Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma bag la facut langosi cu telemea si marar...
roxy, super ca v ati distrat!! nu stiu ce trici ai vazut tu, dar daca dai o cautare pe google cu tricicleta copii 3 in 1 baby trick (varianta dinoo sau altele) nu gasesti sub 400 ron...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

irinuca sanatate Dariei afinele le scoti din conge si le poti manca asa crude. se dezgheata si le mananci. sunt bune si asa, isi pastreaza si proprietatile. noi si pentru asta le punem la lada, nu naparat sa fac ceva cu ele. sunt foarte sanatoase crude.

persi ma bucur ca sunteti bine

mary un si pentru voi.

ally ma bucur ca ati ajuns bine si Edy s-a acomodat. este baiat mare, ce mai

merg sa fac o omleta sa papam ca Anastasia striga 'papa papa' si se maraie

madutza asa si Anastasia, unde plec eu hop si ea dupa mine. nici sa fac baie nu pot, numai la mine vrea.

azi merg cu fetele in oras sa ne dregem de sambata Anastasia ramane cu tati.
ieri am fost la matusa-mea la gratar de iepure si tort de cioco facut de ea ca a fost si ziua lui verisota-meu. in piscina n-am putut intra ca era frig. tot asa ne nimerim la ea, cand ploua si este rece. dar a fost bine, soarele a iesit cand a trebuit sa plecam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi m-am mai uitat odata la trici si intr-adevar am vazut alta, nu pe aia care ai zis tu. uite asta http://www.okazii.ro/jucarii-de-exterior/triciclete/tricicleta-copii-tracker-a116542332 care mi-a placut mai mult, am vazut-o si in magazin cu 260 lei, zici de-aia de formula 1 cu spatar cu burete, sezut la fel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Roxy, misto cum v-ati petrecut... si eu am chestia asta de ziua mea...nu-mi place sa bucataresc...de zilele celorlalti o fac cu cea mai mare placere..Si cu rozul , ma inscriu in clubul celor antiroz...nici la Maria n-am avut multe, iar la Andra cand am plecat la spital si am lasat scris ce haine tb sa ia barbatul ( ca am avut noi pitici sa nu luam mare lucru inainte)am scris mare NU ROZ:Da: bej, alb, gri, mov, turcuaz, bleu...asta e si cu femeile astea... a luat el si ceva roz dar era unul ff pal... asa am si eu o camasa un roz-gri sters de tot si o fusta indiana cu multe culori in care e si roz... in rest...
nici la fete nu mi-a placut sa iau roz, vb voastra am primit mai mult..., desi la Andra stiau oamenii si au luat alb sau alte culori, mie imi place cand ne imbracam toate in turcuaz
Irinuk, poti sa faci pandispan cu fructe cu afinele, sa le pui dimi in iaurt...
, neatza... cum a fost la gratar?yasmy
am iesit si noi cu trici aseara... , andra a mers ceva in ea, dupa care a mers in picioare in ea... sau jos cu picioarele atrnate dupa suportul de picioare.. degeaba ii puneam noi picioarele cum tb, la Maria mi-as fi dorit una din astea dar nu aparusera inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, si la noi este plin orasul de trici genul postat de tine, inn juyr de 260-280 lei este pretul al ele. problema este ca nu am gasit nici una care sa aibe si bara aia de siguranta de la mijloc. plus ca unele nu aveau nici unde sa isi puna piciorusele pana stie sa pedaleze. asta care am comandat-o am gandesc ca trebuie sa fie net superioara ca si pretule ste mai ridicat. astea sunt putin ami robuste, mai sigure, au de pus picoarele rabatabile, au si centura in 5 puncte si bara de siguranta, pe sezut are husa detasabila care poate si spalata,etc....am analizat eu situatia,.... dilema era ce culoare sa aleg albastru sau verde....

delia a fost superr frumos!! a evnit si verisoara ema (care imi este ca o sora , am crescut impreuna!) ARE si ea 2 copii iar baietelul este cu 3 luni mai mare ca lucas...stiii tu cea care mi-a "furat" numele pt baiat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, tu stii ca eu mor de pofta de langosi cu branza si marar..... vreau si eu reteta... ca-mi fac acum 2 bucati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

http://www.bucatarmaniac.ro/2009/07/langos.html asta o incerc astazi!!
ca m am luat cu netu' si inca nu am apucat... nu mai stiu dupa care reteta am facyut data trecuta ca nun am salvat-o....oricum tot de pe net era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy, si la noi este plin orasul de trici genul postat de tine, inn juyr de 260-280 lei este pretul al ele. problema este ca nu am gasit nici una care sa aibe si bara aia de siguranta de la mijloc. plus ca unele nu aveau nici unde sa isi puna piciorusele pana stie sa pedaleze. asta care am comandat-o am gandesc ca trebuie sa fie net superioara ca si pretule ste mai ridicat. astea sunt putin ami robuste, mai sigure, au de pus picoarele rabatabile, au si centura in 5 puncte si bara de siguranta, pe sezut are husa detasabila care poate si spalata,etc....am analizat eu situatia,.... dilema era ce culoare sa aleg albastru sau verde....

delia a fost superr frumos!! a evnit si verisoara ema (care imi este ca o sora , am crescut impreuna!) ARE si ea 2 copii iar baietelul este cu 3 luni mai mare ca lucas...stiii tu cea care mi-a "furat" numele pt baiat...


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



aha, am pricipit acum
da, clar este superioara daca este si pretul ala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
Azi am zi de curatenie ca nu se mai poate!
Am si o stare nasoala ca m- am ciondanit cu sotul!
Roxy ma bucur ca ati petrecut asa frumos!
Va pup pe toate cu mare drag!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed eee cu rozul...am si eu haine roz sau cu roz ca unele chiar sunt faine si arata bine asa roz dar niciodata nu plec la cumparaturi cu gandul sa-mi iau ceva roz daca gasesc ceva roz sa-mi placa tare, iau stii ca conteaza si modelul si cum este....
turcuazul este superb si mie imi place, o culoare deosebita.

mi-am adus aminte...am vazut un Fiat rosu-zmeuriu si m-am gandit la tine. de Citroen da, stiam ca au asa ca au avut si prietenii nostrii care au fost in Spania dar l-au pierdut ca nu si-au mai platit ratele il aveau in leasing, au pierdut pe langa si 10 mii euro dati deja pe ea. nu stiu unii cum isi organizeaza banii si tot.... asa m-au socat cand am auzit. stiti ca va mai povesteam eu de prietenii aia din Spania...acum s-au despartit.

fetelor, am deja o groaza de prieteni care s-au desparit anul asta....casatoriti de maxim 3 ani. nu stiu ce se intampla.... cica ziceau astia pe la tv (desi eu nu cred in astea, s-a potrivit) ca anul este este ceva, nu stiu ce, legat de casatorii, casa....trebuie avut grija, multa intelepciune, rabdare, intelegere....

Mergi la inceput