Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!!

Dada Libero nu prea am vazut,doar acei chilotei ptr piscina care-i gasesti in toate magazinele,totusi parca la Billa am vazut, acolo sunt si Huggies.

Pui mic al meu de vreo 2 zile face niste fazze de imi vine sa-mi iau campii....tipa asa de tare si il apuca un plans isteric asta daca nu obtine ce vrea..adica sa-l tin de manute sa mearga unde vrea el sau sa-i dau tzitzi asa de alint cand vrea el...a tras de un tricou de s-a rupt..e si fortos
II vorbesc incet,calm,il alint,incerc sa-i distrag atentia, care functioneaza ptr 30 de secunde,nimic nu functioneaza,doar sa-i fac pe plac

Plecam la munte cateva zile impreuna cu toti bunicii,poate respir si eu macar 2 ore




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

dada, am fost ieri la cumparaturi in auchan si confirm prezenta scutecelor libero de tot felul. am vrut sa iau si eu un pachet mic sa le incerc dar sotul nu a fost de acord dupa experienta cu toujours si am luat tot pampers.cred ca o sa iau pe ascuns k m-ai facut curioasa de atata lauda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DadaIna spune:

Multumesc fetelor!In Auchan merge sotul meu des la cumparaturi am sa ii dau sarcina sa treaca si pe la standul cu scutece sa vada preturile pentru UP&GO marimea 4
Clau sa te bucuri de mini-vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Noi suntem la bunici in MD, dar revenim maine

Claudia, de ce nu C zanelor din bucsinescu?
Cum e in pacurari.... ai scris ca faci review dar nu ai spus nimic... ai sters din greseala? :D

Vacanta placuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Salutare mamici!

Am cam lipsit in ultima vreme de pe aici. Inca renovam de zor, m-am cam saturat, merge greu...Sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa fie gata calvarul...

Una peste alta, Tudor a cazut din pat zilele trecute. Am crezut ca fac atac de cord. Nu a patit nimic, dar l-am luat la verificat bucatica cu bucatica. Si dupa ce a tipat de sperietura a inceput sa rada.

legat de Libero...eu am folosit acu 10 ani, la fiica-mea, eram multumita de ei, mi se pareau mai ok decat pampers la modul cum se asezau pe corp. Acu nu prea am vazut, dar daca ziceti ca sunt in Auchan ma duc sa iau ca am drum azi prin palas. Apropo, am vazut ca sunt Zilele inghetatei la Palas in weekendul asta.

Fascinatie

Dimineata cu parfum de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

buna fetelor !
Si ne-am intors din concediu ,care nu a fost tocmai placut ,ANDREI a racit la mare ,a facut putina febra ,eu m-am speriat si m-am dus cu el la spital ,acolo dr mi-a spus ca dupa cum il vede i-ar trebui antibiotic ,am refuzat politicos in prima faza si am cerut sa i se faca copilului o hemoleucograma ,cand a venit rezultatul dr zice :mda ,e viral ,nu e nevoie de antibiotic ,dati-ii antitermice ,ei ,daca o ascultam din prima ?nu dadeam antibiotic copilului degeaba ?,dupa cateva vile a inceput sa verse in timpul mesei , problema asta a durat vreo 5 zile ,si-a pirdut pofta de mancare ,mananca in jumatate cat manca inainte sau nici macar ,cand am ajuns in iasi am fost la MF care mi-a zis ca de ce nu m-am dus la pediatru in fine ,mi l-a cantarit ,mi-a dat o diferenta de 400 gr in minus ,sper sa nu fie chiar asa ,oricum se vede ca a mai slabit ,nu mai are nici un pic de burtica ,plus ca a avut si niste scaune mai moi ,nu diareice doar mai moi ,poate din cauza dovlecelului ,tot i-am facut mancarici cu dovlecel in mare parte,pt ca stiam ca-i place , a fost si somnolent si apatic ,nu vroia sa se joace ,statea numai in brate lipit de mine ,o data la mare dupa ce ca nu mancase mai nimik mi-a refuzat si sanul ,stiam ca exista greva suptului dar nu stiam ca exista si greva foamei la bebelusi si colac peste pupaza ,la mare am facut si eu o indigestie de toata frumusetea ,am varsat si sufletul din mine
In rest ,;lui ANDREI i-a placut marea ,il puneam pe nisip sa mearga si el directia apa .
Am aflat si rezultatul la Ig specific la proteina laptelui de vaca : NEGATIV ! ,deci pot sa introduc si iaurt si branzica de vaci
Azi am fost la tara la parintii mei ,si tot asa nu a vrut sa manance ce i-am pregatit la pranz :pireu de cartofi cu carnita si o lingura de smantana slaba ,si l-a pacalit mama cu niste iaurt din lapte de capra ,a papat bine cantitativ dar eu is inebunita ca nu mi-a papat carnita ,proteina cum sa se ingrase copilul asta
LENA in MOLDOVA tot asa cald a fost ?
CLAUDIA ai mai gasit ceva ? cresa ? cam cand ar trebui sa incepi munca ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!!

Iulia imi pare rau ca s-a imbolnavit Andrei,lasa ca o sa treaca toate si nu mai fi stresata cu greutatea atata timp cat ai un copil voios si zglobiu, acum gras nu mai inseamna si sanatos.

Lena cum a fost im MD cu Maia, sper ca mai bine ca data trecuta.

Noi am fost la munte cu toti bunicii, a fost minunat,David a stat la toata lumea, mai nou se cere in brate daca ii place de fata ta,s-a plimbat toata ziua, scari,scari si iar scari(e fan urcat scari).

Lena cred ca am scis de CZ din pacurari aku o pagina,la CZ din Bucsinescu nu sunt locuri,la cea din Pacurari e prea departe...maine fac proba cu o bona,sper sa fie bine

Noi avem 2 sapt de cand papam mango si avogado aproape zilnic,plus suc de portocale,cate 50 ml,e asa scumpel cum bea cu paiul din pahar,mai nou vrea doar el sa pape cu lingurita deci va imaginati cum rateaza gura si totul de duce pe langa

Ieri am oprit la Era si l-am tuns la motzart,a stat asa cumintel,era tot un scumpel.

Aveti idee de la ce varsta primesc copii in centrele de joaca de la Mall,Pallas? ca ma tenteaza.

Poop ca nu mai are rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Buna fetelor ma mai primiti???????
Claudia eu am dus fata in locuri de joaca si nu a fost nici o problema...atat timp cat platesti si il supraveghezi tu lor cred ca le e mai bine ...
Imi pare rau Iulia pt cele intamplate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

Iulia, imi pare rau ca ati fost bolnaviori, bravo, ca te-ai impus si ai cerut analize :(
Bine ati revenit !
a fost cald si in MD

Claudia, de data asta a fost mult mai bine :) progresam
Da, ai scris acu o pagina ca uite povestesti, dar nu ai spus nimic despre :D
Acasa aveam sursa de lapte de capra, i-am facut iaurtel si branzica. Iaurtel a papat, dar branzica nu prea, desi era absolut delicioasa.
Eu cand scriati voi ca branza de capra e delicioasa credeam ca exagerati :D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!!


Gabriela bine ai revenit!!! Ce mai face domnisorica??

Lena nu am avut ce spune despre Czanelor din Pacurari decat ca e spatiu nou, fff spatios,frumos amenajat,diferite activitati,mi-a placut mult de tot,cu exceptia mancarii si a spatiului de dormit as zice(au paturi de alea mici mici care se intind in una din zonele de joaca,2 educatoare la o grupa de 15 copii,nici un scaun de masa adecvat vrs de 1 an,doar scaunele si masute..plus minusul cel mai mare e la iesirea din Pacurari.
Daca duminica am facut 25 min si era liber,intr-o dimi aglomerata si cu toaate drumurile blocate din cauza pasajului fac lejer 1 ora dus,una intors,deci ar trebui sa plac la 6 de acasa dimineatza sa fiu si eu la 8 la birrou.

Mai este gradinita Atelier,e f aproape de mine,dar de la 1,5 ani si preturi rezonabile.

Eu nu fac parte din categoria care a zis ca e gistoasa b de capra,eu is din opozitie,aia sclifi si gretoasa,dar ma bucur ca papa alintatura.Ai incercat sa o adaugi in piureul de legume?

Azi la 10.30 vine prima bona la proba,impresii mai pe seara,daca am.

O intrebare off topic....cunoasteti/stiti/auzit de vreo profa de lb franceza OK care sa ma invete repede sa ma conversez in fr?
Azi ma apuc de studiat ca daca nu am mai vb fr am uitat si-mi vine sa zic in engleza,plus cand citesc la fel ... grele inceputurile

Pooop si o zi super faina!!!

Mergi la inceput