poate tine in clasa cu ea atatea ore...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Maria are regim special de mancare? Nu poate manca la after?

Mergi la inceput