Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

merg si eu la nani, am tot facut una alta pana acum, ca numai treburi sunt de facut toata ziua.

catank sunt sigura ca tu esti in treburi pana-n gat la ora asta

anda ma bucur ca ne-ai scris si ca sunteti bine. hai, curaj la bb2

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



acum am vazut ce ai scris...nu eram in treburi, mai nou m-au palit cumparaturile online...si aseara I a adormit pe la 21, si din acel moment pana la 00.00 am cautat si comandat un sac de dormit ptr ea...plus alte ''nimicuri ca ajung la o suma rotunda gen...lumanare ptr doi ani...sa o atasese mami in totulet, si o carticica ptr baie care bazaie...zice ea ceva acolo...

Sacul I i-a ramas mic, practic am doi...dar nu prea mai are loc de desfasurare in ei...mai impinge in picioruse si ii sare capsele la umar unde este prins..unul din ei... Si am luat unul tog 2,5 ptr iarna... 110 cm si largut in partea de jos, este usor si mentine temp termica cica...sa vad cum o fi... Nu am reusit sa ne punem centrala...doar in primavara...si spre dimi e destul de racoare...facem focul dar...sa fiu asigurata

Iar vb mult...fugggggggg
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am atasat foto din nou, plus altele noi cu caprita alba si nu numai

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank si Andreea,, am fost nu aveau reactivi decat pt alune(arahide) si migdale , bune si alea, le-am facut rezultate in 2 spt, ... m-a lasat barbatul in centru si am venit pe jos.... lalala si am trecut prin 2 pietze, acum bb doarme si eu strang prin casa
va pup de nu va vedeti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele! Sper ca sunteti toate bine si ati petrecut o vara minunata si ca inca o mai petreceti cu fluturasii vostri.
Noi suntem bine si va anuntam cu emotie ca asteptam un fratior/surioara pentru Miriam tot prin martie/aprilie.



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Buna fetele! Sper ca sunteti toate bine si ati petrecut o vara minunata si ca inca o mai petreceti cu fluturasii vostri.
Noi suntem bine si va anuntam cu emotie ca asteptam un fratior/surioara pentru Miriam tot prin martie/aprilie.



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
8 saptamani+

felicitas felicitari!
e frumos ca il faci tot primavara, si iti intra mare si puternic in iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna

felicia felicitari!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna seara, am de citit f mult din urma, dar vroiam sa va dau vestea buna! O sa fiu soacra cu doua nurori Am 13 saptamani si 2 zile si am fost la eco azi si o sa mai avem un . Asa fericita sunt!:X Va pup pe toate, de la mic la mare, am tras chiulul mult timp si am de recuperat.

O seara frumoasa!!



Mami de Cristi (09.03.2011) si 13+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

spiridusha felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sa ai o sarcina usoara si frumoasa in continuare! tot la aceasta varsta a sarcinii am aflat si eu de junior....
mi-au plecat si mie vecinii...ma pun sa mai strang pe aici iar maine am zi de curatenie generala!!!!!!!!!!apoi seara la vecini la un gratar....
mai o saptamana si vien buni!!yupppiii..

eu tot asa starea aia nasola o am.....si toata ziua as sta cu copii , sa ii strang in brate....azi am luat-o pe I la 12 de la gradi ca sa facem nani de pranz impreuna toti 3!!! nici sa ii cert nu imi mai vine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Spiridusha si Felicitas felicitari si sarcini usoare!
Lavi sunt in asentiment cu tine! Si eu sunt bulversata de tot ce am citi si de ce se poate intampla,ti se schimba viaa complet intr-o fractiune de secunda!
Catank sa poarte sanatoasa Ioana dulceata tot ce i- ai luat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Revin, dupa ce am citit 2 capitole si jumatate Asa mi-a trebuit daca am tras chiulul. (am citit mai in diagonala, sa nu dati cu rosii)

Noooi am fost in concediu in Olanda, in Amsterdam, care a fost suuuper, alea 5 zile fara Cristi m-am relaxat din plin, am dormit cat am avut nevoie... a fost liniste. www.facebook.com/media/set/?set=a.4192436409816.2181313.1251836121&type=3&l=c519c25c7f" target="_blank">Poze, pentru doritoare...

Cand am revenit acasa, m-am mai luptat o saptamana cu greturi si stare proasta si apoi i-am zis bonei sa vina la program de 8 ore... ca eram ca o leguma...a venit femeia o saptamana, apoi mare problema, i-a murit nepoata, copil de 13 ani, o tragedie, drogata si violata la scoala de niste tigani... Si asa am stat eu fara bona vreo saptamana...timp in care m-am mobilizat si m-am descurcat cu Cristi.

Intre 3 si 15 am fost la noi la tara langa Targoviste. Ne-a dus sotul, a stat un weekend, apoi a plecat si am ramas doar eu cu Cristi. A fost o vacanta de vis. Eu ma simteam deja mai bine ca aveam deja vreo 11-12 saptamani, el s-a simtit minunat ca avea loc unde sa alerge, sa consume energia...

S-a jucat cu pui, gaini, catzei, a vazut porcul, vaca, o gramada de animale...cred ca a fost o super experienta cu el. L-am lasat sa faca muuulte chestii. S-a udat din cap pana in picioare, s-a umplut de pamant, a mancat mere direct din copac...a fost senzational.

Am venit pe 15, pe 16 am fost sechestrata la salonul de cosmetica pentru rasfat, si azi am fost la doctor si-am vazut minunea nr. 2.

Abia astept...2 baietei...sunt tare fericita!! Pana acum ziceam ca nu conteaza ce sex va avea, ca va fi bine primit indiferent de sex, dar undeva adanc in suflet imi mai doream un baietel. Nuuu ma atrag deloc rochitele, funditele, roz, sclipici si papusi. Desigur daca era fetita ma adaptam situatiei. Oricum poate o sa am o surpriza la eco urmator si se retrage putza.... :)))))))

Am trimis sotul in miezul noptii dupa fondante deh, gravida

Va las ca ar trebui sa dorm. Monsieur Cristi se trezeste pe la 7.

P.S: Catank, am incercat sa te contactez dar a fost groaznic ca nu aveam semnal la telefon, net cu tzaraita...ti-am trimis eu un mesaj privat amarat aici pe forum, care nu stiu daca a ajuns.... un sms pe un numar de la Strumphy, am incercat sa sun, dar n-am reusit. Mi-am zis ca mai venim, si poate la anul ne intalnim!:)

Mami de Cristi (09.03.2011) si 13+

Everything happens for a reason!
Ce-ar spune copilul care ai fost despre adultul care esti?

Mergi la inceput