Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MADUTA distractie placuta deseara.Eu stiu ce simti si eu as avea emotii,doar ca ai mei socri nu vin sa il vada ,au trecut si 2-3 luni si tot noi ne- am dus la ei,daramite sa mai aiba grija de el sau sa stea cu el,nici vb, vise taica si oricum nu l- as lasa nu imi inspira incredere.
CATANK mami ce ai facut acolo bun? Venim si noi la cules de prune,da si Rares o manuta de ajutor;))
Acum printul doarme,eu am intrat sa vad cefaceti si am o lene,ar trebui sa fac si eu curat,dar nema chef.Mai tarziu vom merge in mall,poate il ducem si pe print la bilute sa vedem daca ii plac.Ieri am fost in parc si sa il dam si noi pe Rares in gargarite.Am platit 2 bilete pt mine si el ,era incantat cand ne dsm si cand sa inceapa a venit doamna aia ca eu nu am voie.Singur sa il las nu am vrut,mi- a fost teama.Ce porcarie sa nu ma lase si pe mine.Era dezamagit iar eu si mai si.Offff



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lavi spor la treaba mami.Hai ca reusesti sa termini cat de cat.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salut... noi am fost pe afara, dupa ce am dat cu aspiratorul...ca tati e la peste
. yasmy, da-i cu spor, ca dimi cat curatam eu prin bucatarie, dupa ce am pus dovleceii umpluti la cuptor andra a scos un sertar intreg de haine prin tot holul...
,
mada petrecere frumoasa!
catankce ai gatit bun?
andreea, ce nasparlie tanti ca nu te-a lasat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

vad ca treburi fiecare...eu azi n-am facut mai nimic pentru ca am fost la socrii si ne-am gratarit a fost si vreme super, cald...Anastasia s-a zbenguit si a alergat prin curte, s-a dat pe bicicleta...a fost bine. dupa masa am baut un vin rosu de casa apoi ne luase somnul
acum am papat toti cartofi fierti cu branza si smanatana si gris cu lapte si stam cu burtile-n sus

felicitas sarcina usoara si un bebe sanatos cred ca esti super fericita buburuza ce mai face?

spiridusha sunt super pozele atatea poze cu mancare de zici ca ai stat numai cu nasu-n farfurii
foarte frumoase peisaje, orasul...imi plac magazinele
vad ca si tu ai fixul sa-ti faci poze la picioare si la unghii...si eu

catank ce-ai gatit bun? ia sa merg sa vad pozele acum

madutza distractie la nunta
si eu as sta cu frica daca as lasa-o cu socrii nu mai au antrenament cu copii mici. ei sunt in stare sa-i dea friptura de porc, cartofi prajiti, fasole cu ciolan...l-am auzit azi pe socru-meu...ca-mi da niste fasole sa-i fac Anastasiei cu ciolan

mandreeac de ce sa nu-l lasi sa se dea singurel? lasa-l, nu pateste nimic. eu o las singura pe Anastasia. daca o dai in ceva nici n-o mai intereseaza daca este sau nu cineva langa ea asa se aventureaza...dar imi place ca este si precauta.

ailed bine ca ti-ai facut si analizele alea. tinem pumnii sa iasa bine. ce-a mai cazut Andra, raguta. un de la noi. mai are urme? si Anastasia mai ia cate o tranta cateodata si-si face semn

bb_yasmi gata curatenia? pauza de-o cola, ceva?

toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, have fun!!!

delia, andreea

catank minunata ioana, frumoasa caprita

spiridusha..ce frumos ca v ati plimbarit... si ati profitat de timpul petrecut in 2......

roxy, eu i am dat lui L ciorbica de legume cu perisoare din macra de porc si cartofi parjiti (cativa).....etc

nu am reusit sa termin tot ce mi-am propus...:( mi-au ramas de spalat geamurile de jos, mobila de bucatarie, frigider si toate usile.... dar am fost in schimb si la vecinu' la gratar un wk fac ei unul noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

hhhhhhhhh m-ati inebunit cu ce am gatit bun. Nimic special din pacate... Am facut o ciorbita de vita...dar atat am descantat-o ca mi-a trecut juma de zi... ba fiebe carnea si arunca apa...ba adu alta de la put(numai de acolo folosesc ptr gatit)...ba fugi in gradina dupa legume...curata, spala...taie...fa Ancuto taietei de casa...etc...in paralel Ioana papa, plimbare...practic in batatura ca ma lasara toti si cu treburile pe la animale nefacute...fan, apa...pasat, grau...o multime de oratanii...intra in casa ...drege ciorbita, pune verdeata...scoate-i I 2-3 portii ca dehhh facusi o oala ptr 10-12 portii, dar a iesit beton...

Apoi ptr felul doi am intentionat sa fac la aparatul de aburi cartofi,morcov... sa-i amestec cu unt si branza rasa plus verdeata...dar m-am razgandit ptr ca urma sa o culc pe I si ei mai intarziau...si reci erau naspa...asa ca am facut un piure satios cu lapte si unt...plus chiftelute si gratar de vita(il maninci cu buzele atat de fraget este... a taiat nasica un vitel mic si am luat si noi ceva kg...)...a mincat si I de ma miram unde mai baga...si desert inghetata la cornet ...de cumparat (pe care le-am papat eu ...vreo 3 deja, ...ei nu au stiut de ea...eu eram cu I la nani ptr ca mi-o trezise cind au intrat in curte cu tractoru...si hau-hau care mai de care...)Asa ca au papat ce au gasit pe masina de gatit, inghetata era la congelator

MAine am musafiri pe finutii din tgv...cu ultima finuta botezata... M-am pregatit sa fac o tarta cu fructe cum ati vazut in foto...un gratarus mixt si legume garnitura..

Soata iar lucreaza azi...uffffff dar cica ar veni pe la 1 nu la 5 dimi...deci, il astept.

Mamici, ma gandeam si eu ca nebuna la viata asta a noastra...a pacatosilor...offffffff eu nu am putut citi mesajele monicai...dar,..va intreb pe voi daca stiti?ce s-a intamplat cu ea? din ce cauza s-a dus atat de tanara? cati copii avea?2? mari?mici?Poate imi raspundeti in 2 randuri...am citit la un moment dat dar aveam un nod mare in gad si am inchis...nu pot...

Nici nu mai stiu ce am citit...trimit si revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

fetelor, va pup mult de tot, n-am mai apucat sa intru in ultimul timp . Am intrat mai mult la subiectul de umanitare, am fost si cam intoarsa pe dos ....

Suntem in Turcia de o saptamana. Ultima data am vazut-o pe Moni joi inainte de a pleca. Am fost alaturi de ai ei insa prin telefon.


Aici e superb, stam la o vila aproape pe malul marii. este doar zona pietonala asa ca pruncii pot merge si veni singuri la / de la plaja ori de cate ori vor.Plaja este enorma, ici si colo cate un cerceaf, aproape pustie, apa calda , intrarea in mare lina, este apa pana la genunchi 500 m. Ilinca adora marea, o intoarce valul nu zice nimic. o las in buca goala si e plina de nisip in toate gaurile

In 25 plecam de aici, in 26 ajungem in Bucuresti. Sper sa stam vreo 2 zile. Sunt la negocieri cu sotul.




Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna seara!
yasmy, hai ca le faci tu, misto ca aveti vecini asa de-o varsta si va intelegeti
catank, ti-as scrie pe pm, dar cum stiu ca nu le deschizi...uite pe scurt, despre Monica la a doua sarcina i-a crescut o alunitza( cum ni se intampla multora)si nu si-a mai revenit dupa nastere... era pe spate undeva , a agatat-o cu prosopul si a tot taraganat sa se duca la dr, din diverse motive...cand a ajuns diagnosticul a fost crunt: melanom de grad II, parca... din pacate era un fel de melanom care e parsiv si creste in adancime cumva, fara sa dea semne de ingrijorare.... boala a evoluat cu metastaze la div oragane... rapid... Avea, Dumnezeu sa o ierte!, 2 copilasi Diana de 6 ani si 8 luni si Tudor, care a implinit 3 ani cu o zi inainte sa moara ea .Din ce am citit postarile ei si ce povesteau fetele, era o femeie ff vesela, optimista, puternica si ff directa, dintr-o bucata...O mare pierdere ptn lumea asta....
somleac, vreau si eu adresa unde stati in Turcia... suna super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

aha...hai ca am recitit...

mandreeacbine ca nu l-ai lasat singur, ...are timp sa se dea si singur...mai bine ca ai fost precauta!Ahhh ce bun era Rares la adunat de prune...copiii sunt buni la o asa activitate, ptr ca sunt ageri si au acces mult mai usor in locurile usor-accidentate pe unde pica prunele scuturate... Va asteptam, ptr ca mai avem de 2-3 ori de adunat
aileda prins sotul peste?Ahhh eu sunt inebunita dupa pescuit...as sta pe balta 24 din 24...imi place la maxim, ma relaxeaxa...
roxyfrumos ca ati fost la socrii..lasa mama nu te supara, ..trebuia sa iei fasolea si o papati voi... Sunt si ei alta generatie-alta mentalitate...trebuie si ei intelesi...ce tot atatea pretentii pe capul tinerilor din iua de azi Observi cat sunt de inteleapta, da?
Las ca ma certara si pe mine socru azi... Le-am tot spus cind intra in curte sa nu mai dea claxon...vb cind e Ioana afara...au un narav,...dau trec cu masina pe linga ea si ii dau claxon la fundul ei...tresare mititica de numa...Le-am spus cu frumosu...si azi, scoate t-socru masina din garaj...si noi eram in dreptul ei...si dinsu tit-tit-tit-tit...de 4 ori...ioana a tresarit ...si eu la fel...m-am uitat al socru si i-am facut semn sa opreasca... ca e suficient...ohohhh..a coborat si nu vreti sa aflati ce mi-a spus hhhhhhhhh las ca va povestesc cu alta ocazieAzi sunt inteleapta!
Ideea e ca....cine zice lui ii zice, cine tace bine face!Ce putem face? sa ma cert parte in parte?ce rezolv? Asa ca... tacerea e ca mierea cand se aprinde una din parti!
Crezi ca ei nu le-ar da I carne de porc si alte alimente interzise... dar na, evit si eu cat pot sa nu se intample...cand s-o intampla...fara sa stiu, ce sa le fac? indiferent de situatie tot ca ei vor face, asa sunt unii ''setati''.
madutza Cum au ajuns copii? Sunt in asentimentul tau...si te inteleg...si m-soacra e dezastru la volon, ...adevarul este ca are permis de la 20 de ani, fara nici un eveniment neplacut...dar e de speriat daca stai in dreapta De la trecut pe rosu, si fara a acorda prioritate pana la ....a calca un catel ...si alte depasiri periculoase... Una peste alta ea m-a invatat sa conduc pana sa incep scoala...nu sare cu gura, nu te cearta,....cum sunt unii barbati.... Culmea...atunci nu-mi dadeam seama de felul sau de a conduce....dupa ce am luat eu permisu da...

viss?voi ce mai faceti?
deea tu?voi?
de scrish nu mai stim nimic....nu ne mai dai nici un semn???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, azi am vazut o tipa aici pe strada semnaa ff bine cu tine..
catank, pe scrish am "vazut-o " pe fb, e frumoasa si vesela cum o stim cu totii

Mergi la inceput