Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

seara buna!
mi-a cazut Andra de pe masutza de cafea, bine nu direct,s-a oprit in fund si dupa s-a agatat cu mana de masutza, dar dansatoarea de pe masa ce era ea... a cazut, am dat cu crema de arnica , a urlat 5 min , dupa care era "eu quero tchu"... si a inceput sa danseze... , s-a cerut jos din bratze...Mihai Petre pazea ca te bate fiica-mea la fund in 10 ani
andreea, lavi, in seara asta am dat pe mesajele Monicai sa o cunosc cum era ea ..... v-am zis ca am visat-o in noaptea 15/16..., cum mai comentati voi Lavinia despre rochii anul trecut.Off...
si eu am avut o alunitza in 2004 dupa ce am nascut-o pe Maria, ramasese gri si mare si neregulata si era la talie... si am agatat-o in ciorap si am rupt-o intr-o diminetza... a sangerat... noroc ca m-am dus la munca si am povestit si mi-au povestit de un coleg, care dupa ce-si rasese alunitza de la subrat facuse cancer limfatic( pe care l-a invins din fericire)..si m-am speriat rau... in ziua aia m-am dus la dermatolog si asta m-a trimis la spital, a doua zi am operat-o ....nu va spun cum am stat 3 saptamani... ma gandeam cui ramane Maria mea de 2 ani, noroc ca rezultatul a fost oki la tesutul ramas... ca alunitza nu o mai gasisem...
spiridusha felicitari...poate pana la urma devii soacra cu trei nurori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza si
Ma duc sa fac una si reala... ca pic de somn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi!
La noi e innorat,parca sta sa ploua!
Delia,vai ce sperietura cred ca ai tras!Pupam dulce 2 fete frumoase !Pune un link unde tot citesti despre Monica te rog
Spiridusha ma bucur ca v- ati simtit bine!
Vad pozele si apoi afara cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Neata si de la noi!
La noi e innorat,parca sta sa ploua!
Delia,vai ce sperietura cred ca ai tras!Pupam dulce 2 fete frumoase !Pune un link unde tot citesti despre Monica te rog
Spiridusha ma bucur ca v- ati simtit bine!
Vad pozele si apoi afara cu noi

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011





Andreea, iubita dai pe monica 70 si acolo ai ultimele 13000 ceva mesaje si le cauti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

eu sunt prinsa in curatenie spalat geamuri, tot tacamul si bucatarit in acelasi timp
juniorul este la nasa lui asa ca profit la maxim sa imi factreaba pana pe la 15.

delia, stiu despre ce vb. eu am tras-o cu nodulii la san, operatie, etc.....si in fiecare sarcina mi-au disparut iar apoi reapareau. pana acum totul este ok si curat, asa a spus endocrinologul la eco...
acum sunt stresata cu alunitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

felicitas, felicitari pentru sarcina! Sa ai un bebe frumos si sanatos!

spiridusha, felicitari pt "putza" nr 2 . Nu-ti mai face ganduri ca nu se mai retrage acum .

yasmni, spor la treaba

delia, pai tu nu banuiai alunele ca fiind cauza? hai ca afli in 2 sapt care a fost buba

mandreeac, da asa innorat e afara ca te trage la somn

strumph, ne mai citesti? Sau esti non-stop la plaja/piscina?

Noi azi mergem la o nunta. Au venit socrii si au luat copii de dimineata, si stau ca pe butelie pana ma suna ca au ajuns la tara poate sunt cam paranoica...dar mi-e frica sa-i las cu ei cu masina
Acum trebaluiesc prin casa si la 4 am programare la coafor.
Maine avem un botez unde vom merge si cu copii, asa ca week-end-ul asta va fi plin.
Luni pleaca cristi la munte cu parintii mei, si imi va fi mai usor doar cu Cata. Am programata si eu o curatenie cu spalat de geamunri

Va pup pe toate si va doresc un week-end minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Salutare mamici!

Sunt gata cu papa ptr 7 oameni,(4 copii si 3 adulti ci cu I 8) ii astept la masa pe la 12.30, ...ii am la adunat de prune...

spiridusa- imi pare tare rau ca nu ai dat de mine, ..nu, mesajul privat nu l-am citit nici acum...nu stau logata...uit mereu sa mai verific din cand in cand...si nr de tel nu mai este valabil...l-am schimbat. Iti trimit un pm mai tarziu cu nr meu actual. Ma bucur ca ai bb baiat din nou...Sarcina fara probleme pana la termen!
Cum sa nu-i placa baiatului la tara..la animalute....etc! Ma bucur sa aud asta!
madutza- petrecere frumoasa!Nu mai sta ca pe ghimpi...ai incredere in Doamne-Doamne... gandeste pozitiv, sa ajunga energia pozitiva la ei! Pupici si un week minunat!
bb_yasmi- mergi la dermato si se rezolva..te linisteste dr. Nu vreau sa va spun povestea mea ptr a nu va speria... dar mama, si eu am trecut prin experiente urate...cert este ca mama nu a decedat din cauza alunitelor, si eu mi-am eliminat chirurgical 3 pana acum(rumeaza inca 3 dupa ce intarc)la recomandarea dr. Dr Toropoc din Buc m-a rezolvat...un om minunat!
ailed off ce patanie cu andra...ai mare grisa...nu aduce ceasul cat aduce clipa... Bine ca nu e nimic grav...Uite din cauza asta evit sa o las pe I in carut...sau trici mai nou cat nu pot fi eu cu ochii pe ea fff bine... Cat e libera stau numai dupa fundul ei, ma tem ptr actiunile ei...Va veni si vremea cand va fi independenta... Pupici multi!
mandreeac Trista povestea adevarata...nu mai spun nimic...

felicitas- felicitari mami ptr bb2

Va pupic pe toate mamicutele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, m-a sunat acum soacra ca au ajuns , m-am mai linistit, copii radeau, erau veseli, le place acolo.
soacra e mai aeriana si repezita cand nu trebuie, dar ca si cuplu ei doi sunt uniti, merg peste tot impreuna cu copii.
nu ma mai apuc cum sa insir..ca toti oamenii au calitati si defecte, dar cu masina tot imi e frica. Socru si-a luat permisul "la batranete" acum 3-4 ani, si nu are experienta si reflexele care sa-mi dea incredere.
mai stau pe ghimpi intre 6-7 sear cand se intorc, apoi ma linistesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Va multmesc de la felicitari !
Felicitari pentru baietel Spiridusha. Nu stiu de data asta parca chiar nu conteaza asa mult ce o sa am. Sunt foarte bucuroasa ca este bebe acolo in burtica. Poate ca eu as mai vrea o fetita si sotul stiu ca el si-ar dori un printisor, dar spune ca el vrea copil .
Delia asa sunt copii acuma plang, in secunda urmatoare sunt veseli si pusi pe shotii.
Madutza distractie la nunta!
Gata am plecat la cratita .Pun niste vinete pe iarna si vreau sa fac niste ardei umpluti.
Spor la toate fetele care la gatit, care sa se gateasca !

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

de la 8.30 nu am reusit sa facdecat etajul si mancarea
greuuuuu nene,,,,,,,,greuuuuu

Mergi la inceput