Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Multu Simo.

Ma gandeam eu ca amandoi......dar la ridicat poate merge numai unul banui.Din Bc e scurt drumul,noi o sa avem escala...complicat,ma gandesc cu groaza...dar mai e pana atunci un piculet


Off topic: stie cineva vreun notar mai ieftin,nus daca exista asa ceva,eventual si de legalizat...multu anticipat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

nico, e posibil sa fi vazut tu bine si la 15 lei sirop, am vazut ca au adus in zona la mine, de data asta la reducere 15 lei
clau, de ala din statie zic.cu indemnizatia,eu cred ca e valabi pt toate mamele,poate -s eu prea optimsta azi
eu azi vreau sa ii fac din susan lapte si seminte rasnite in mancare, am luat si conopida sa fac cu pui ,sper sa papam bine.
ce m-a amuzat o mamica de pe un grup, povestea de dr de fam, ca a dus copilul la control de rutina, trecuta de 1an si alaptata si dr i-a zis sa o intarce ca parca ar avea ba inceput de rahitism ba una ba alta..peste o luna s-au dus iar si mama a mintit-o ca a intarcat-o la care dr -aaa pai vedeti doamna ce bine arata copilulu acum? nu mai are prb ! am ras o gramada cand am citit! bravo mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

aaa clau am uitat sa zic, am luat dovleac placintar din lidl, unul potrivit, copt la 2.66lei.o sa il fac si combin in diferite feluri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

aaa clau am uitat sa zic, am luat dovleac placintar din lidl, unul potrivit, copt la 2.66lei.o sa il fac si combin in diferite feluri.

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011


Merci de pont! ma duc si eu maine.....
Cat despre indemnizatie...ramane limita de 1200/3400 asa ca pe mine nu ma ajuta(am ales 2 ani cu limitare la 1200).

Cat despre steaua divina,vine Sf paraschiva si vin astia in fiecare an si au preturi mai bune:)

Ce ploita a tras...mi-a stricat planurile de plimbare...

O seara minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

http://www.mamepentrumame.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=277%3Aun-mic-pas-inainte-spre-recuperarea-drepturilor-pierdute-de-mama&catid=37%3Alegislatie&Itemid=56
e un pas..si catre plafon
noi am intrat in casa numai bine,cand se innoura, am stat vreo ora afar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna dimi,
Si eu i-am facut bebelui meu dovleac cu pastarnac si cu carnita, a mancat foarte bine, ii place...laptele de capra de la cate luni l-ati dat ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:



Heloo!!!!!

Acum vine randul meu la laudat......hihihi....tzumpi a dormit de la 23 la 4.30,apoi tzitzi la 6.30 si desteptarea la 7.30.
Am notat in jurnal,ca sa am cu ce sa-i scot ochi cand o fi mare si mi-o raspunde ,plus pozele cu vanataile mele de la muscaturi.(mama rea stiu)

Nico eu iurt de capra i-am dat de la 8 luni si a fost ok.

Nu am avut nici o reactie adversa la albus.Ieri a fost prima zi fara kaka,un stres ptr mine,azi dupa un MD cu para si pruna a facut,nu era deloc tare,eu deja ma pregateam cu un plic de probiotic

Sa va povestesc si voua...o prietene buna,cu bb de 3 luni ,tot cae cu alaptatul,daca va aduceti aminte...a fost la pediatru si i-a zis ca bb la 3 luni si 6,1 kg e prea gras si ca risca sa-l faca obez si a inceput diversificare cu suc de mere ca sa mai slabeasca,am incercat in fel si chip sa o fac sa renunte,unul din raspunsurina fost ceva de genul ca dr sunt cei specializati si competenti,ea nu citeste forumuri unde toate mamicile sunt dr,i-am zis sa citeasca studii nu forum,sa-si asculte instinctul de mama,ca deh asta e busola mea,in concluzie da-i suc de mere ca sa aslabesca grasunul(al meu la 3 luni avea 7,1kg si nu a zis nici un dr ca-i obez si sa-l diversific)

O zi faina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

O Doamne...parca is trasniti si doctorii astia...nici nu-mi mai vine sa am incredere in ei ...
Daca e de laudat atunci sa va spun ca al meu bebe doarme de la 9:30 - 10 pana la 6 - 6:30 in majoritatea noptilor, rar se scoala la 5 dimineata sa pape ca dup-aia doarme din nou pana la 7:30

Deci, il trimit pe TATIC la muls capre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Fetelor sa va fie de bine somnicul la bebei si s-o tina tot asa !!!!
Tare subiectul asta cu marirea indemnizatiei ,is curioasa daca ne mareste si noua sau numai la mamele care nasc de acum in colo ...
Iar cu doctorii ,Doamne parca nu au facut toti aceasi scoala ,astia care recomanda intarcarea cred ca au vreun contract cu vreo firma / marca de L P ,da' faza cea mai tare cu copilu obez si sa-i dea suc de mar ,is curioasa oare dr aceea a tinut ea vreo cura de slabire cu mere si a functionat?
Andrei este bine , vioi ,il asteptam pe tati ...
o zi buna !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

salut si de la noi


omg, Claudia :(



Mergi la inceput